Panevėžio miesto Taryba prieš mėnesį nusprendė nebepratęsti „Cido“ arenos koncesijos sutarties su bendrove „Panevėžio arena“. Sporto arenos valdymas nuo liepos pradžios perduodamas Panevėžio sporto centrui.
Bendrovė „Panevėžio arena“ už tokį politikų priimtą sprendimą ėmėsi veiksmų ir nubaudė Panevėžio sporto centrą – pakėlė treko treniruočių įkainius. Nauji įkainiai jau įsigaliojo nuo kovo 1 dienos.
Naujienų portalo JP žiniomis, įkainiai pakelti tik Panevėžio sporto centrui – treko treniruotėms.
Kol kas dar „Cido“ areną administruojančios bendrovės „Panevėžio arena“ generalinis direktorius Tomas Inčikas pateikė Panevėžio sporto centro direktoriui Sauliui Raziūnui pranešimą, kuriame paaiškinama, kodėl keliamos treko treniruočių kainas: esą padidėjo energetiniai ir kiti kaštai.
Pastatė prieš faktą
Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis naujienų portalui JP patvirtino žinąs, jog Panevėžio sporto centrą pasiekė bendrovės „Panevėžio arena“ pranešimas apie padidintus įkainius.
„Įkainius bendrovė „Panevėžio arena“ padidino vienašališkai. Esame pastatyti priešais įvykusį faktą. Labai gaila, kad naudojasi padėtimi ir didina įkainius, nors prieš tai deklaravo, kad jiems labai rūpi Panevėžys, kad jie nuolat globoja dviratininkus. Kiek žinau, kitiems, kurie nuomojasi renginiams patalpas „Cido“ arenoje, įkainiai liko nepakitę“, – pasakojo J. Jasiukaitis.
Atsakas į priimtus sprendimus
Sporto skyriaus vedėjas sako, kad pastaruoju metu bendrauti su bendrovės generaliniu direktoriumi T. Inčiku neteko.
„Atsiuntė pranešimą apie padidinus įkainius ir tiek. Akivaizdu, kad minėtas veiksmas nėra labai gražus. Be to, anksčiau, iki įkainių pakeitimo, diferencijuodavo šildymo ir nešildymo sezonus, o dabar – šildymo sezonai neišskiriami“, – kalbėjo J. Jasiukaitis ir mano, kad įkainių padidinimas – atsakas į koncesijos sutarties netęsimą su bendrove „Panevėžio arena“.
Valanda kainuoja brangiau
Panevėžio sporto centro direktorius Saulius Raziūnas pasakojo, kad nuo kovo 1 dienos valanda treniruotės „Cido“ arenos treke kainuos 102,85 euro.
„Iki įkainių pakeitimo, už valandą mokėdavome 72,60 euro. Per mėnesį treką nuomojame 20 val. Už mėnesį treniruočių teks mokėti 2 057 eurus. Treniruočių skaičius treke – minimalus. Pagal treniruočių planus trekininkams per mėnesį reikėtų treniruotis 200 val. Sporto centre yra daug dviratininkų, trekininkų suskirstytų pagal meistriškumą. Tačiau, kai žinai treko nuomos kainas ir turimus pinigus, treniruotėms turime tik 20 val.“, – aiškino S. Raziūnas ir teigė, kad sukasi, kaip gali – pagal turimas lėšas.
Motyvai aiškūs
Panevėžio sporto centro vadovas sako puikiai suprantąs, kokiais motyvais vadovaujasi bendrovė „Panevėžio arena“ ir kodėl didina įkainius.
„Motyvai labai aiškus. Nuo liepos 3 dienos „Cido“ arena perduodama Panevėžio sporto centrui, todėl didinti įkainius ir pasipinigauti – pats laikas. Nors aiškinama, kad padidėjo energetiniai kaštai, bet net jei trekininkai nesitreniruotų, treką šildyti vis tiek reikia. Todėl visiškai neaišku, kiek padidinti įkainiai susiję su energetiniais kaštais. Viena aišku, kad didėja nuomos kainos“, – teigė S. Raziūnas ir sakė, kad bendrovės „Panevėžio arena“ labai įdomi kainodara.
Kainuoja kiekviena papildoma paslauga
„Kainuoja kiekvienas krustelėjimas „Cido“ arenoje. Todėl labai sudėtinga prognozuoti, kiek gali kainuoti papildomos paslaugos. Kiekvienas minimalus pasikeitimas paslaugoje iššaukia kainų pasikeitimą. Todėl atsiranda daug keblumų. Netgi mažiausias daiktas – vėliavos iškėlimas, kuris atsiranda renginio metu, iškart apmokestinamas papildomai. Nežinau, ar tokie reikalavimai visiems nuomininkams, ar tik Panevėžio sporto centrui“, – stebėjosi S. Raziūnas „Cido“ arenos nustatytomis kainomis už paslaugas.
Padidėjo energetiniai kaštai
Bendrovės „Panevėžio arena“ generalinis direktorius T. Inčikas įtikinėjo, kad Panevėžio sporto centrui paslaugų įkainiai pakito tik dėl padidėjusių energetinių ir kitų kaštų.
„Daugiau negu dvigubai išaugo energetiniai kaštai, todėl keičiasi ir teikiamų paslaugų kainos. Tačiau padidinti įkainiai nėra tokie dideli, kad padengtų teikiamų paslaugų išlaidas. Be to, nebegalime finansiškai patempti, todėl reikėjo didinti įkainius, bet jie padidinti minimaliai racionaliai ir nepadengia savikainos“, – aiškino T. Inčikas ir paneigė, kad kainų padidinimas susijęs su Panevėžio miesto savivaldybės Tarybos priimtu sprendimu nebetęsti koncesijos sutarties su bendrove „Panevėžio arena“.
Tarybos sprendimas įtakos neturi
„Tikrai su Tarybos sprendimu padidėję įkainiai nieko bendro neturi. Greičiau padidėję energetiniai kaštai turi reikšmės. Daug ką galima prigretinti prie padidėjusių įkainių. Jeigu būtų susiję su priimtu Tarybos sprendimu, įkainiai būtų padidėję dar labiau, bent jau iki 200 eurų. To nepadarėme, elgiamės sąžiningai ir padidinome minimaliai. Nereikia šiame mūsų sprendime įžvelgti kokių nors kriminalų“, – tvirtino T. Inčikas.
Paslaugų įkainiai visiems skirtingi
Išgirdęs teiginį, kad paslaugų įkainiai greičiausiai padidinti tik Panevėžio sporto centrui, o kitiems paslaugų teikėjams jie liko nepadidėję, „Cido“ arenos vadovas tai paneigė.
„Negaliu komentuoti kitų įkainių, kuriuos taikome kitiems nuomininkams. Įkainiai priklauso nuo organizacijos užsakymų, nuomos valandų ir kitų dalykų. Vieniems yra vienoki įkainiai, kitiems – kiti. Visiems nuomotojams įkainiai skiriasi, atsižvelgiant į kiekvieno partnerio užsakymus, bendradarbiavimo principus. Kita vertus, padidėjusiose įkainiuose jokio kriminalo nėra ir nereikia jo ieškoti. Kai arenai pradės vadovauti Panevėžio sporto centras, supras kokios kainos ir kokie paslaugų įkainiai“, – teigė T. Inčikas.