CE kategorija – kuo ji skiriasi nuo kitų?

CE kategorija – kuo ji skiriasi nuo kitų?

JP / JP nuotr.

Būtų ganėtinai sunku įsivaizduoti mūsų šiandieninį gyvenimą be transporto priemonių ir vairuotojų. Transportas yra neatsiejama mūsų kasdieninio gyvenimo dalis ir visai nesvarbu, ar kalbame apie įmones, ar apie paprastus bet kurios valstybės ir miesto gyventojus.

Transporto priemonės yra būtinos ne tik tam, kad kasdien galėtume nuvažiuoti į darbą ir atlikti kitus būtinus reikalus, bet ir tam, kad logistikos įmonės galėtų užtikrinti visų būtinų prekių atgabenimą į reikiamą vietą.

Tačiau ne kiekvienas žmogus, turintis teisę vairuoti lengvąjį automobilį, gali vairuoti ir sunkvežimius. Tam yra reikalinga speciali CE kategorija.

BIC

C kategorija yra būtina tiems žmonėms, kurių darbas yra susijęs su sunkvežimių vairavimu arba jiems reikia tai daryti dėl kažkokių kitų priežasčių. Su C kategorijos teisėmis leidžiama vairuoti įvairius sunkvežimius, skirtus vežti keleiviams arba kroviniams.

Tuo tarpu, CE kategorija reikalinga norint vairuoti transporto priemones su priekabomis ir specialius automobilius, prie kurių priekabos gali būti jungiamos. Tačiau, tokių junginių leistina didžiausia masė negali viršyti 750 kilogramų.

Svarbu paminėti, kad tam, kad gautumėte CE, pirmiausia turite išsilaikyti B kategoriją. Taip pat, nors B kategoriją gali mokytis vairuoti bet kuris žmogus, kuriam jau yra 18 metų, CE kategorijai būtina sulaukti 21–erių.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.