Buvusių mokyklų ir 90 metų senumo pastatus nusipirko panevėžiečiai

Buvusių mokyklų ir 90 metų senumo pastatus nusipirko panevėžiečiai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO, Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybės paskelbti elektroniniai aukcionai buvo sėkmingi – sulaukta pasiūlymų įsigyti apleistus, vaiduokliais tapusius Pilėnų, „Verdenės“ mokyklų, Nevėžio g. 38 pastatus.

Kainos sumažėjo

BIC

Už beveik 2 metus pardavinėtą Pilėnų mokyklą V. Alanto gatvėje su daugiau kaip 3 ha sklypu pasiūlyta 224 tūkst. eurų.

Šiai V. Alanto gatvėje mokyklai pastarasis aukcionas buvo 26-as. Pirmasis vyko dar 2017-ųjų balandį ir tuomet kaina viršijo 1,2 mln. eurų.

Buvusi „Verdenės“ mokykla su 1,6 ha sklypu parduota už 170 tūkst. eurų. Uždarytos trijų aukštų „Verdenės“ pagrindinės mokyklos pastato aukcionas skelbtas jau šešioliktą kartą ir kaina nuo pradinės 380 tūkst. eurų sumažėjo perpus.

1930 metais statytas Nevėžio gatvėje 38 numeriu pažymėtas medinis namas su 0,3 ha sklypu parduotas 50 tūkst. eurų.

Viešinti negali

Kol kas aukciono dalyviai nusipirkę nekilnojamąjį turtą, neviešinami.

Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Petrauskė naujienų portalui JP aiškino, kad pastatus įsigijo Aukštaitijos sostinėje registruotos įmonės.

„Sutartis su jais turėtume pasirašyti per balandžio mėnesį. Kol sutartys nepasirašytos, savininkų skelbti negalime. Sutartims pasirašyti duotas laikotarpis 30 dienų. Su vienu savininku, kuris nusipirko buvusį „Verdenės“ mokyklos pastatą, sutartį turėtume pasirašyti balandžio 15 dieną“, – sakė J. Petrauskė  ir teigė, kad pasitaiko atvejų, kai aukciono dalyvis atsisako sudaryti pastato pirkimo sutartį:

„Tačiau tuomet aukciono dalyvis praranda sumokėtą garantinį įnašą.“

Atsisakė pirkinio

Pasiteiravus, ar buvo atsisakiusi sudaryti pirkimo sutartį, Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė J. Petrauskė paaiškino:

„Dalyvavo aukcione ir nusipirko netoli „Žaros“ prekybos centro esančią stoginę, bet pirkinio atsisakė. Jiems nebuvo grąžintas garantinis įnašas. Viliuosi, kad dabar taip neatsitiks.“

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.