17.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 13 birželio, 2021

Buvusiose Kurganavos mokyklos patalpose – socialinis paslaugų centras „Vilties sodas“

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖ
FotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
„Panevėžio rajone nebuvo įstaigos, kuri rūpintųsi žmonėmis su proto negalia. Tikiu, kad centro įkūrimas padės spręsti žmonių su negalia užimtumo, socialinės atskirties mažinimo problemas“, – teigė įstaigos „Vilties sodas“ vadovas Valdemaras Misevičius.

Panevėžio rajone, Biliūnų kaime, netrukus atsidarys socialinių paslaugų centras „Vilties sodas“. Jaukios ir specialiai pritaikytos erdvės proto negalią turintiems žmonėms įrengtos buvusios Kurganavos pagrindinės mokyklos patalpose. Viešoji įstaiga skirta žmonių su proto negalia užimtumui, socializacijai, globai ir priežiūrai organizuoti.

„Panevėžio rajone nebuvo įstaigos, kuri rūpintųsi žmonėmis su proto negalia. Tikiu, kad centro įkūrimas padės spręsti žmonių su negalia užimtumo, socialinės atskirties mažinimo problemas“, – teigė įstaigos direktorius Valdemaras Misevičius.

Atnaujino patalpas

Beveik 300 kvadratinių metrų patalpose kol kas visiškai įrengtas ir naudotis paruoštas pirmas aukštas. Atnaujintose mokyklos patalpose įdiegta nauja šildymo sistema, pastatytas naujas granulinis katilas, naujai išvedžiota elektros sistema, sutvarkytas lauko ir vidaus apšvietimas, pakeisti langai, stogas ir durys, įrengta rampa neįgaliesiems, suremontuota katilinė, sanitarinis mazgas visiškai pritaikytas naudotis žmonėms su negalia.

Beveik 300 kvadratinių metrų patalpose kol kas visiškai įrengtas ir naudotis paruoštas pirmas aukštas.

Čia įrengtos septynios skirtingos erdvės. Yra virtuvėlė maistui ruošti, valgomasis. Užimtumo kambaryje yra keli kompiuteriai su stalais, televizorius, keli minkštų baldų komplektai. Kitame užimtumo kambaryje vyks kūrybiniai užsiėmimai. Lankytojams jau nupirkta įvairaus modelino, dažų, piešimo priemonių tapybai, vėrimo karoliukų. Kitame kambaryje numatoma judesio veikla. Čia vyks jogos užsiėmimai, įvairios mankštos. Pastate įrengti ir patogūs bei erdvūs persirengimo kambariai. Taip pat patalpos socialinio darbo organizavimui, vestibiulis – priimti lankytojus. Pirmame aukšte numatoma paslaugas teikti dešimčiai asmenų. Įstaigoje paslaugas teiks du socialiniai darbuotojai, trys jų padėjėjai ir vienas užimtumo specialistas.

Pasak V. Misevičiaus, kai bus įrengtas ir antras pastato aukštas, įstaigoje bus teikiamos atokvėpio bei globos paslaugos.

Pasak V. Misevičiaus, kai bus įrengtas ir antras pastato aukštas, įstaigoje bus teikiamos atokvėpio bei globos paslaugos. Tada šeimos nariai, tėvai ar globėjai, kurie rūpinasi asmenimis su proto negalia, galės atitrūkti nuo kasdienybės. Jiems bus suteikta galimybė trumpalaikiam poilsiui. Atokvėpio paslaugos taip pat bus teikiamos siunčiant darbuotoją į namus.

Traukiasi iš pareigų

Anot V. Misevičiaus, balandžio 15 dieną gauta licencija pradėti darbą, tačiau dar neaišku, kada tiksliai atsidarys „Vilties sodas“. Mat nuo 2019 metų visas statybas lydėjęs ir kūręs įstaigą V. Misevičius traukiasi iš direktoriaus pareigų.

Balandžio 15 dieną gauta licencija pradėti darbą, tačiau dar neaišku, kada tiksliai atsidarys „Vilties sodas“.

„Socialinė veikla man nesvetima. Tai lyg pašaukimas eiti ir būti prie žmogaus, padėti jam. Šioje srityje dirbu daugiau kaip 25 metus. Vokietijoje 10 metų dirbau socialinių paslaugų teikimo ir vadovavimo srityje. Sutikau padėti įgyvendinti šį projektą, o sutikus buvo nesąžininga viską mesti ir palikti“, – sako V. Misevičius ir prasitaria, jog buvo momentų, kada situacija atrodė beviltiška. O ir priimti sprendimą pasitraukti iš „Vilties sodo“ paprasta nebuvo: „Po galutinio apsisprendimo dar kartą ten nuvažiavau – atsisveikinau emociškai. Čia įdėta labai daug darbo, emocijų, palikta daug nervų, nes bedugnės matėsi ne vieną kartą.“

Praeityje sunkumus palikęs, direktorius dabar džiaugiasi, kad centras gali pradėti veiklą, kad baigti remonto darbai.

„Perleidžiu žmonėms, kurie toliau organizuos ir vykdys veiklą. Turiu pasirinkti veiklą, kurioje galiu būti profesionalas. Šiai dienai aš renkuosi būti atsakingas pats už save. Manau, esu geras priklausomybių specialistas ir mediatorius, todėl čia save ir realizuosiu. Žmonėms, kurie ateis vadovauti ir dirbti, aš ir dabar padedu, ir ateityje padėsiu. Dalyvausiu, būsiu ir į svečius atvažiuosiu. Jei kas klaus mano nuomonės ar prašys pagalbos, vienareikšmiškai padėsiu. Dar turiu labai daug vizijų“, – kabėjo V. Misevičius.

Centre paslaugos bus teikiamos asmenims nuo 18 metų.

Naujos galimybės

Nuo gegužės V. Misevičiaus pareigas planuoja perimti Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Panevėžio viltis“ tarybos pirmininkė Rasa Remeikienė. Būsima vadovė dalijasi savo įžvalgomis:

„Vizijos labai didelės ir plačios. Turim daug planų, bet reikia įgūdžių, laiko ir lėšų. Planuojam teikti ne tik socialines paslaugas, bet ir organizuoti stovyklėles, įvairias šventes, jau mintyse kirba Liepų žydėjimo šventė. Vis dėlto mūsų vizija – pirma pradėti teikti paslaugas, apsigyventi, apšilti ir tik tada planuoti oficialų atidarymą.“

Pasak R. Remeikienės, centre paslaugos bus teikiamos asmenims nuo 18 metų. Jiems ir jų šeimoms atsiveria naujos galimybės, nes rajone tokia įstaiga – pirmoji. Ir bene vienintelė. Dienos užimtumo centro tikslas – siekti neįgalaus žmogaus savarankiškumo visose gyvenimo srityse, integruoti jį į visuomenę. Be to, čia teikiamos paslaugos padės negalios žmones prižiūrintiems šeimos nariams lengviau derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus. Tai vieta, kur galima ir prasiblaškyti, ir pakeisti namų aplinką į kitokią, užsiimti mėgstama veikla, pabendrauti su panašaus likimo draugais.

„Vilties sodą“ įkūrė Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ ir sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Panevėžio Viltis“.

Skyrė finansavimą

„Vilties sodą“ įkūrė Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ ir sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Panevėžio Viltis“. Šis socialinio verslo projektas finansuotas pagal Panevėžio rajono vietos veiklos grupės įgyvendinamos „Panevėžio rajono 2016–2023 metų vietos plėtros strategijos“ priemonę „NVO socialinio verslo kūrimas ir plėtra“. Jam skirta 60 tūkstančių eurų iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžeto. 80 tūkstančių eurų skyrė ir Panevėžio rajono savivaldybė.

Per Panevėžio vietos veiklos grupę taip pat finansavimas skirtas dar trims socialinio verslo projektams: praėjusių metų pabaigoje duris atvėrė bendruomeniniai vaikų globos namai Miežiškiuose, teikiantys ilgalaikes ir trumpalaikes socialinės globos paslaugas vaikams iki 18 m., likusiems be tėvų globos. Socialinio verslo projektą kartu su partneriu – Panevėžio rajono savivaldybės administracija įgyvendino VšĮ „Miežiškių bendruomeniniai vaikų globos namai“. Parama per VVG – 60 tūkstančių eurų. Dar didesnė suma skirta iš Panevėžio rajono savivaldybės biudžeto. Tai NVO socialinio verslo projektas.

Panevėžio rajone taip pat įgyvendinami dar ir du privataus socialinio verslo projektai, finansuoti per VVG.

Jau šių metų viduryje Katinuose duris turėtų atverti dienos centras „Senjorija“, teiksiantis pagyvenusių žmonių ir žmonių su negalia globos paslaugas. Vietos projektą, kurio metu atliktas buvusio vaikų darželio pastato dalies kapitalinis remontas, vykdo UAB „Senjorija“. Skirta parama – 60 tūkstančių eurų.

Paliūniškio kaime kuriami grupinio gyvenimo namai, kuriuose bus teikiamos ilgalaikės socialinės globos paslaugos asmenims su negalia. Šiam privataus socialinio verslo projektui, kurį įgyvendina VšĮ „Viliva“, per VVG skirta 57 tūkstančių 498 eurų parama.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajone įgyvendinama švietėjiška saugaus eismo veikla

confident-noyce

Kartu jau 32 metus dirbanti Genutės ir Eriko Hincų pora: „Po vieną dirbti – nekas“

confident-noyce

Panevėžio rajono savivaldybė sudarė sąlygas gyventojams lankytis privačiame Beržoto dendroparke

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau