0.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 2 vasario, 2023

Buvusios „Ekrano“ gamyklos darbuotojai nepamiršo vieni kitų – rengia bendrus sambūrius

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoERIKAS LAUŽADIS
Buvusios „Ekrano“ gamyklos darbuotojai nepamiršo vieni kitų – rengia bendrus sambūrius.

Nors po kone didžiausios Panevėžio kineskopų gamyklos „Ekranas“ bankroto praėjo jau 16 metų, buvę ekraniečiai nepamiršta juos vienijančios įmonės ir kasmet organizuoja susitikimų vakarus. Į juos, kaip bebūtų keista, susirenka virš 200 žmonių. Toks vakaras-susitikimas neįvyko tik pandemijos laikotarpiu.

Renginiai populiarūs

AB „Ekranas“ darbuotojų laisvosios profesinės sąjungos (LPS) labdaros fondo vadovė Liucija Mikulėnienė ir bene pagrindinė buvusių ekraniečių susitikimų organizatorė, sako, kad tokie buvusių darbuotojų susitikimai labai reikalingi ir populiarūs.

„Tokie susitikimai „Ekrane“ vyko gerokai prieš gamyklos bankrotą, bet buvo visai kitokie nei rengiami jau bankrutavus įmonei. Kadangi mūsų veiklą palaikė gamyklos vadovai, tai ir gamyklai bankrutavus, veikla nenutruko. Tokie susitikimai rengiami prieš Kalėdas, Naujuosius metus. Juk puikiai suprantame, kad prieš pačias gražiausias metų šventes žmonės jaučiasi vieniši, o toks vakaras-susitikimas praskraidina nuotaiką, o prisiminimai suteikia viltį laukti kitų metų, kitų susitikimų su buvusiais kolegomis“, – pradėjo pasakojimą L. Mikulėnienė apie buvusį ekraniečių sambūrį.

L. Mikulėnienė.

Ekraniečiai aktyvūs

Pasak L. Mikulėnienės, ekraniečių susitikimai vyksta jau keliasdešimt metų.

„Tik nebuvo porą metų – per pandemiją. Visi saugojomės, nes siautėjo COVID-19. Nors žmonės prašė ir pandemijos metu surengti susitikimą, bet nerizikavome. Praėjus pandemijai nusprendėme vėl surengti ekraniečių susitikimą, bet šiek tiek abejojome, kas ateis. Galvojome, kad į kvietimą atsilieps koks šimtas, bet nudžiugome, kad susirinko 250 žmonių. Labai buvo smagu visus matyti pasitempusius, nepasenusius ir džiugiai nusiteikusius“, – entuziastingai kalbėjo LPS labdaros fondo vadovė ir teigė, kad buvusių ekraniečių aktyvumas nestebina – juos vienijo darbas „Ekrano“ gamykloje.

Tai minčiai pritarė ir buvęs AB „Ekranas“ generalinis direktorius Eimutis Žvybas ir pridūrė:

„Buvusių ekraniečių susitikimai – fenomenas. Jau 16 metų įmonės nebėra, bet kolektyvas gyvas ir atranda laiko susitikti, pasidalinti prisiminimai bei pakalbėti apie dabartį.“

E. Žvybas.

Įsteigtas labdaros fondas

Pasak AB „Ekranas“ darbuotojų laisvosios profesinės sąjungos (LPS) labdaros fondo vadovės Liucijos Mikulėnienės, specialus scenarijus susitikimui nėra rengiamas.

„Tiesiog viską apgalvojame, apsitariame, ko norėtume ir sudėliojame, kad būtų smagu. Kita vertus, viskas priklauso nuo lėšų, kiek jų turime. Dalį lėšų susirenkame iš susitikimo dalyvių, kitą dalį skiria buvę gamyklos administracijos vadovai – apmoka už atlikėjus, kurie surengia koncertą. Kadangi turime labdaros fondą, tai irgi galime prisidėti prie renginio“, – aiškino L. Mikulėnienė.

Renginio akimirka.

Skyrė lėšas labdaros fondui

Pasiteiravus, kaip atsirado LPS labdaros fondas, jo vadovė paaiškino:

„Kai bankrutavo AB „Ekranas“, kreipėmės į akcininką Aydiną Gizą ir į tuometį gamyklos generalinį direktorių Eimutį Žvybą, kurių iniciatyva buvo sukurtas labdaros ir paramos fondas, o jo lėšomis daugelį metų finansuotos gabaus jaunimo studijos pasaulio universitetuose, 2005 m. surengtas jaunimo festivalis „Mes ateinam!“ ir kiti labdaros renginiai. Siūlėme, kad šis fondas ir toliau veiktų, o mes tęstume gražias įkūrėjų iniciatyvas“, – pasakojo L. Mikulėnienė.

Renginio akimirka.

Koncertavo jaunieji atlikėjai

LPS labdaros fondo vadovė sakė, kad ekraniečių sambūris buvo smagus ir nė vienas jame buvęs negailėjo gerų žodžių už renginį.

„Renginio pradžioje, kadangi jame buvo net du buvę „Ekrano“ generaliniai direktoriai – Rimantas Purtulis ir E. Žvybas – pasveikino susirinkusius. Beje, į susitikimą susirenka ne tik cechų vadovai, bet ir paprasti darbuotojai. Tokiuose susitikimuose nesiskirstome pareigomis – esame, kaip viena šeima, o mus jungia mūsų buvusi gamykla – „Ekranas“, – pasakojo L. Mikulėnienė ir tęsė:

„Buvo ne tik kalbėta ir dalintasi prisiminimais. Mums koncertavo Irena Ulvydaitė–Snabaitienė. Koncertuoti pakvietėme jaunuosius atlikėjus iš Panevėžio muzikos mokyklos. Jie ir dainavo, ir grojo, ir net gi šoko jaunosios balerinos. Smagus ir gražus pabuvimas.“

Renginio akimirka.

Turi savo metraštininką

Pasak L. Mikulėnienės, vertėtų paminėti taip vadinamą AB „Ekranas“ metraštininką, buvusį technikos direktoriaus pavaduotoją Juozą Naujėką.

„Jis turi surinkęs daug istorinės medžiagos apie „Ekrano“ gamyklą, apie jos darbuotojus, svarbiausius įvykius, naujus gaminius, bendradarbiavimą su pasaulio įmonėmis. Juozas surinktą medžiagą, dokumentus panaudojo kelerių knygų leidybai. Jis yra tų knygų autorius ir sudarytojas. Kas svarbiausia, tose knygose pirmenybė teikiama žmonėms, kurie dirbo ir didžiąją dalį savo gyvenimo atidavė „Ekranui“. Buvusioje gamykloje vertybė visada ir buvo žmogus. Tai mes jautėme, taip buvo“, – teigė LPS labdaros fondo vadovė ir sakė, kad buvusiems ekraniečiams padarė dar vieną dovaną – nupirko bilietus į Mariaus Jampolskio ir Irūnos koncertą „Kai metai baigias…“.


3 komentarai

Angelija 2022-12-08 18:56 at 18:56

Labai gražu

Atsakyti
Gediminas 2022-12-08 20:13 at 20:13

nuostalgija irgi 7m iki bankroto dirbau…. geri laikai buvo…..

Atsakyti
Ekranietis 2022-12-08 21:17 at 21:17

Ilgiuos tu laiku ir bendradarbių, net būna kad sapnuoju darba ……koridorius……ta dvasią

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Legendiniame „Ekrano“ pastate Panevėžyje įsikūrė modernus logistikos centras „1962“

confident-noyce

Panevėžyje atidaroma nauja kūrybinė erdvė: kartu startuoja renginys, kokio mieste dar nėra buvę

confident-noyce

Parodos atidaryti atvykęs prancūzų fotografas neišvažiavo: kūrinius rodo ant Panevėžio gamyklų sienų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau