25.9 C
Panevėžys
Šeštadienis, 13 rugpjūčio, 2022

Buvusiam teatro vadovui nepasisekė: iš teismo – blogos naujienos atnaujinta

L. Zaikauskas.
L. Zaikauskas.

Buvusiam Juozo Miltinio dramos teatro vadovui Linui Marijui Zaikauskui teismo byla Panevėžio apylinkės teismo rūmuose pasibaigė nesėkme – drausminė nuobauda – atleidimas iš darbo – nebuvo panaikinta.

Teismas priėmė sprendimą, kad buvęs teatro vadovas teisėtai atleistas iš darbo, padaręs šiurkščius darbo drausmės pažeidimus.

Išgirsti priimto teismo nuosprendžio neatvyko nei pats L. M. Zaikauskas, nei Kultūros ministerijos bei J. Miltinio dramos teatro atstovai.

Šį teismo sprendimą L. M. Zaikauskas per 30 dienų gali apskųsti Panevėžio apygardos teisme.

Ieškinį atmetė

Panevėžio apylinkės teismo rūmų teisėja Rita Dambrauskaitė naujienų portalui JP pristatė teismo nuosprendį:

Teismas L. M. Zaikausko ieškinį atmetė. Nustatyta, kad Kultūros ministerija pagrįstai skyrė nuobaudą ir iš darbo atleido už šiurkščius darbo drausmės pažeidimus. Tame tarpe ir dėl seksualinio priekabiavimo, už neatvykimą į darbą bei kitus pažeidimus, kuriuos ministerija nustatė atlikdama tyrimą. Teismas įvertino visus pateiktus duomenis ir nusprendė – nuobauda skirta teisėtai“.

L. Zaikauskas.

Rėmėsi ministerijos išvadomis

Pasak teisėjo, teismo nuosprendis gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui per 30 dienų.

„Panevėžio apylinkės teismo sprendimas nėra galutinis, jį galima skusti. L. M. Zaikauskas pateiktame ieškinyje teigė, kad buvo pažeista procedūra ir iš darbo atleistas nedarbingumo metu. Tačiau nedarbingumo pažymėjimas buvo išduotas Gruzijoje ir jis nebuvo įteisintas Lietuvoje. Todėl teismas nustatė – darbe buvęs teatro vadovas nebuvo be pateisinamos priežasties. Be to, ministerija nustatė ir kitus darbo drausmės pažeidimus: naudojosi automobiliu asmeniniais tikslais, pažeidė viešųjų pirkimų procedūras, sudarė neteisėtas autorines sutartis“, – aiškino atleidimo iš darbo motyvus teisėjas R. Dambrauskaitė ir teigė, kad Kultūros ministerija atliko detalų patikrinimą ir teismas rėmėsi pateiktomis ministerijos išvadomis.

R. Dambrauskaitė.

Prašė pinigų

Pasiteiravus, kokios žalos reikalavo atlyginti L. M. Zaikauskas, teisėja R. Dambrauskaitė aiškino:

„Pagrindinis jo reikalavimas – pripažinti, kad iš darbo atleistas neteisėtai be grąžinimo atgal į darbą, bet priteisti vidutinį darbo užmokestį už neteisėtą atleidimą bei atlyginti 5 tūkst. eurų neturtinę žalą. Tikslios sumos pasakyti negaliu, nes reikia žinoti, koks buvo mokamas L. M. Zaikauskui atlyginimas. Jei teismas būtų priėmęs kitokį sprendimą – suma už neteisėtą atleidimą skaičiuojama nuo atleidimo dienos iki priimto teismo sprendimo Iš darbo L. M. Zaikauskas buvo atleistas pernai liepos 17 dieną.“

Neoficialiomis naujienų portalo JP žiniomis, jei teismas būtų priėmęs kitokį sprendimą, už neteisėtą atleidimą buvusiam teatro vadovui būtų priteistą apie 12 tūkst. eurų.

Nepasisekė ir kitoje byloje

Buvusiam teatro vadovui L. M. Zaikauskui nepasisekė ir kitoje – priekabiavimo byloje.

Panevėžio apylinkės teismo Kupiškio rūmai gegužės 4 dieną jį pripažino kaltu dėl seksualinio priekabiavimo. Nuosprendžio į Kupiškio apylinkės teismą išklausyti neatvykusiam teatralui teisėjas Raimundas Rakauskas skyrė 44 parų areštą.

Buvęs Panevėžio dramos teatro vadovas arešto bausmę turės atlikti Šiaulių tardymo izoliatoriuje.

Be to, teismas priteisė ir aktorės Erikos Račkytės prašytą moralinę žalą. L. M.  Zaikauskas aktorei turės atlyginti 3 000 eurų moralinę ir 100 eurų turtinę žalą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lietuva prašo EŽTT ją prijungti prie bylos prieš Rusijos vykdomą agresiją Ukrainoje

confident-noyce

Teismui perduota byla dėl buvusio medicinos centro turto pasisavinimo už 94 tūkst. eurų

confident-noyce

Dėl per mažo atlyginimo į teismą kreipėsi dar vienas teisėjas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau