Buvęs Seimo narys V. Matuzas lieka nuteistas dėl piktnaudžiavimo

Buvęs Seimo narys V. Matuzas lieka nuteistas dėl piktnaudžiavimo

BNS / DELFI nuotr.

V. Matuzas.

Buvęs Seimo narys Vitas Matuzas lieka nuteistas dėl piktnaudžiavimo, antradienį paskelbė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT).

Teismui kasacinį skundą pateikęs buvusio parlamentaro advokatas prašė bylą nutraukti, tačiau jis atmestas.

„Teisėjų kolegija nutarė visus kasacinius skundus atmesti“, – antradienį paskelbė LAT teisėjas Pranas Kuconis.

BIC

Atmesti ir kitų nuteistųjų skundai – eksparlamentaro žmonos Danutės Matuzienės, „Žilvyčių kooperatyvinės bendrovės“ valdybos pirmininko Gintaro Žilėno – skundai.

Teismo teigimu, V. Matuzas su kitais asmenimis susitarė palenkti „Panevėžio energijos“ darbuotojus piktnaudžiauti tarnyba, kad jie biokuro viešuosiuose pirkimuose sudarytų išskirtines sąlygas kooperatyvui „Žilvyčių kooperatyvinė bendrovė“ ir ji pirkimus laimėtų.

Anot teisėjų kolegijos, nuteistieji padarė didelę žalą valstybei ir bendrovei „Panevėžio energija“, nes organizuojant viešuosius pirkimus, pakenkta bendrovės vardui, pažeisti viešųjų pirkimų lygiateisiškumo, taip pat nediskriminavimo, skaidrumo principai ir apribota kitų tiekėjų teisė sąžiningai konkuruoti viešuosiuose pirkimuose.

Teisėjų kolegija nustatė, kad nuteistųjų veiksmai patvirtina, jog jie suvokė, kad veikia bendrai, susitarę, turėdami bendrą tikslą, piktnaudžiaujant tarnyba, įgyvendinti sumanymą, kad „Žilvyčių kooperatyvinė bendrovė“ gautų turtinę naudą.

Po neskundžiamo LAT nuosprendžio nuteistiesiems liko galio Apeliacinio teismo skirtos bausmės.

Pernai balandžio 11 dieną Apeliacinis teismas buvusį konservatorių V. Matuzą išteisino dėl kyšininkavimo, bet jis liko nuteistas dėl piktnaudžiavimo vykdant „Panevėžio energijos“ viešuosius pirkimus. Už tai jam palikta galioti pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant.

Šioje byloje taip pat nuteista buvusio Seimo nario sutuoktinė D. Matuzienė, ji pripažinta kalta dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo, jai subendrinus bausmes skirtas dvejų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimas, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams ir skirta beveik 8 tūkst. eurų bauda.

„Žilvyčių kooperatinės bendrovės“ valdybos pirmininkas G. Žilėnas pripažintas kaltu dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo, jam skirta pusantrų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant metams.

Juridinis asmuo – „Žilvyčių kooperatinė bendrovė“ – pripažinta kalta dėl piktnaudžiavimo, jai skirtas likvidavimas. Visiems nuteistiesiems teks sumokėti po 376 eurų įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Perduodant šią bylą teismui skelbta, kad „Panevėžio energijoje“ neskaidrūs galėjo būti viešieji pirkimai, kurių vertė beveik 155 tūkst. eurų.

Įtarta, kad šie pirkimai buvo suorganizuoti taip, kad juos laimėtų „Žilvyčių kooperatinė bendrovė“.

V. Matuzas kaltinimus neigė.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.