Būtina aktyviau rūpintis turtu sodų bendrijose

Būtina aktyviau rūpintis turtu sodų bendrijose

0

Atėjus šiltajam metų sezonui, Panevėžio rajone daugėja vagysčių iš sodų bendrijų. Atsižvelgdami į vagysčių, plėšimų ir kitokių nusikalstamų veikų nuosavybei augimo tendencijas ir siekdami gerinti tokių nusikalstamų veikų prevenciją ir atskleidimą, Panevėžio rajono policijos komisariato pareigūnai ragina gyventojus aktyviau rūpintis turto apsauga.

Pareigūnai kruopščiai analizuoja kiekvieną plėšimo, vagystės, sukčiavimo atvejį ir ieško naujų techninių ir organizacinių priemonių, kurios apsaugotų žmones, jų turtą, gerintų viešųjųbpaslaugų visuomenei kokybę.

Prasidėjus lauko darbams, kasmet padaugėja ir žemės ūkio technikos, vertingų prietaisų vagysčių. Ilgapirščiai pasisavina žoliapjoves, siurblius, iš sodo namelių dingsta namų apyvokos daiktai, įrankiai, kuriuos dažnai vagys mėgina parduoti turguje, skelbdami informaciją spaudoje ar interneto svetainėse.

BIC

Pareigūnų patirtis rodo, kad asmenys, vagiantys iš sodo namelių, dažniausiai vagystėms rimtai nesiruošia, nestebi teritorijos, savininkų, jų grobiu tampa matomoje vietoje palikti daiktai. Įsilaužia jie primityviais būdais – išdaužę langą, sulaužę duris.

Panevėžio rajono policijos komisariato pareigūnai pataria puoselėti draugiškus ir glaudžius santykius su sodo bendrijos kaimynais, kadangi tik nuo pačių bendrijose gyvenančių žmonių priklauso, ar bus apsisaugota nuo nusikaltėlių akies, ar bus išaiškinti vagys. Policija rekomenduoja apdrausti turtą. Draudimo išmoka pavogtų daiktų nesugrąžins, bet sumažins patirtą finansinę žalą.

Dar vienas būdų apsaugoti asmeninį turtą – įsirengti saugos sistemą, kuri būtų susieta su centriniu stebėjimo pultu ir informuotų saugos tarnybą apie įsilaužimą ar gaisrą.

Kai kurie sodo namelių ar sodybų savininkai kaip prevencinę priemonę naudoja saugos tarnybų lipdukus – juos išklijuoja matomoje vietoje ir tokiu būdu akivaizdžiai parodo, kad objektas saugomas. Policijos pareigūnai ragina gyventojus būti budrius ir nepasakoti kitiems, kokio turto yra namuose, ypač menkai pažįstamiems žmonėms.

Policija prašo visų gyventojų atidžiau stebėti įtartinus automobilius, asmenis gyvenvietėse.

Rekomenduoja saugoti ne tik sodo namelį ar sodybą, bet ir pasirūpinti žemės valdoje esančio turto saugumu.

Pastebėjus sukčiaujant, vagiant, prašoma pranešti telefonu 112 arba anoniminiu Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pasitikėjimo telefonu (8 45) 503 333.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.