Būsimas S. Eidrigevičiaus menų centro pastatas sulaukė kritikos ir pagyrimų

Būsimas S. Eidrigevičiaus menų centro pastatas sulaukė kritikos ir pagyrimų

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO, Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybėje vyko būsimojo Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) pastato, kuriame šiuo metu veikia kino teatras „Garsas“,  rekonstrukcijos projekto viešasis svarstymas.

Viešajame svarstyme projektą pristatė ir į klausimus atsakinėjo mažosios bendrijos „Syrusas“ direktorius Aurimas Syrusas, projekto vadovas Viktoras Gricius ir Savivaldybės administracijos atstovai.

BIC

Projekto vadovas V. Gricius, pristatęs projektą, aiškino, kad vietoje kino teatro „Garsas“ iškilsiančio SEMC projektą galima skelti į dvi dalis – pastatas ir veikla.

Pristatė būsimą pastato projektą

V. Gricius kalbėjo apie būsimo pastato architektūrinius sprendimus.

„Rekonstruojamą pastatą susidarys požeminis aukštas, kuriame numatomi inžinerinių įvadų, pagalbinės patalpos, meno kūrinių saugyklos su archyvo patalpomis, požeminė automobilių stovėjimo aikštelė bei nekomercinio kino salė. Bus 4 antžeminiai aukštai. Per 4 aukštus numatomos tokios patalpos: holai, menų centro kavinė su pagalbinėmis patalpomis, meno kūrinių pakrovimo ir iškrovimo rampa, menų centro administracijos patalpos, edukacinės zonos, ekspozicijų salė bei kitos pagalbinės patalpos“, – kalbėjo apie būsimą pastatą architektas.

S. Eidrigevičiaus menų centras.

Vadovaujasi įstatymais

Projekto vadovas teigė, kad sklandžiam judėjimui tarp šių patalpų yra personalui skirtas liftas.

„Patogiam kūrinių ir kitų objektų iškrovimui ir pakrovimui yra numatyta rampa šiaurinėje dalyje. Ji orientuota taip, kad galėtų privažiuoti ir 15 metrų vilkikas. Be to, numatytas keltuvas, kuris jungia visus aukštus su pakrovimo ir iškrovimo rampa bei archyvu su dirbtuvėmis, suprojektuotomis pastato rūsyje. Pastatas projektuojamas vadovaujantis šalyje galiojančiais įstatymais, statybos techniniais reglamentais bei kitomis normomis“, – pabrėžė V. Gricius ir tvirtino, kad bus stengiamasi išsaugoti visus vertingus medžius ir joks ąžuolas nebus nukirstas.

Be to, projekto vadovas pabrėžė, jog nepamiršo – rekonstruojamas pastatas su sklypu yra Panevėžio miesto istorinėje dalyje bei, kad stengiamasi išlaikyti būsimo SEMC pastato aukštingumas.

Sulaukė kritikos…

Visuomeniniame projekto pristatyme panevėžiečiai aktyviai dalyvavo ir pateikė projekto autoriams ne tik klausimų, bet ir priekaištų. Vieniems neįtiko pats būsimo SEMC pastato projektas – vadino jį dėžučių rinkiniu.

Kiti tvirtino, kad tai monstras iškilsiantis Panevėžio centrinėje dalyje, kad neišlaikytas pastato aukštingumas bei projektas neatitinka miesto bendrojo plano reikalavimų.

Dar buvo užsiminta, jog būtina SEMC pastatą statyti kitoje vietoje, o kino teatrą „Garsą“ palikti, nes tik čia rodomi nekomerciniai kino filmai. Esą pastačius menų centrą Panevėžyje neliks kino salės

nekomerciniam kinu rodyti.

Ypatingai priešiškai SEMC atžvilgiu nusiteikęs skulptorius Alfridas Pajuodis. Menininkas išpeikė būsimą pastatą baisus, o architektūrinis sprendimas siaubingas. Esą kino teatras „Garsas“ architektūriniu atžvilgiu, kur kas geresnis.

…ir pagyrimų

Tačiau buvo ir pagiriamųjų žodžių. Panevėžietis architektas Vidmantas Stankevičius sakė žemai lenkęs galvą projekto autoriams.

„Ne pastato aukščiuose, ne pastato dydžiuose esmė. Svarbiausia – ateitis. Ką mes paliksime ateities kartoms. Tuštumos negali būti – ją reikia užpildyti, o šis pastatas yra tai, ko reikia Panevėžiui, kad taptų traukos centru“, – sakė architektas.

Projekto autoriai sakė, kad visiems uždavusiems klausimus, pateikusius pasiūlymus bus išsiųsti išsamus atsakymai per penkias dienas.

Lietkabelis

Basakojis

Mano namukas

Dima Bilan

Modelis

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.