Bus užtikrinama, kad naujai statomi ir rekonstruojami statiniai būtų pritaikyti neįgaliųjų reikmėms

Bus užtikrinama, kad naujai statomi ir rekonstruojami statiniai būtų pritaikyti neįgaliųjų reikmėms

0

2015 metų Statinių pritaikymo neįgaliesiems priežiūros projektui finansuoti skirta 124,5 tūkst. eurų suma – tiek pat kiek ir pernai, tačiau iš viso nuo 2013 metų pradžioje šiai veiklai įgyvendinti skirto finansavimo lėšos išaugo 13,2 proc.

Statinių pritaikymo neįgaliesiems priežiūros projektai skirti užtikrinti, kad nauji ir rekonstruojami statiniai būtų pritaikyti neįgaliesiems.

Nuo 2010 metų derinti statomų statinių projektus elektroninėje erdvėje – Lietuvos Respublikos statybų leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje „Infostatyba“ – ir dalyvauti komisijų darbe priimant neįgaliesiems svarbius statinius pasitelktos neįgaliesiems atstovaujančios asociacijos.

Baltijos implantologijos klinika

Neįgaliųjų asociacijų atstovai, tikrindami derinimui pateiktus statinių projektus, dalyvaudami komisijų darbe priimant neįgaliesiems svarbius statinius visose savivaldybėse ir teikdami konsultacijas architektams dėl aplinkos pritaikymo neįgaliesiems, užtikrina, kad naujai statomi ir rekonstruojami statiniai būtų pritaikyti neįgaliųjų reikmėms.

Projektuose remiamas informacinėje sistemoje „Infostatyba“ paskelbtų neįgaliesiems svarbių statinių projektų atitikties tikrinimas statybos techninių reglamentų reikalavimams, dalyvavimas statybos užbaigimo komisijų darbe tikrinant neįgaliesiems svarbių statinių atitiktį projekto sprendiniams, įgyvendinantiems neįgaliųjų reikalavimus, projektuotojų konsultavimas rengiant neįgaliesiems svarbių statinių projektus, seminarų, mokymų, konferencijų aplinkos prieinamumo klausimais organizavimas bei aplinkos pritaikymo neįgaliesiems tyrimų vykdymas.

Įgyvendinant projektą 2014 metais buvo patikrinta (suderinta) per 1,1 tūkst. neįgaliesiems svarbių statinių projektų, paskelbtų informacinėje sistemoje „Infostatyba“, dalyvaujant statybos užbaigimo komisijų darbe patikrintas (priimtas) 531 statinys, daugiau kaip 600 projektuotojų suteiktos konsultacijos rengiant neįgaliesiems svarbių statinių projektus.

Statinių pritaikymo neįgaliesiems priežiūros projektai finansuojami per Neįgaliųjų reikalų departamentą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Kastytis Kerbedis

Vasaris

Autodraivas

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.