Bus privaloma periodiškai vertinti savivaldybių valdomų įmonių reikalingumą

Bus privaloma periodiškai vertinti savivaldybių valdomų įmonių reikalingumą

JP / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

Vyriausybė pritarė Ūkio ministerijos parengtiems Vietos savivaldos įstatymo pakeitimams, kurie leis užtikrinti efektyvesnį ir skaidresnį savivaldybių valdomų įmonių valdymą.

„Priimtas įstatymo projektas leis peržiūrėti savivaldybės įmonių funkcijas, įvertinti jų reikalingumą, prireikus atsisakyti perteklinių funkcijų, atskirais atvejais priimti sprendimą dėl savivaldybės valdomų įmonių veiklos tęstinumo. Šie sprendimai prisidės prie veiksmingesnės ir skaidresnės savivaldybių įmonių valdysenos“, – sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Vyriausybė pritarė siūlymui Vietos savivaldos įstatyme įtvirtinti, kad savivaldybės tarybos periodiškai peržiūrėtų savivaldybės kontroliuojamų įmonių reikalingumą, ir nustatyti maksimalų 4 metų periodiškumo laikotarpį, tad kiekvienos kadencijos savivaldybės taryba bent kartą turės apsvarstyti šį klausimą.

BIC

Savivaldybės valdomos įmonės gali veikti tais atvejais, kai jų veikla būtina savivaldybės bendruomenės interesams patenkinti, privačios įmonės nesiimtų tokios veiklos arba dėl savivaldybės valdomų įmonių nenukenčia ir nėra diskriminuojamos kitos bendrovės. Todėl tais atvejais, kai savivaldybės įmonių veikla neatitinka joms keliamų reikalavimų, bus sprendžiama dėl jų atsisakymo.

Siekiant didesnio savivaldybės valdomų įmonių veiklos viešumo, įstatyme siūloma nustatyti, kad būtų skelbiama bent trejų pastarųjų metų informacija apie savivaldybės kontroliuojamų įmonių veiklą ir rezultatus, taip pat viešinami savivaldybių valdomų įmonių įstatai.

Savivaldybėms siūloma apsvarstyti savivaldybės įmonių, veikiančių pagal Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymą, pertvarkymo į kitų teisinių formų juridinius asmenis galimybes, prioritetą teikiant pertvarkymui į akcines bendroves ar uždarąsias akcines bendroves.

Vietos savivaldos įstatymo projektas parengtas, siekiant įgyvendinti Valstybės kontrolės rekomendaciją.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.