„Būk pirmūnas“ akcijos nebus…

AutoriusSamanta ILONYTĖFotoASMENINIO ALBUMO
M. Petrauskaitė.

Mokslo metai šiemet prasidės kitaip. Į mokyklų koridorius nuo rugsėjo 1-osios vėl grįš vaikų juokas, kuris šiemet skambės per apsaugines kaukes. Įprastas popierines pratybas keis skaitmeninės, o nepasiturinčios šeimos į mokymo įstaigas ateis susidurdamos su didžiausiais finansiniais iššūkiais.

Modesta Petrauskaitė prieš 10 metų pradėjo iniciatyvą „Būk pirmūnas“, kurios metu savanoriai keliauja į prekybos centrus ir ten renka paaukotas kanceliarines prekes nepasiturinčioms šeimoms. Tačiau šiemet ši akcija nevyks. „Akivaizdu, jog šie mokslo metai kitokie ne tik tėvams ir jų vaikams, bet ir savanoriams bei man, kaip visuomenininkei ar politikei. Pirmą kartą Lietuvos vyriausiosios rinkimų komisijos dėka nevyks kasmetinė mano organizuojama akcija „Būk pirmūnas“. Taip buvo nuspręsta, nes rudenį vyks rinkimai į LR Seimą, o aš esu viena iš kandidačių. Taigi komisijai pasirodė normalu neleisti vykdyti tradicinės 10-metį vykstančios akcijos, kuri padeda daugeliui Lietuvos ir Panevėžio rajono daugiavaikių šeimų užtikrintai pasiruošti į mokyklą“, – sakė M. Petrauskaitė.

„Būk pirmūnas“ – tai akcija, kuri kasmet surinkdavo prekių už maždaug 30 tūkstančių eurų. Per šį dešimtmetį šios akcijos globėju tapo net Jo ekscelencija Valdas Adamkus. „Kiekvienais metais prie akcijos prisijungdavo savanoriai, kurie padėdavo ją organizuoti, aktyviai skatindavo paaukoti, vėliau vežiodavo mokyklines prekes, bendraudami ir įkvėpdami vaikus“, – pasakojo iniciatyvos kūrėja.

Pasak Modestos, socialinės akcijos „Būk pirmūnas“ idėja kilo neatsitiktinai. „Kartu su komanda realiai matėme esamą padėtį, kaip psichologiškai yra sunku vaikams iš daugiavaikių ar nepasiturinčių šeimų mokytis ir tapti visaverčiais bendruomenės nariais. Štai todėl ir kilo mintis organizuoti akciją, prie kurios galimybę prisidėti turėtų kiekvienas iš mūsų“, – tvirtino M. Petrauskaitė.

Lietuvoje gyvena apie 500 tūkstančių vaikų, o net apie 19 tūkstančių iš jų auga socialinės rizikos šeimose. Tad net 19 tūkstančių vaikų tėvams kasmet pasiruošti mokslo metams yra tikras finansinis iššūkis. Taigi, efektyviausia parama tokioms šeimoms – pagalba daiktais.

Šie metai bus kitokie ir dėl Covid-19 pandemijos taikomų rekomendacijų ugdymo įstaigoms. „Be visų pakeitimų ir apribojimų, atsiranda naujas iššūkis tėveliams ir mokytojams. Vienkartinės kaukės pertraukų metu ir atvykstant į mokyklas. Visiškai suprantu, jog daugelis tėvų stengsis iš paskutiniųjų užtikrinti savo vaikų sveikatą, todėl pirks vaikams patikimesnes medicinines kaukes. Paskaičiuokime, kaukė efektyvi 4 valandas. Tai reiškia, kad per savaitę mokiniui reikalingos mažiausia 5 kaukės, kurios kainuoja 3,99 Eur, per mėnesį tėvelių piniginė ištuštės apie 20 eurų. Ką kalbėti, jei šeima turi ne vieną, o tris atžalas?“ – atkreipia dėmesį M. Petrauskaitė.

„Drąsiai galiu pasakyti, jog ne šeimos turi rūpintis šių priemonių pirkimu, o valstybė! Nes tai yra vaikų sveikatos klausimas. Apsaugos priemonė privaloma vaikų saugumui, todėl eilinį kartą nereikia visko ant pečių permesti tėvams, o ministerija turi pasirūpinti, kad per ligonių kasas būtų kompensuojamos saugumo priemonės vaikams, – užtikrintai kalbėjo politikė. – Išsilavinimas negali tapti prabanga, tai kiekvieno Lietuvos vaiko teisė.“

Na, o Rugsėjo 1-osios proga Modesta Petrauskaitė linki „valstybei daugiau pasitikėti pedagogais, taip, kaip mes pasitikime jais Rugsėjo 1-ąją atvesdami savo vaikus į mokyklą. Švietimo sistemai – gelbėti mokytojus nuo popierizmo, nuolatinių tikrinimų ir kūrybiškumo suvaržymų. Tėvams – išsilaisvinti nuo brangių vadovėlių ir korepetitorių. Ir kiekvienam mokiniui linkiu, jog Rugsėjo 1-oji prasidėtų tvirtu, pasitikėjimo kupinu žingsniu, smalsiomis akimis ir kūrybingomis mintimis.“

 Politinė reklama. Bus apmokėta iš Modestos Petrauskaitės rinkimų sąskaitos. Užs. Nr. JPR-2020/16

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

M. Petrauskaitė. Išnaudokime tai, kuo esame stiprūs

confident-noyce

Prezidentas dalyvavo Mokslo ir žinių dienos renginiuose

confident-noyce

Piniavoje – sveikinimai mažiesiems su Rugsėjo 1-ąja

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau