Bistrampolyje rekonstruotas 1863-ųjų sukilimas

Bistrampolyje rekonstruotas 1863-ųjų sukilimas

Jūratė SKĖRYTĖ (BNS) / Organizatorių nuotr.

Šeštadienį Panevėžio rajone, Bistrampolio dvare, minėta tradicinė Bistrampolio diena ir buvo rekonstruotas 1863-iųjų sukilimas.

„Bistrampolio dvaro statytojo sūnus Vladislavas Bistramas taip pat buvo sukilėlis, vieno iš sukilimo vadų Zigmanto Sierakausko adjutantas. Tad dvaras aktyviai dalyvavo sukilime. Šeštadienį atkursime jo įvykius istorinėje rekonstrukcijoje ir parodėme daugiau apie sukilimą per dvaro valdytojų palikuonio Tadeušo Bistramo čia kurto ir filmuoto dokumentinio filmo apie Antaną Mackevičių premjerą“, – sakė dvaro vadovas kunigas Rimantas Gudelis.

BIC

„Kauno pavieto laisvieji šauliai“ įkūrė sukilėlių stovyklą jos istorinėje vietoje, o lankytojai galėjo papildyti laisvės kovotojų gretas: išmėgino jų ginklus, drabužius ir daugiau sužinoti apie vieną iš sukilimo vadų – kunigą Antaną Mackevičių.

Bistrampolio dieną pradėjo tradicinėmis tapusios žirgų konkūro varžybos „Bistrampolio taurė“.

„Vyko sukilėlių pasirodymai, pratybos, kuriose matėme, kaip prieš 150 metų lietuviai ir lenkai su savo ištiesintais dalgiais, kuriuos naudojo kaip iečių antgalius, ruošėsi mūšiams“, – sakė R. Gudelis.

Sekmadienį Bistrampolio diena bus minima Palėvėnės bažnyčioje. Iš šios bažnyčios prieš daugiau kaip 150 metų kunigas A. Mackevičius išėjo prisidėti prie sukilimo.

Anot R. Gudelio, Palėvėnės vienuolyne vienuolis ruošė maistą sukilėliams, bet prieš pat prasidedant sukilimui buvo suimtas, ir tuomet Palėvėnės vienuolynas buvo uždarytas.

Sekmadienį 400 metų senumo bažnyčioje bus laikomos mišios, vėliau – rodomas filmas apie sukilimą, ten taip pat vyks sukilėlių pratybų rekonstrukcija.

1863–1864 metų sukilimas – buvusio Abiejų Tautų Respublikos tautų nacionalinio ir socialinio išsivadavimo sukilimas prieš Rusijos imperijos valdžią. Laisvės kovos vyko Rusijos imperijos okupuotose Lenkijoje ir Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje bei jų etnografinėse dalyse – Baltarusijoje ir Ukrainoje.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.