-1.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 5 gruodžio, 2021

Bistrampolio dvare susitiko „Širdies pašaukti“ kultūros darbuotojai

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Geriausio Panevėžio rajono metų kultūros darbuotojo vardas suteiktas Šilagalio kultūros centro direktoriui ir meno vadovui Vilmantui Vapsvai.

Tai, kad visuotinis karantinas pakeitė kultūrinio gyvenimo rutiną byloja ir neeiliniai įvykiai Panevėžio rajone. Balandžio 15-ąją, kuomet minima Pasaulinė kultūros diena, Panevėžio rajono kultūros darbuotojai tradicinę šventę „Širdies pašaukti“ šventė prie kompiuterių ekranų – virtualiame susitikime – be šiltų apkabinimų, draugiškų rankų paspaudimų, sveikinimo bučinių. Ir vis dėlto, situacijai pasikeitus, kūrybinės dvasios pakylėti Panevėžio rajono kultūros darbuotojai gyvai susirinko pažymėti šią dieną. Ketvirtadienio popietę Bistrampolio dvare skambėjo jų balsai.

Viščiukus skaičuoja rudenį

Taip jau lėmė burtai, kad 2021 metais organizuoti Panevėžio rajono kultūros darbuotojų dieną „Širdies pašaukti“ teko garbė Ramygalos kultūros centrui.

Įprastai ši šventė rengiama balandžio 15-ąją, Pasaulinę kultūros dieną, tačiau jau antrus metus iš eilės ji nukeliama į rudenį.

„Švęsti pradėjome kaip ir priklauso – balandį virtualiame susitikime. Ruošėme programą, kūrėme dovanas, filmavome ir montavome. Net suorganizavome kultūros paštą ir labai atsargiai aplankėme visus kultūros centrus, dovanodami laimės sausainius, savo kūrybos šamotines lėkštes ir linkėjimus. Bet turbūt ne veltui sakoma, kad viščiukai skaičiuojami rudenį. Ir nieko čia nepadarysi. Atėjome į rudenį ir mes. Nes labai norėjome susitikti gyvai. Nes norėjome tiesiog pabūti. Kultūros centro patalpos ankštos tokiam būriui, o ir norėjosi pakeisti aplinką. Ir ką gi geriau rasi Ramygalos seniūnijoje, jei ne Bistrampolio dvarą“, – sakė renginio organizatorė, Ramygalos kultūros centro vadovė Loreta Kubiliūnienė.

Menjas nugali viską

L. Kubiliūnienės duomenimis, praėjusiais metais Panevėžio rajone 12-oje kultūros centrų veikė 133 kolektyvai, juose 1537 dalyviai, 64 būreliai, studijos, klubai. Čia ugdėsi 955 dalyviai. Įvyko 1637 renginiai, kuriuose dalyvavo 166 tūkstančiai 403 lankytojai. 308 renginiai skirti tik vaikams ir jaunimui.

„Karantino sąlygomis, kai kontaktiniai renginiai buvo uždrausti, kultūros darbuotojai tikrai itin sudėtingomis sąlygomis kūrė įvairaus formato virtualius renginius, kad galėtų išlaikyti ne tik kolektyvų narius ir žiūrovus, bet praskaidrintų mintis, keltų nuotaiką, palaikytų bent tokį socialinį ryšį. Skaičiuojame, kad virtualioje erdvėje suorganizuota 313 renginių, juos matė 179 tūkstančiai 678 žiūrovai“, – teigė R. Kubiliūnienė.

Ir dar ji pažymėjo, kad kultūra nėra tik renginiai: „Tik dirbantys šioje srityje supranta, kiek daug iš tiesų aprėpia ši sritis. Iš tiesų gyvenime nėra nieko be kultūros. Ji tvyro ore, supa mus aplink. Mes gimstame ir augame lopšinių palydėti, ir paliekame šį pasaulį giesmių skambėjime. Kiekvienas meno vadovas yra ir tėtis, ir mama, ir guodėjas, ir vedlys. Ir nė viena darbo diena nesibaigia užvėrus kultūros centro duris.“

L. Kubiliūnienė.

Apipylė šiltais apkabinimais

Jau tapo įprasta, kad Panevėžio rajone nuo 2016 metų Pasaulinę kultūros dieną skelbiamas ir geriausias metų kultūros darbuotojas. Tądien surengtame virtualiame susitikime Panevėžio rajono Geriausio metų kultūros darbuotojo vardą pelniusiam Šilagalio kultūros centro direktoriui, meno vadovui Vilmantui Vapsvai kolegos mojavo ekrane ir siuntė linkėjimus. Vakar V. Vapsva buvo apipiltas gėlėmis, nuoširdžiais sveikinimais, apkabinimais ir rankų paspaudimais.

Kitas tradicinis šventės akcentas – pačių kultūros darbuotojų įsteigtos nominacijos. Jomis įprasminamas savo kolegų pasiekimas, laimėjimas ar įsimintinas įvykis. Dažniausiai jos būna linksmos ir šmaikščios. Kartu keičiamasi ir nuotaikingomis dovanėlėmis.

Vėliava iškeliavo į Naujamiestį

Be to, iškilmingo renginio metu susirinkusiųjų plojimais apdovanoti ir tie, kurie kultūros darbuotojams parodo kryptį, neleidžia užmigti, suburia draugėn. Tai Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus, šio skyriaus vyriausiasis specialistas Remigijus Vilys, vyresniosios specialistės Lina Daubarienė ir Ramunė Buterlevičienė.

Šventėje dalyvavo ir kultūros darbuotojus sveikino daugelio rajono renginių globėjas, Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, Lietuvos Respublikos Seimo nariai, Panevėžio rajono savivaldybės tarybos nariai ir administracijos darbuotojai, kiti svečiai.

Kultūros darbuotojų diena kasmet organizuojama vis kitame centre, todėl šiemet kultūros vėliava iškilmingai perduoda Naujamiesčiui su viltimi, kad koronavirusas nesutrukdys jos iškelti balandžio 15-ąją ir taip bus pažymėta dar viena tradicinė, šešioliktoji, Panevėžio rajono kultūros darbuotojų šventė „Širdies pašaukti“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Į Panevėžio rajono savivaldybės priešgaisrinę tarnybą atriedėjo du nauji automobiliai

confident-noyce

Perekšliuose gyvenantys Valentina ir Dangutis Šukiai – apie teatrą, naminę duoną ir saulės kolektorius

confident-noyce

Šilagalio gyventojai sukilo prieš biometano jėgainės statybą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau