„Biržų kilometrams“ – Lietuvos lengvosios atletikos federacijos sertifikatas

„Biržų kilometrams“ – Lietuvos lengvosios atletikos federacijos sertifikatas

JP / Organizatorių nuotr.

Biržų kilometrų akimirkos (16)
Savo jėgas išbandyti į šeštadienį vykusį „Biržų kilometrų“ renginį susirinko daugiau nei 600 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir net svečių iš užsienio.

Rugpjūčio pradžią, kaip jau trečius metus iš eilės, Biržai pasitiko sportiškai – tradicija tapusiu didžiausiu Šiaurės Lietuvos bėgimu. Savo jėgas išbandyti į šeštadienį vykusį „Biržų kilometrų“ renginį susirinko daugiau nei 600 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir net svečių iš užsienio – trasas išmėginti panoro Belgijos, Didžiosios Britanijos, Portugalijos, Šveicarijos ir JAV bėgimo entuziastai. Šių metų naujovė – pusmaratonio trasa, kurią išmatavo ir sertifikatą suteikė Lietuvos lengvosios atletikos federacija.

„Kiekvienais metais šiame bėgime dalyvauja vis daugiau bėgikų, o miestų geografija plečiasi neįtikėtinais tempais: be kaimyninių ir tolimesnių miestų – Šiaulių, Pasvalio, Panevėžio, Kuršėnų, Utenos, Molėtų, Ignalinos, Jonavos, Anykščių, Kauno ir Vilniaus – bėgimui užsiregistravo ir svečių iš kitų šalių. Kadangi pradinis tikslas prieš trejus metus organizuojant šį renginį buvo išlįsti iš regiono šešėlio ir atgaivinti krašto turizmą, turėdami šiemet užsiregistravusių ir dalyvavusių skaičius bei rezultatus, galime džiaugtis, kad tikslas pasiektas“, – šypsosi bėgimo iniciatorės bendrovės „Biržų duona“ komercijos direktorius Andrius Kurganovas, pats renginyje šiais metais įveikęs pusmaratonio distanciją.

BIC

Šiemet „Biržų kilometrų“ bėgime iš viso įveikti 1584 ratai ir 5000 kilometrų, kuriuos nubėgo 604 dalyviai. Tarp dalyvių buvo galima sutikti ne tik bėgimo entuziastų, bet ir profesionalių sportininkų, savo jėgas panorusių išbandyti Lietuvos lengvosios atletikos federacijos sertifikuotoje pusmaratonio (21,0975 km) trasoje, kurių Lietuvoje yra vos keletas. Renginio organizatorius ypač džiugino įvairus bėgikų amžius – bėgimo takuose buvo galima sutikti ir 4-mečių, ir 80-mečių sporto entuziastų, kurie savo jėgas bandė įveikdami 500 m, 3,5 km, 10,5 km ir pusmaratonio trasas.

„Trečią kartą organizuotame bėgimo renginyje 10,5 km distancijai teko išskirtinis dėmesys – tarp bėgikų šie kilometrai buvo populiariausi, tačiau moterys daugiausiai rinkosi 3,5 km distanciją. Šių metų naujovė – pusmaratonis – sutraukė itin daug bėgikų – tokio susidomėjimo ne tik iš profesionalių sportininkų, bet ir pradedančių bėgimo entuaziastų patys nesitikėjome. Užsiregistravusių skaičius rodo, kad kitais metais norinčių išbandyti šį atstumą ir savo sportinę formą padvigubės, nes galimybių tai padaryti sertifikuotose trasose nėra daug, o geras pavyzdys ir žibančios akys kirtus finišą tikrai užkrečia. Džiugu tai, kad sporto nepamiršta ir mūsų senjorai – vyriausiam bėgikui šiemet buvo 83 metai, kuris įveikė 10,5 km“, – sako „Biržų duona“ komercijos direktorius A. Kurganovas.

Pusmaratonio distancijoje, kurios rezultatai bus įtraukti į Lietuvos Bėgimo taurės įskaitą, iš vyrų greičiausias buvo Ignas Brasevičius, distanciją įveikęs per 1 val. 8 min 30 s, iš moterų – Loreta Petkevičienė, atbėgusi per 1 val. 27 min 48 s. Antrą vietą užėmė Vilius Aleliūnas, atbėgęs per 1 val. 11 min 15 s ir Gitana Akmanavičiūtė, distanciją įveikusi per 1 val. 29 min 4 s, treti buvo Martynas Liubertas ir Nadežda Roždestvenskaja, atitinkamai atbėgę per 1 val. 14 min 33 s ir 1 val. 30 min 41 s.

10,5 km trasoje greičiausias buvo Dominykas Pacauskas, atbėgęs per 36 min 13 s ir Jolita Kurtinaitienė – 43 min 41 s. Amžiaus grupėje iki 35 metų greičiausi buvo Dominykas Pacauskas ir Viktorija Varnagirytė, grupėje iki 60 m. geriausius rezultatus parodė Deimantas Mitka ir Jolita Kurtinaitienė, vyresnių nei 60 m. kategorijoje greičiausiai atbėgo Zenonas Balčiauskas ir Teresė Bulkevičiūtė.

3,5 km distanciją greičiausiai įveikė Drąsutis Bitinas – 12 min 23 s ir Gabrielė Magelinskaitė – 14 min 25 s. Antri liko Andrius Kazlauskas, atbėgęs per 12 min 28 s ir Dovilė Tamošiūnaitė, distanciją įveikusi per 15 min 27 s. Trečia vieta atiteko Kęstučiui Grigėnui – 13 min 8 s ir Gretai Marijai Čugunovaitei, atbėgusiai per 15 min 58 s.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.