Biržų gyventojams keisis geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina

Biržų gyventojams keisis geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina

JP / BNS nuotr.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), įvertinusi UAB „Biržų vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklos sąnaudas, vartotojams, perkantiems paslaugas bute, suderino 2,52 Eur/m³ (be PVM) geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainą, t. y.  beveik 5 proc. proc. didesnę, palyginus su dabar galiojančia. Apskaitos kaina mažėja 2,6 karto – gyventojai mokės 0,80 Eur butui/per mėn. (be PVM).

Paslaugų kainų pokytį gyventojams iš esmės lėmė išaugusios nusidėvėjimo sąnaudos dėl įvykdytų investicinių projektų pradėto eksploatuoti ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudų, taip pat didesnės darbo užmokesčio sąnaudos. Tačiau kainos augimą sumažino pigiau įsigyta elektros energija bei vartotojams grąžinama papildomai gauta investicijų grąža, viršijus VKEKK nustatytą.

VKEKK suderintos kainos įsigalios jas patvirtinus Biržų rajono savivaldybės tarybai – tai turėtų būti padaryta per 30 kalendorinių dienų. Įsigaliojus naujoms kainoms, bendrovės aptarnaujamoje licencijuojamoje teritorijoje vartotojų, atsiskaitančių už paslaugas bute, mokama suma sudarys 1,62 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys leistinos 4 proc. ribos.

BIC

Šiuo metu vartotojams taikomos UAB „Biržų vandenys“ paslaugų kainos galioja nuo 2018 m. gegužės 1 d.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.