20.5 C
Panevėžys
Antradienis, 22 birželio, 2021

Birželio pabaigoje devynių maudyklų vanduo neatitiko higienos normos reikalavimų

Birželio mėnesio antrosios pusės vandens kokybės tyrimų rezultatai rodo, kad devynios šalies maudyklos neatitiko Lietuvos higienos normos reikalavimų, pranešė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.

Centro duomenimis, didesnis negu leidžiama higienos normoje, žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius birželio 16 dieną nustatytas Vilniaus Žirmūnų paplūdimio maudykloje, birželio 18 dieną – Marijampolės savivaldybės Žaltyčio ežero maudykloje ir Marijampolės II tvenkinio maudykloje, birželio 19 dieną – Vilkaviškio rajono Vištyčio ežero maudykloje, Zarasų rajono Sartų ežero maudykloje, Lazdijų rajono Snaigyno ir Baltajo ežerų maudyklose.

Pajūryje, Smiltynės I ir Smiltynės II paplūdimių maudyklose, birželio 19 dieną buvo nustatytas didesnis negu leidžiama higienos normoje, žarninių lazdelių kolonijas sudarančių vienetų skaičius.

„Pakartotinai atlikus tyrimus birželio 30 dieną Snaigyno ir Baltajo ežeruose, birželio 23 dieną Žirmūnų paplūdimio maudykloje, Žaltyčio ežere ir Marijampolės II tvenkinyje, birželio 26 dieną Smiltynės I ir Smiltynės II paplūdimiuose, vandens kokybės atitiko reikalavimus. Nėra gauta informacijos, ar tarša Vištyčio ir Sartų ežerų maudyklose sumažėjusi“, – rašoma pranešime.

Centro teigimu, šiose maudyklose užterštuoju laikotarpiu turėjo būti rekomendacija nesimaudyti.

Informacija apie maudyklų vandens kokybę turi būti skelbiama savivaldybių interneto svetainėse, o naujausi maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai ir rekomendacija nesimaudyti ar draudimas maudytis, jei nustatyta pakartotinė tarša, turi būti skelbiami stenduose prie paplūdimių.

„Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal du mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens“, – rašoma pranešime.

Birželio antros pusės maudyklų vandens kokybės rezultatai gauti iš 117 maudyklų visoje šalyje. Iš viso į stebėsenos sąrašą įtraukta 120 maudyklų.

Centro teigimu, taip pat gauta informacija ir apie 105 rekreacijai skirtų zonų vandens kokybę. Didesnis nei leidžiama higienos normoje žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius vandenyje birželio 15 dieną nustatytas Nevėžio upėje ties Pašilių sodais Kėdainių rajono savivaldybėje.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kai kuriose Panevėžio rajono maudyklose maudytis nerekomenduojama

confident-noyce

Panevėžio rajono maudyklų vanduo kol kas švarus

confident-noyce

Beveik visose stebimose šalies maudyklose vanduo švarus, maudytis galima

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau