10.1 C
Panevėžys
Penktadienis, 14 birželio, 2024

Birželio 7-osios „Tėvynėje“: abiturientų dovana Velžio gimnazijai ir socialinis būstas Panevėžio rajone

AutoriusjpFotoživilė večiorkutė
„Tėvynės“ neprenumeruoju, bet būdama bibliotekoje visada mielai skaitau šį laikraštį, ypač jei tada rašoma apie mūsų kraštą ir mūsų žmones. Taip pat mielai renkuosi skaityti straipsnius apie Panevėžio rajono mokyklas“, - Raguvos gimnazijos dailės mokytoja Jovita Šikšnienė apie savaitraštį „Tėvynė“.

Jau rytoj, penktadienį, birželio 7 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Panevėžio rajono seniūnijų kapinėse dėl apleistų kapaviečių akis badančių įspėjimų nėra. Vyriausybės nutarimu suteikta galimybė daugiau kaip dvejus metus netvarkomų kapaviečių priežiūrą perduoti kitiems asmenims, kurie turės teisę ten laidoti artimuosius. Siekiant atkreipti užmirštų kapaviečių šeimininkų dėmesį, tokios kapavietės jau pradėtos žymėti Panevėžio miestui priklausančiose kapinėse. Panevėžio rajono kapinėse tokių lentelių dar nematyti.

Panevėžio kolegijoje pasirašyta Inžinerijos mokslų akademijos Panevėžio rajono Velžio gimnazijoje steigimo sutartis. Atsižvelgdamos į Panevėžio regionui reikalingų inžinerijos mokslų srities specialistų rengimo svarbą, sutartį pasirašė: Panevėžio rajono savivaldybė, UAB „Adax“, UAB TPA, VšĮ Panevėžio mechatronikos centras, Panevėžio kolegija ir Velžio gimnazija.

Panevėžio rajono savivaldybė pradėjo mokėti dalinę kompensaciją gyventojams, patyrusiems nuostolių dėl 2023 m. rugpjūčio 7 d. kilusios audros. Tačiau Lietuvos Vyriausybės nutarimais, valstybės skirtos paramos lėšos naudojamos tik gyvenamųjų namų stogams padarytai žalai iš dalies atlyginti. „Tėvynė“ kalbasi su Panevėžio rajono savivaldybės Juridinio skyriaus patarėju, atliekančiu savivaldybės parengties pareigūno funkcijas, Aivaru Valantiejumi.

Nuo gegužės 27 dienos Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus vyriausiuoju specialistu pradėjo dirbti Aldas Skvarnavičius. „Labai džiaugiuosi naujuoju darbu, labai geras kolektyvas. Permainos visada yra gerai, nes tai naujos patirtys, naujos žinios. Daug mokytis nereikės, nes su vidaus auditu susipažinau buvusiame darbe. Vidaus kontrolė visuose darbo procesuose – žinoma. Todėl kažko naujo nereikės, bet teks prisiminti. Juolab kad keičiasi norminiai aktai ir juos teks iš naujo peržvelgti“, – aiškino A. Skvarnavičius ir sakė, kad naujos patirtys – geras dalykas.

Nors pastaraisiais metais vidutinis socialinio būsto laukimo laikas trumpėjo, dalies savivaldybių gyventojų jų vis dar negauna ilgiau nei dešimtmetį. Panevėžio rajone socialiai remtiniems asmenims tenka ilgokai laukti, kol galės apsigyventi socialiniame būste. Per metus Savivaldybės Ekonomikos ir turto valdymo skyrių pasiekia bent iki 40 prašymų socialiniam būstui gauti. Panevėžio rajono valdžia bando spręsti socialinio būsto klausimą – perka jau įrengtus būstus, renovuoja senus pastatus. Panevėžio rajono meras Antanas Pocius aiškino, kad bandys Krekenavos seniūnijoje, Naujarodžiuose, renovuoti trijų aukštų pastatą už daugiau kaip 3 mln. eurų, bet jam labai keista, jog šis procesas sukėlė ažiotažą.

Lietuvoje nuaidėjo paskutiniai dvyliktokų skambučiai. Ne išimtis ir Panevėžio rajono švietimo įstaigos, kurios džiaugiasi ne tik abiturientų šventėmis, bet ir jų paliktomis atsiminimų dovanomis. Velžio gimnazijoje paskutinio skambučio išvakarėse į mokyklos kiemą nusileido angelas. „Tesaugo jis gimnazijos bendruomenę, suteikia ramybės, pasitikėjimo, saugumo, susiklausymo ir susikalbėjimo kiekvienam, gyvenančiam po šiuo stogu… Dėkojame dvyliktokų tėveliams ir gimnazijos administracijai. Sėkmingų egzaminų…“, – rašoma po dovanos nuotrauka, paskelbta socialiniuose tinkluose.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Birželio 14-osios „Tėvynėje“: išskirtinis interviu su naujuoju husarų bataliono vadu ir priedangos Panevėžio rajone

confident-noyce

Gegužės 31-osios „Tėvynėje“: pažintis su bitininku bei tėčiu V. Arbutavičiumi ir vaikų dienos centras Smilgiuose

confident-noyce

Gegužės 24-osios „Tėvynėje“: darbo rinka Panevėžio rajone ir sugrįžtantis festivalis „Tiltai“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau