17.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 13 liepos, 2024

Birželio 14-osios „Tėvynėje“: išskirtinis interviu su naujuoju husarų bataliono vadu ir priedangos Panevėžio rajone

AutoriusjpFotoživilė večiorkutė
„Tėvynės“ neprenumeruojam, bet kai laikraštis patenka į rankas visada mielai jį skaitome. Stebime kuo gyvena mūsų draugai, pažįstami, kokie vyksta renginiai, ką veikia bendruomenės. Mums labai patinka spauda. Skaitome straipsnius apie politiką, sveikatą, kartais sportą. Ir taip įsitraukiame, kad net pamirštame ant kito šono pasisukti“, - Raguvos kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Kukalis“ muzikantai Julija ir Vidimantas Milinskai apie savaitraštį „Tėvynė“.

Jau rytoj, penktadienį, birželio 14 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Birželio 29-ąją susitikime Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydyje, kuris šiemet vyks Paįstryje! „Tėvynės“ redakcija, kaip visuomet, šventės dalyviams siūlys įsigyti savaitraščio prenumeratą. Šiais metais sąskrydyje turėsite ypatingą progą sutaupyti dalyvaudami loterijoje. Visi norintieji pirkti metinę prenumeratą burtų keliu išsitrauks jos kainą, todėl vieniems pavyks laimėti nemokamą prenumeratą, kitiems teks susimokėti 20-35 eurus. Verta dalyvauti, tiesa? Taip pat neapsieisime be dovanų. Tie, kuriems burtai lems įsigyti prenumeratą už visą kainą, gaus mūsų partnerio „Vaido  bityno“ įsteigtus prizus. Susitikime ir pabendraukime bendruomenių sąskrydyje Paįstryje!

Kai kuriuose šalies rajonuose gyventojams nebereikės sukti galvos, kur dėti panaudotą aliejų. Joniškio,  Molėtų, Zarasų, Vilkaviškio, Rokiškio rajonų gyventojai jau naudojasi bandomaisiais konteineriais, kurių paskirtis – surinkti virtuvėje panaudotą aliejų. Šis aliejaus surinkimo būdas yra visiška naujiena Lietuvoje, tačiau jos Panevėžio rajono gyventojai priimti nenori. Tuo metu Panevėžyje ruošiamasi įgyvendinti kitokį projektą.

Kovo mėnesį Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vado pareigas perėmęs plk. ltn. Arnoldas Žilys džiaugiasi grįžęs į savo „Alma Mater“ (liet. maitinantis, duodantis pradžią). Būtent šis batalionas suformavo jį kaip karininką, suteikė žinių ir įgūdžių, kurie, anot jo, praverčia dar ir dabar. „Vaikystėje Panevėžyje gyvenau Nemuno, o vėliau Projektuotojų gatvėse. Mokiausi „Ąžuolo“ vidurinėje, tuo metu ji vadinosi 17-oji vidurinė mokykla. Belieka nulenkti galvą prieš mokytojus, kurie tikrai  nuoširdžiai stengėsi paruošti mus gyvenimui. Didžioji dalis bendraklasių ir draugų, deja, jau nebegyvena Panevėžyje, visi išsibarstę po pasaulį“, – pasakojo A. Žilys. Pažintis su A. Žiliu – naujausiame laikraščio „Tėvynė“ numeryje.

Kelionė automobiliu per Žaliąją girią bus saugesnė, nes Panevėžio bendrovė „HISK“ pasirašė sutartį su AB „Via Lietuva“ ir pradėjo kapitalinio remonto darbus 11,35 km atkarpoje krašto kelyje Paliūniškis–Vabalninkas. Kelio remonto darbai užsitęs iki kitų metų rugpjūčio mėnesio. Bendrovės „HISK“ infrastruktūros projektų vadovas Simonas Šegžda patvirtino, kad pasirašė sutartį dėl kelio Paliūniškis–Vabalninkas atkarpos remonto.

Nacionalinė švietimo agentūra vykdo švietimo plėtros programos pažangos priemonės „Užtikrinti visiems prieinamą šiuolaikinį ugdymo turinį“ veiklos „Gerinti švietimo paslaugų kokybę aprūpinant efektyviai veikiančias bendrojo ugdymo mokyklas laboratorine įranga ir priemonėmis“ projektą Ugdymo priemonės mokykloms“. Projekte dalyvauja ir Panevėžio rajono savivaldybės šešios gimnazijos. Įgyvendinamą veiklą „Tėvynė“ aptarė su Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Algirdu Kęstučiu Rimkumi.

Geriausia situacija dėl įrengtų priedangų didžiuosiuose miestuose yra Vilniuje ir Šiauliuose, labiausiai jų trūksta Klaipėdoje ir Panevėžyje. Taip rodo Vidaus reikalų ministerijos (VRM) duomenys. Panevėžio rajone yra laikinų priedangų, jų pakaktų per 50 proc. rajono gyventojams laikinai prisiglausti. Panevėžio rajono savivaldybės patarėjas, atliekantis savivaldybės parengties pareigūno funkcijas, Aivaras Valantiejus įsitikinęs, kad tikrų priedangų nėra Lietuvoje. „Jos visos laikinos – skirtos trumpalaikei gyventojų apsaugai. Panevėžio rajone pagrindinės priedangos – rūsiai. Jie yra Savivaldybei priklausančiuose pastatuose – daugiabučiuose, mokyklose, ligoninėse ir privačių namų valdose. Priedangas įrengti planuojama. Yra sudaryti sąrašai, kur žmonėms galima laikinai, esant reikalui, pasislėpti“, – tvirtino A. Valantiejus.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Liepos 12-osios „Tėvynėje“: remontuojamos miestelių, kaimų gatvės ir prasidėjusi javapjūtė

confident-noyce

Liepos 5-osios „Tėvynėje“: dėl krepšinio aikštelės pasipiktinę dembaviškiai ir Bistrampolio dvaro papūgos teismas

confident-noyce

Birželio 28-osios „Tėvynėje“: Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydis ir „Rail Baltica“ projektas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau