Birželio 14-ąją siūloma paskelbti palaimintojo arkivyskupo T. Matulionio diena

Birželio 14-ąją siūloma paskelbti palaimintojo arkivyskupo T. Matulionio diena

BNS / Organizatorių nuotr.

Birželio 14-oji turėtų būti ne tik Gedulo ir vilties diena, bet ir palaimintojo arkivyskupo Teofiliaus Matulionio diena, siūlo keturi konservatoriai.

Jie įregistravo Atmintinų dienų įstatymo pataisą, kad tokiu būdu būtų įamžintas T.Matulionio atminimas.

„Projekto tikslas – stiprinti, puoselėti ir ugdyti Lietuvos istorinę atmintį, papildyti ir įprasminti labai svarbią Lietuvos istorinei atminčiai datą, tautos kančią, nepalaužiamą valią, ištvermę“, – teigia autoriai.

BIC

Projektą parengė konservatoriai Irena Degutienė, Audronius Ažubalis, Vytautas Juozapaitis, Sergejus Jovaiša.

Arkivyskupas T.Matulionis šių metų birželio 25 dieną paskelbtas palaimintuoju. Tai antrasis Lietuvos palaimintasis.

Popiežius Pijus XI apie arkivyskupą Teofilių yra pasakęs: „Garbė lietuvių tautai, davusiai tokį didvyrį“.

T.Matulionis sovietų valdžios buvo kalintas 16 metų. Ilgiausia bausmė dvasininkui skirta 1946 metais, kai jis atsisakė bendradarbiauti su sovietų režimu ir paklusti jo nurodymams padėti įveikti partizaninį judėjimą, kritikavo komunistus dėl tikinčiųjų persekiojimo.

Po dešimties metų nelaisvės T.Matulioniui galiausiai leista grįžti į sovietų okupuotą Lietuvą. Nors vyskupas buvo nuolat sekamas, jis sugebėjo gauti Vatikano leidimą slapta konsekruoti vyskupu Vincentą Sladkevičių.

T.Matulionis mirė 1962 metais, būdamas 89 metų. Pagal vieną iš versijų, jį galėjo nunuodyti slapta sovietų KGB darbuotojai, tačiau tai nėra iki galo įrodyta.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.