Bibliotekoje – susitikimas su rašytoja R. Šerelyte

AutoriusJP
FotoLAURA VANSEVIČIENĖ
R. Šerelytė.

Rugsėjo 10 d. 17.15 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks tęstinio projekto „Maža žemėlapyje, didi pasaulyje 2“ atidarymas – susitikimas su viena ryškiausių šiuolaikinių Lietuvos prozininkių, dramaturge, poete ir literatūros kritike Renata Šerelyte. Bus pristatomos jos istorine tematika parašytos knygos „Raganos širdis“, „Izabelė“, „Pro rūdijančią naktį“. Laukia verta dėmesio diskusija, kurios metu autorę kalbins bibliotekos renginių organizatorė, poetė Elvyra Pažemeckaitė.

Projektu „Maža žemėlapyje, didi pasaulyje 2“ tęsiama 2019 metais pradėta misija – išryškinti Lietuvą garsinančių Panevėžio regiono menininkų kūrybą, kurti skirtingų meno šakų sintezę ir skatinti kultūros atstovų bendradarbiavimą. Projekte numatomi trys pagrindiniai renginių ciklai: literatūros, dailės ir muzikos. Organizatoriai tikisi, kad projektas sujungs šias skirtingas meno šakas į bendrą visumą, o meno kūrėjus ir bendruomenės narius paskatins vertingoms diskusijoms ir atnaujins supratimą apie Lietuvos kūrėjų reikšmę pasaulyje.

Literatūros renginių ciklas bus pradedamas su kraštiete iš Kupiškio, rašytoja, tapusia viena ryškiausių literatūros pasaulio asmenybių – Renata Šerelyte. Rašytojos meninis spektras itin platus –  kuria istorijas tiek vaikams, tiek paaugliams bei suaugusiesiems. Už tai R. Šerelytė pripažinta ir įvertinta Lietuvoje bei užsienyje. Rašytojos kūriniai net keliolika kartų nominuoti Lietuvos Metų knygos rinkimuose vaikų, paauglių ir suaugusiųjų prozos kategorijose.

Rašytojos bibliografijoje – daug kitų apdovanojimų ir įvertinimų: R. Šerelytė apdovanota Antano Vaičiulaičio literatūrine premija, Žemaitės premija, Jurgos Ivanauskaitės premija. Pagal autorės romaną „Vardas tamsoje“ pastatytas to paties pavadinimo filmas. Jos kūryba seniai peržengė gimtosios Lietuvos sienas ir yra skaitoma anglų, prancūzų, švedų, rusų, gruzinų, lenkų ir kitomis kalbomis. Šiuo metu rašytoja gyvena ir kuria Vilniuje.

Renginio metu bus pristatomos R. Šerelytės knygos „Raganos širdis“,„Izabelė“ ir  „Pro rūdijančią naktį“. Štai ką sako apie kiekvieną iš jų pati autorė.

Apie  „Raganos širdį“: „Barbora Radvilaitė mūsų istorinėje ir literatūrinėje  tradicijoje – bent jau kol kas – priklauso vyriškajai paradigmai. Pasitelkiant vyrišką logiką ir fiziologiją, ne kartą buvo bandyta įspėti ir paaiškinti šios moters paslaptį. Žinodama, kad tokie bandymai ne visada sėkmingi, šiame romane nesistengiau nieko „išaiškinti“ – juk paslaptys mieliau paklūsta intuicijai nei logikai.“

Apie „Izabelę“: „Norėjosi išryškinti gaivališką, archajišką raganiškumo liniją kaip specifinį, tamsų moters sielos balsą, poetišką ir pragaištingą. Kaip gelmę, kurioje nušvitęs spindulys juodą inertišką vandenį paverčia  auksiniu. Ir nežinau, kuri iš jų raganiškesnė – Magdalena ar Izabelė. Galiu pasakyti tik tiek – raganiškumas nėra tik vienoks ar kitoks įvaizdis. Tai gelmė, likimas, magiška žodžio galia…“

Apie „Pro rūdijančią naktį“: „Lietuvos kovų už laisvę laikotarpis ir partizanai įdomūs tuo, kad nepaisant tragiškų istorinių aplinkybių, atsirasdavo daug narsių žmonių, kurių asmenybės labai įkvėpdavo. Tie žmonės mane labai žavi.“

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajono savivaldybės viešajai bibliotekai – garbinga nominacija

confident-noyce

Suaugusiems – daugiau veiklų Panevėžio rajono bibliotekose

confident-noyce

Bibliotekoje – susitikimas su prof. dr. V. Daujotyte ir jos bendražygiais

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau