2 C
Panevėžys
Penktadienis, 23 balandžio, 2021

Bibliotekoje – susitikimas su legendine aktore R. Varnaite

AutoriusVIRGINIJA JANUŠEVIČIENĖFotoBNS
R. Varnaitė.

Rugpjūčio 6 dieną, 16 val. Panevėžio apskrities  Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia į išskirtinį renginį – susitikimą su legendine aktore Regina Varnaite. Bus rodomas dokumentinis filmas „Laimė būti kartu. Aktorė Regina Varnaitė“ (rež. Juozas Sabolius). Renginyje kartu su aktore dalyvaus  ir šio filmo scenarijaus autorė Aušra Eidukaitytė (R. Varnaitės duktė).

Komedijos karaliene tituluojamą Reginą Varnaitę žino visi, kurie nors truputėlį domisi teatru. Jos vaidmenys – Bekampienė Keturakio „Amerika pirtyje“ (rež. V. Lencevičius), Bebenė R. Blaumanio „Siuvėjų dienos Silmačiuose“ (rež. H. Vancevičius) Kauno dramos teatre buvo vaidinami po kelis dešimtmečius. Ryškaus talento, charakteringo sceninio balso, trykštanti vitališkumu aktorė daugiausia kūrė komiškus vaidmenis ir sugebėdavo prajuokinti žiūrovus iki ašarų. Tačiau jos kūrybinėje biografijoje gausu ir dramatiškų personažų.

Šiais metais švęsianti 93-iąjį gimtadienį aktorė yra gyvybinga, linksma, besidominti kultūriniu gyvenimu. Teatrui ji atidavė 65 savo gyvenimo metus ir per šį laikotarpį sukūrė 90 įvairių komiškų, tragiškų, dramatinių vaidmenų teatre, vaidino kino filmuose (ypač ryškus Uršulės vaidmuo „Velnio nuotakoje“), televizijos serialuose. Ilgą laiką Lietuva tiesiog gyveno serialu „Giminės“, kuriame Regina Varnaitė sukūrė spalvingą babūnės Paulės Šakalytės vaidmenį.

Visai neseniai aktorei R. Varnaitei už viso gyvenimo nuopelnus buvo įteiktas Kauno moterų klubo „Ad astra“ apdovanojimas, papildęs ilgą apdovanojimų, kuriuos yra gavusi aktorė, sąrašą. Tarp jų – Lietuvos respublikinė premija (1997), Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinas (2000), Fortūnos statulėlė už ištikimybę profesijai (2002), Kauno mero apdovanojimas „Gerumo plyta“ (2003), Santakos I-ojo laipsnio garbės ženklas (2007), medalis Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui 20 metų „Tikime laisve“ (2010), Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvarinis medalis (2010), Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ (2012), Kauno miesto garbės pilietės vardas (2012), Lietuvos notarų rūmų atminimo medalis „Juozo Vilkutaičio-Keturakio medalis“ (2014), Ukmergės mero padėkos ženklas už legendinius profesinės veiklos pasiekimus ir nenutrūkusį ryšį su gimtuoju kraštu (2017).

Neįtikėtina, kad žymioji aktorė iki šiol nėra gavusi Nacionalinės ar Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Bibliotekos projekto „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje XI“, skirto populiarinti Valstybės kultūros ir meno premijomis (nacionaline ir vyriausybės) apdovanotų menininkų kūrybą Panevėžio regione, rengėjai nori į šį faktą atkreipti visuomenės dėmesį.

Scenos žvaigždę Reginą Varnaitę renginio bibliotekoje metu pamatysime ir gyvai, ir dokumentiniame filme „Laimė būti kartu. Aktorė Regina Varnaitė“, kurio pavadinimas simbolizuoja aktorės ištikimybę profesijai, Kauno miestui, teatrui, savo šeimai. Filmui muziką sukūrė irgi kaunietis kompozitorius Giedrius Kuprevičius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.

Filme gausu fragmentų iš įvairių spektaklių, R.Varnaitė dalijasi mintimis apie ryškiausius per savo karjerą sukurtus vaidmenis, išsako savo požiūrį į praeitį ir dabartį, prisimena vyrą ir scenos partnerį, talentingą aktorių Vytautą Eidukaitį.

Prisiminimais apie darbą kartu su R.Varnaite dalijasi ir daugybė jos kolegų, scenos bendražygių, tarp jų – režisieriai Jonas Jurašas, Gytis Padegimas, Saulius Vosylius, dramaturgas Kazys Saja, aktorius Egidijus Stancikas, kompozitorius Giedrius Kuprevičius, prelatas Vytautas Steponas Vaičiūnas, profesorius Vytautas Landsbergis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Prezidento susitikime su 4 merais: nuveikti darbai, vakcinacijos problemos ir žmonių su negalia gerovė regionuose

confident-noyce

Švietimo ministrė: ugdymo iššūkiai ir sprendimai Baltijos šalyse – panašūs

confident-noyce

Prezidentas: „Sąjungininkų ir Lietuvos kariuomenė veikia kaip niekad integraliai, esame pasiruošę veikti kartu“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau