Bibliotekoje prisimintas poetas Just. Marcinkeičius

Bibliotekoje prisimintas poetas Just. Marcinkeičius

Indrė RAPKEVIČIENĖ / Organizatorių nuotr.

Jau septyneri metai kaip tarp mūsų nebėra šviesios atminties poeto Just. Marcinkevičiaus. Tačiau liko jo darbai, eiliuotas žodis. Šiam didžiam Lietuvos kūrėjui atminti kovo pabaigoje Panevėžio miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo surengta poezijos ir muzikos valanda „Tai gražiai skambėjo žodžiai…“, kurią organizavo sveikatingumo klubo „Vidmavita“ bendruomenė.

Į renginį pagerbti dainių bei paklausyti lyriškų žodžių skambėjimo rinkosi poezijos gerbėjai.

Apie Just. Marcinkevičių, kaip iškilią mūsų šalies asmenybę, jo poetinį palikimą kalbėjo renginio vedėja „Vidmavita“ narė Bronė Slapšienė.

BIC

„Labai simboliška, jog poetas gimė kovo 10 dieną, o anapilin iškeliavo vasario 16-ąją, Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną… Per eilėraščius, dainas, dramų trilogiją „Mindaugas“, „Mažvydas“, „Daukantas“, Just. Marcinkevičius šlovino Lietuvą, stiprino tautiškumą, žadino domėjimąsi gimtąja kalba, istorija“, – renginį pradėjo B. Slapšienė.

Vakaro metu „Vidmavita“ bendruomenės nariai skaitė bei mintinai deklamavo pasirinktus poeto posmus („Truputis autobiografijos“, „Laisvė“, „1989 vasario 16-oji“, „Trumpas tikėjimo išpažinimas“ ir kt.) ir kitų kūrėjų jam skirtas eiles.

Poezija ir muzika – neatskiriami dalykai. O dar jei tai melodingi, liaudies dainų motyvais paremti Just. Marcinkevičiaus tekstai… Tad nenuostabu, jog net šešias („Tai gražiai mane augino“, „Ak, obelėle“, „Lopšinė gimtinei ir motinai“, „Oi užkilokit vartelius“, „Linelį raunu ne viena“) poeto žodžiais sukurtas dainas ir balades atliko mišrus vokalinis ansamblis „Pušelė“, vadovaujamas Žyginto Anilionio. Susirinkusieji mintyse kartojo posmus, o kas ir balsu dainavo.

Deklamuojamos eilės kartu su atliekama muzika, projektoriaus ekrane besikeičiančiose J. nuotraukose įamžintos Just. Marcinkevičius gyvenimo akimirkos sukūrė ypatingą dvasingumo nuotaiką.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.