Biblioteka kviečia kartu švęsti Valstybės šimtmetį

Biblioteka kviečia kartu švęsti Valstybės šimtmetį

Indrė RAPKEVIČIENĖ / Organizatorių nuotr.

2018-ieji – ypatingi Lietuvai ir jos gyventojams metai – šiemet minime Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį. Artėjant šiai sukakčiai, Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka kviečia bendruomenę švęsti šimtmetį kartu.

Bibliotekos, prisidėdamos prie šimtmečio renginių programos, visus šiuos metus džiugins įvairiais pažintiniais, meniniais, kūrybiniais, šviečiamaisiais renginiais kiekvieno skoniui. Per susitikimus, edukacijas, akcijas, konkursus ir kitas sritis panevėžiečiai susipažins su Lietuvos valstybinio ir kultūrinio gyvenimo tradicijomis bei istorija.

Šimtmečio paminėjimui bibliotekose parengti šeši renginių ciklai:

BIC

Susitikimų ir knygų pristatymų ciklas „Lietuvos istorijos įkvėpti“. Bibliotekose lankysis kultūros, meno ir mokslo pasaulio atstovai, pristatysiantys savo kūrinius: istorikė, žurnalistė I. Jakubavičienė knygos „Duetas: Antanas ir Sofija Smetonos“ autorė, profesionali gidė G. Viliūnė istorinių romanų „Vilniaus madona“, „Imperatoriaus meilužė“ ir kt. autorė.

Akcijų, konkursų ciklas „Kartu mes – Lietuva“. Jau netrukus apdovanosime akcijos „100 knygų – ne riba“, kvietusios siekti rekordo – per metus perskaityti 100 ar daugiau pasirinktų lietuvių autorių knygų, aktyviausius dalyvius. Naujoje iniciatyvoje „Sveikiname Lietuvą“ kviesime dalyvauti vaikus iki 16 metų (su tėvelių, mokytojų ir auklėtojų pagalba). Jos metu moksleiviai galės išreikšti meilę Tėvynei, sukurdami video sveikinimą pasitelkus įvairias vaizdo priemones (animaciją, nuotraukas, kompiuterinę grafiką) bei formas (reportažas, reklama, animacija). Akcijos „Šimtas gražiausių eilėraščių Lietuvai“ metu išdalinsime 100 vokų su eilėmis, taip pat dovanosime 100 nemokamų bilietų naujiems skaitytojams. Šventine valanda, klausydami senų plokštelių, sutiksime vasario 16-ąją.

Literatūrinių skaitymų ciklas „Lietuvos didieji“. „Liekupio“ bendruomenės nariai, muziejininkas A. Daukša skaitys programas, skirtas literatūros klasikams: poetams Just. Marcinkevičiui ir Maironiui bei grožinės literatūros pradininkui K. Donelaičiui.

Edukacijų ciklas „Geltona, žalia, raudona“ kviečia moksleivius pasitikti šimtmetį kūrybiškai, dalyvaujant tautinės atributikos kūrimo dirbtuvių užsiėmimuose, ir iš rudens gėrybių sukurti Lietuvos žemėlapio dėlionę.

Protmūšių ciklas „Šimtas nepriklausomybės žingsnių“. Skirtas jaunimui, suaugusiems bei senjorams linksmai pasivaržyti ir patikrinti savo istorijos, literatūros, geografijos žinias protų kovose „100 klausimų apie Lietuvą“, „Lietuvos piliakalniai“, „Ką žinai apie Lietuvą“ ir kt.

Parodų ciklas „Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį“. Bibliotekose išvysite ne vien tradicines literatūros parodas („Šimtas gražiausių eilėraščių Lietuvai“, „Knygnešio kelias”, „Sąjūdis – tautos balsas ir sąžinė“ ir kt.), bet ir meno (kalendorius, skaičiuojantis, kiek dienų liko iki 100-mečio; pirmąkart eksponuojami „Unikalūs vokai“, išleisti lietuvių išeivių užsienyje; vaško raižiniai; audėjų darbai; fotografijos; langų instaliacijos, skirtos Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti kūrimas ir kt.) parodas.

Metų pabaigoje kartu su Neformaliojo suaugusiųjų švietimo grupe bus organizuojama konferencija „Iškilios Panevėžio krašto moterys 2“.

Kviečiame bendruomenę prisijungti prie Lietuvos šimtmečio minėjimui skirtų pilietiškumą ir solidarumą skatinančių veiklų miesto bibliotekose.

Apie artimiausius renginius daugiau sužinoti galite bibliotekos svetainėje.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.