Beveik pusė namų ūkių jau turi išmaniuosius televizorius

Beveik pusė namų ūkių jau turi išmaniuosius televizorius

JP / Pexels.com nuotr.

Beveik pusė (48 proc.) namų ūkių turi išmaniuosius (smart) televizorius – tai yra trečdaliu (33 proc.) daugiau negu prieš trejus metus, rodo metinis „Kantar TNS“ TV tyrimas. Skaitmeninėmis TV paslaugomis naudojasi devyni iš dešimties Lietuvos namų ūkių, turinčių TV. Apie du trečdalius (64 proc.) naudojasi mokamos televizijos paslaugomis.

Apie 42 proc. šalies gyventojų turi vieną televizorių ir šis skaičius per pastaruosius trejus metus nedaug kinta. O štai turinčių antrąjį ir trečiąjį įrenginį – po truputį mažėja.

„Televizorius išlieka svarbiausiu įrenginiu TV turiniui žiūrėti. Ateityje matysime tolydžio didėjantį TV ir interneto susiliejimą, bet iš dabartinių tendencijų akivaizdu, kad televizorius išliks svarbiausiu (ir patogiausiu) prietaisu žiūrėti TV turinį. Poreikis atnaujinti TV įrangą kasmet yra panašus. Beveik kas dešimtas respondentas  (9 proc.) per artimiausius metus planuoja įsigyti naują televizorių“, – sakė „Kantar TNS“ Media tyrimų ir įžvalgų vadovė Lina Petraitienė.

BIC

Penktadalis peržiūri TV transliacijų įrašus

Net 45 proc. Lietuvos namų ūkių, turinčių televizorių, turi ir atidėto žiūrėjimo galimybę ir arti pusės ja pasinaudoja.

„Penktadalis namų ūkių (21 proc.) sako besinaudojantys atidėto žiūrėjimo galimybe bent kartą per savaitę, o ketvirtadalis (26 proc.) – tokius įrašus peržiūri bent kartą per mėnesį“, – pastebi „Kantar TNS“ ekspertė. Per trejus metus mėgėjų peržiūrėti įrašus jau po transliacijos padaugėjo daugiau nei pusantro karto.

Labiausiai Lietuvoje paplitęs TV signalo priėmimo būdas – nemokama skaitmeninė antžeminė TV (ją naudoja 42 proc. Lietuvos namų ūkių), 31 proc. naudojasi kabeline televizija. Sparčiausiai auganti platforma – internetinio protokolo TV, ją šiuo metu naudoja apie ketvirtadalį (23 proc.) gyventojų – t.y. 43 proc. daugiau negu 2015 metais.

TV įrangos (Establishment) metinis tyrimas „Kantar TNS“ atliekamas analizuojant Lietuvos gyventojų turimą TV įrangą ir žiūrėjimo įpročius, per metus apklausiami daugiau kaip 5000 namų ūkių atstovai.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.