„Betliejaus“ valgyklėlė karšta sriuba kasdien pamaitina pusšimtį Panevėžio varguolių

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Panevėžio labdaros valgyklos „Betliejus“ darbuotojai kasdien puoduose verda sriubas ir per dieną pamaitina apie 50 žmonių.

Skurstančiųjų Lietuvoje nemažėja – skurstančiųjų  skaičius Lietuvoje pagal Europos Sąjungoje priimtą metodiką yra apie 22 proc. (600 tūkst. gyventojų), socialinės pašalpos gavėjų skaičius tik apie 2,5 proc., maždaug tik vienas iš dešimties skurstančių.

Statistika rodo, kad skurdo rizikos atžvilgiu Lietuvoje pažeidžiamiausi yra bedarbiai, vieniši asmenys, vieniši tėvai, auginantys vaikus, senatvės pensininkai, žmonės su negalia, daugiavaikės šeimos ir vaikai.

Biudžeto projektą patvirtinusi Vyriausybė kitąmet planuoja beveik 90 eurų į rankas didinti minimalią algą, daugiau pinigų mažiausiai uždirbantiesiems liks ir dėl didesnio neapmokestinamojo pajamų dydžio. Pusšimčiu eurų augs pensijos, atsiranda išmokos ir vienišiems senoliams.

Tačiau visos šios priemonės skurstančiųjų skaičiaus nesumažina, o atvirkščiai – vargstančiųjų skaičius didėja. Kol valdžia dėlioja ir perdėlioja valstybės iždo indą, kai kam dienos mintys sukasi aplink kur kas žemiškesnį objektą – sriubos lėkštę.

Labdaros valgyklai daržovių ar kitų maisto produktų paaukoja privatūs asmenys.

Surinko mažiau produktų

Šv. Juozapo globos namų Ūkio dalies vedėja Aldona Vasiliūnienė naujienų portalui JP pasakojo, kad Panevėžio labdaros valgyklos „Betliejus“ darbuotojai kasdien puoduose verda sriubas ir per dieną pamaitina apie 50 žmonių.

„Per mėnesį pagaminame ir išdaliname virš 800 porcijų sriubos, o pagrindinis labdaros valgyklos „Betliejus“ rėmėjas maisto produktais – labdaros paramos fondas „Maisto bankas“. Dalį produktų žmonės suaukoja šio fondo organizuojamose akcijose, bet šiais metais rudens akcijos metu surinkome tik trečdalį produktų kiekio palyginus su ankstesnėmis akcijomis. Manome, kad tai susiję su prekybos centro lankytojų skaičiaus sumažėjimu“, – aiškino A. Vasiliūnienė ir teigė, kad žymaus valgančiųjų skaičiaus padaugėjimo nejaučia.

Aukoja privatūs asmenys

Pasak jos, kartais labdaros valgyklai daržovių ar kitų maisto produktų paaukoja privatūs asmenys.

„Be to, pagal Nevyriausybinių organizacijų projektų finansavimo programą, prie labdaros valgyklos išlaikymo prisideda Panevėžio miesto savivaldybė. Betliejaus valgyklėlei iš viso skirta 1 017 eurų“, – pasidžiaugė gautomis lėšomis A. Vasiliūnienė ir sakė, kad Šv. Juozapo globos namų labdaros valgykloje verdama tiršta soti sriuba, kurią lankytojai parsineša į namus.

Šv. Juozapo globos namų Ūkio dalies vedėja sakė, kad pagrindinis Betliejaus valgyklėlės rėmėjas – labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“.

Jaučia žmonių kaitą

Pasiteiravus, ar keičiasi žmonės ir kokio amžiaus panevėžiečiai ateina maitintis į labdaros valgyklą, A. Vasiliūnienė paaiškino:

„Žmonės keičiasi. Turime ir pastovių klientų, yra asmenų kurie apsilanko tik keletą kartų per mėnesi. Į labdaros valgyklą  maisto ateina įvairaus amžiaus žmonės. Dauguma kasdieninio sriubos dubenėlio laukiantieji – socialinę atskirtį patiriantys asmenys, Nakvynės namų gyventojai, benamiai, darbo neturintys, iš įkalinimo įstaigų grįžę asmenys, mažas pajamas gaunančios šeimos, pagyvenę, ligoti, vieniši, nesėkmes užsienyje patyrę jaunuoliai, nusivylę gyvenimu ir nesugebantys prisitaikyti prie naujovių, pokyčių.“

Šv. Juozapo globos namų Ūkio dalies vedėja sakė, kad pagrindinis Betliejaus valgyklėlės rėmėjas – labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“.

Reikia paramos

Šv. Juozapo globos namų Ūkio dalies vedėja sakė, kad pagrindinis Betliejaus valgyklėlės rėmėjas – labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“.

„Tačiau ši parama neužtikrina projekto tęstinumo ir nedengia būtinųjų projektui tenkančių išlaidų, susijusių su apmokėjimu už darbą gaminant sriubą, patalpų išlaikymą, transporto išlaidomis. Todėl reikalinga ir finansinė parama, ir maisto produktai, tinkami sočiai sriubai pagaminti“, – teigė A. Vasiliūnienė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Tyrimas: 12 proc. Lietuvos gyventojų trūko pinigų maistui

confident-noyce

Žmogaus teisių centro direktorė: Lietuvoje skurdo rodikliai nesikeičia, sprendimai priimami per lėtai

confident-noyce

Pokyčiai Panevėžio rajono mokyklų valgyklose: skatina atsiskaityti banko kortele

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau