Bešeimininkės pavojingos atliekos Juodupės seniūnijoje tvarkomos

Bešeimininkės pavojingos atliekos Juodupės seniūnijoje tvarkomos

0

JP / Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento nuotr.

Vykdydami aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, kurios tikslas buvo išaiškinti užterštas teritorijas, Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Rokiškio rajono agentūros specialistai Juodupės seniūnijoje, Alksnių kaime, buvusio ūkio gamybinio centro teritorijoje prie vieno iš garažų aptiko talpas, kuriose buvo naftos – vandens mišinys.

Atliekų turėtojų nustatyti nepavyko. Buvo apklausti esančių statinių savininkai, šalia ūkininkaujantys ūkininkai, seniūnijos darbuotojai. Tačiau visi, kaip susitarę teigė, kad tai palikimas iš praėjusių laikų, kad tai buvo ūkio technikos kiemo laikomos „atrabotkės“. Visi žinojo, tačiau apie požeminėse 4 talpose esančias naftos produktų atliekas niekam nepranešė, nes tai ne jų rūpestis.

Apžiūrinėjant teritoriją vietiniai gyventojai piktžodžiavo, dalijo patarimus kaip elgtis, tikinėjo kad ten tik vanduo, kad nieko ten nerasim.

BIC

Neatsiradus atliekų savininkams, Rokiškio rajono savivaldybės administracijai buvo duotas privalomasis nurodymas organizuoti bešeimininkių pavojingų atliekų perdavimą atliekų tvarkytojams. Naftos produktų – vandens mišinio iš 4 požeminių talpų surinkimą organizavo UAB „Rokiškio komunalininkas“. Iš požeminių talpų išsiurbtos pavojingos atliekas iš karto perduotos atliekų tvarkytojui. Išsiurbta pavojingų atliekų.

Rajono agentūros privalomu nurodymu buvo nurodyta sutvarkyti pavojingas atliekas ne tik iš požeminių talpų, bet ir nuo šalia esančios bešeimininkės „estakados“.

Ant jos vietiniai gyventojai neleistinai keičia savo automobiliams tepalus, filtrus. Pavojingas atliekas palieka  keitimo vietoje. Dėl to po pakyla esanti kieta danga ir gruntas buvo „prisigėręs“ tepalų, o šalia išmėtyti tepalų, oro filtrai.

Šios atliekos bei užterštas gruntas taip pat surinktas ir perduotas atliekų tvarkytojui. Dėl neatsakingų gyventojų elgesio bei buvusios kolūkinės sistemos neatsakingų specialistų nuslėptų pavojingų atliekų sutvarkymui, lėšos bus skiriamos iš rajono savivaldybės specialiosios programos sąskaitos.

 

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.