-13.5 C
Panevėžys
Trečiadienis, 8 gruodžio, 2021

Berniūnuose vykusiose konkūrų varžybose Ugnė su Utrafu iškovojo tris prizus

Ugnei Veckaitei atsiimant net tris pirmosios vietos prizus Berniūnų konkūrų varžybose ranką spaudė ne tik Berniūnų bendruomenės pirmininkas Sigitas Ulianskas, bet ir vienas renginio organizatorių, jos tėtis Audrius Vecka.
Ugnei Veckaitei atsiimant net tris pirmosios vietos prizus Berniūnų konkūrų varžybose ranką spaudė ne tik Berniūnų bendruomenės pirmininkas Sigitas Ulianskas, bet ir vienas renginio organizatorių, jos tėtis Audrius Vecka.

Tai jau ketvirtoji vasara, kai raiteliai iš visos Lietuvos rinkosi vienose didžiausių Panevėžio rajone konkūrų varžybų. Duetu šiam renginiui kasmet ruošiasi Veckų žirgai ir Berniūnų gyventojų bendruomenė, kurie pozityvių emocijų užtaisu aprūpino ne tik žirgų sporto puoselėtojus, bet ir šventės „Berniūnai 2019“ lankytojus.

Ieškojimų pradžia  

Berniūnų bendruomenės pirmininkas Sigitas Ulianskas pripažįsta, kad Berniūnų gyvenvietė palyginti yra jauna, kuri savus papročius bei tradicijas dar tik kuria, stengiasi jas įtvirtinti.

„Visai Berniūnų pašonėje ūkininkauja, žirgus prižiūri Audrius Vecka, ne taip toli nuo mūsų gyvenvietės įsikūrę Molainių ir Nausodės žirgynai, tad pati aplinka mums padiktavo idėją savitai, mūsų gyvenvietę atspindinčiai šventei“, – sako S. Ulianskas.

„Pačias pirmąsias konkūrų varžybas suorganizavome iš savų lėšų, šalia savo namų. Tada investavome 300 litų – laimėjimams, – pasakoja žirgyno savininkas Audrius Vecka. – Kiek vėliau bandėme šią idėją pasiūlyti Berčiūnų bendruomenei, bet jie nebuvo suinteresuoti. Bendrą ir sklandžią kalbą atradome su Berniūnų gyventojų bendruomene. Ir kalbą, ir puikią vietą varžyboms – pačioje gyvenvietėje. Nuo tada kartu ir organizuojame bendrą renginį.“

Šiuo metu Veckų žirgynas konkūrų varžyboms parūpina kliūtis, sudėlioja jojimo maršrutus ir planuoja dienos startų eiliškumą. Tuo tarpu Berniūnų bendruomenė atsakinga už koncertinę programą, dienos veiklas, atrakcijas vaikams bei suaugusiesiems.

„Rėmėjų paieškoje aktyviai dalyvaujame visi – kas kiek gali, tiek prisideda“, – tikina S. Ulianskas.

Kol aikštėje dėl taurių ir medalių grūmėsi raiteliai su žirgais, žiūrovai patogiai įsiteisę rungtis stebėjo pavėsyje. Čia pat – jų pašonėje – pietų metą Berniūnų bendruomenė ėmė dalyti košę, kurios pasigardžiavimui suskubo pasiimti bene kiekvienas dalyvavęs.

Net penkios galimybės laimėti

Konkūrų varžybose dalyvavo net 25 raiteliai su žirgais. Rungtys baigėsi tik gerokai įdienojus, mat iš Panevėžio apylinkių ir tolesnių vietovių atvykę duetai varžėsi net penkiose skirtingose rungtyse.

Pirmojoje reikėjo kuo tiksliau atjoti pagal nustatyto laiko normą, antrojoje reikėjo kuo tiksliau peršokti kliūtis ir tai padaryti kuo greičiau, trečiojoje taip pat buvo svarbu laikas, tačiau kliūčių aukštis čia buvo gerokai didesnis, ketvirtojoje – kliūtys buvo sunumeruotos ir jas reikėjo peršokti kuo greičiau nedarant klaidų, penktojoje buvo fiksuojamas šuolio galingumas.

Pirmosios rungties – Panevėžio žemdirbių turgaus įsteigtos taurės – laimėtoju tapo Šarūnas Karaliūnas su žirgu Beta. Antrojoje rungtyje Rimanto Gasiūno agrofirmos įsteigtos taurės spindesiu džiaugėsi prie renginio organizavimo prisidėjusi Ugnė Veckaitė su žemaituku Utrafu. UAB „Šaldymo technologijų“ įsteigtą taurę už pergalę Jokerio konkūre ant lentynos garbingai statys Marius Stogevičius su žirgu Carloss. Ketvirtoji rungtis Berniūnų bendruomenės įsteigtą taurę į glėbį atnešė Ugnei Veckaitei su žemaituku Utrafu. Organizatorių Veckų įsteigtas prizas – ožiukas – už šuolio galingumą taip pat atiteko Ugnei su Utrafu.

„Jiedu yra Lietuvos čempionai – jais tapo pernai jojimo ponių žirgais čempionate, – primena A. Vecka. – Utrafas tik atrodo nedidelis. Lietuviškieji žemaitukai savyje turi labai daug jėgos. Tai ir lėmė apdovanojimų gausą Berniūnuose vykusiose varžybose.“

Pati Ugnė pasakoja, kad Utrafas į jų žirgyną buvo atvežtas dar neprijaukintas, tad nuo pat pradžių ji pati su juo dirbo, treniravo, jojo. Gal dėl to jiems šiuo metu įvairiose varžybose taip gerai sekasi.

Varžybose rungėsi net 25-ios poros – raiteliai su savo žirgais.

Vyrai varžėsi burbuluose

Kol pro debesis besišypsančios saulės atokaitoje raiteliai su žirgais varžėsi dėl geriausiųjų vardo, varžybų žiūrovai glaudėsi arčiau medžių paunksmės ir vis smalsiai dairėsi į scenos pusę. Čia koncertinę programą atliko Smilgių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Aušrinė“, populiarios muzikos grupė „Alvija“.

Daugiausia juoko ir azarto šventės lankytojams sukėlė pramoga, kurios metu suaugę žmonės buvo kviečiami sulįsti į pripučiamus burbulus ir komandomis žaisti futbolą. Pripučiami burbulai saugojo nuo sužeidimų griūnant, tačiau itin daug juoko kėlė vaizdas, kai dviem vyrams susidūrus, atšokus vienam nuo kito, po to teko gerokai vargti, kol atsistojo nuo žolės.

„Išbandžiau ir pats. Tik iš šono atrodo lengva, – tikina bendruomenės pirmininkas S. Ulianskas. – Bendradarbiavimui radome įmonę Vilniuje, kuri ne tik šiuos burbulus visai dienai mums išnuomojo, bet ir kitomis pripučiamomis linksmybėmis pasirūpino. O mes savu ruoštu tradiciškai kvietėme visus kareiviškos košės paragauti, kitose sportinėse varžybose dalyvauti, nepamiršti koncerte pašokti ir vakare fejerverkų pažiūrėti.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nacionalinio judumo iššūkį priėmusiai Vadoklių ir Mikėnų kaimų bendruomenei – Prezidento apdovanojimas

confident-noyce

Liūdynės kaimo bendruomenei – nacionalinė parama

confident-noyce

Linkaučių bendruomenė įsirengė laisvalaikio zoną

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau