-6.2 C
Panevėžys
Trečiadienis, 29 lapkričio, 2023

Bernatonių bendruomenė savo kraštą viešina naujame elektroniniame leidinyje

AutoriusJPFotoORGANIZATORIŲ

Internetinė erdvė yra puikus įrankis pasidalinti organizacijos nuveikta veikla, didžia istorija bei pasiekimais. Bernatonių bendruomenė pasinaudojo skaitmeninėmis galimybėmis ir dabar visus jos nuveiktus darbus galima peržiūrėti e. leidinyje.

Bernatonių bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir įgyvendino savo idėją – sukūrė bendruomenės e. albumą bernatoniai.lt. Laimėjimas konkurse suteikė bendruomenei galimybę savo veiklas kitiems pristatyti nauju būdu – elektroniniu albumu.

Dalyvaudama šiame projekte Bernatonių bendruomenė atvertė naują puslapį: įrašė į istoriją išlikusius faktus apie Bernatonių kraštą e. leidinyje „Bernatonių kraštas“ ir nusprendė elektroniniu būdu skleisti žinią apie savo veiklą platesniam žmonių ratui. Dalyvavimas konkurse sustiprino bendruomenės narių sutelktumą ir tarpusavio pasitikėjimą, paskatino bendradarbiavimą su Panevėžio rajono biblioteka, padidino informacinius gebėjimus, bendruomeninės veiklos sudarė sąlygas kuo didesniam gyventojų ratui įvairiais būdais dalyvauti bendruomenės gyvenime.

Bernatonių bendruomenė įsikūrė 2002 m., nuo to laiko įgyvendinta daug projektų, suorganizuota įvairių renginių. Bendruomenės pirmininkės Rėdos Onos Manikienės sumanymo dėka Bernatoniai išgarsėjo kaip sūrių sostinė. Kasmet rudenį gyventojus ir svečius sukviečia sūrio šventė, kuri buvo pradėta rengti salėje kaip nedidelis vietinių šeimininkių susibūrimas, o dabar sūrio šventė išaugusi iki didžiulio, masę žmonių sukviečiančio renginio.

Įgyvendinant įtinklinimo projektą, Bernatonių gyventojai aktyviai dalyvavo projekto veiklose, rinko informaciją, fotografavo, dalijosi prisiminimais susitikę gyvai ir elektroninėmis priemonėmis. Bendruomenės narių gebėjimai, žinios ir patirtis buvo panaudotos įgyvendinant projekto veiklas. Sudaryta galimybė geriau pažinti Bernatonių kraštą, jo istoriją, bendruomenės vykdomas veiklas, pasidalinta gerąja patirtimi ir visa tai panaudota Bernatonių bendruomenės stiprinimui. Jaunimas parengtą elektroninį leidinį jau įvertino socialiniuose tinkluose teigiamais atsiliepimais, dešimtukais bei pagyrimais, o kaimo senjorai netrukus turės galimybę sklaidyti ir popierinį leidinio variantą.

Anot bendruomenės pirmininkės Rėdos Onos Manikienės, bendruomenės aktyviausieji nariai nuolat turi naujų idėjų, kaip pagrąžinti bendruomenės aplinką ar namus, kokių projektų reikia, todėl nežadama apsistoti ties vienu pasiektu tikslu. Ateityje bus ieškoma papildomų galimybių šiuo projektu sukurtai idėjai tęsti.

Pasibaigus projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuoto Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurso veikloms, bendruomenės veikla tapo dar labiau pasiekiama kiekvienam Bernatonių krašto gyventojui. Gyventojai žino, jog gali aktyviai įsitraukti į bendruomenės veiklą, įgyvendinti naujas idėjas ir iniciatyvas, prisidėti prie visai bendruomenei svarbių problemų sprendimo.

Patys bendruomenės nariai įgavo naujų gebėjimų, žinių, patirties, kuri padės ateityje stiprinti Bernatonių bendruomenės veiklos kokybę, perduos žinias naujiems bendruomenės nariams, skleis aktualią ir naudingą informaciją elektroninėje erdvėje adresu bernatoniai.lt.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu.

Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pirmą kartą už aukštus pasiekimus Panevėžio rajono žemdirbių šventėje pasveikinti vaikai

confident-noyce

Trakiškio seniūnaitė J. Silgienė: „Stengsiuosi atstovauti gyventojų interesams“

confident-noyce

Panevėžio rajono Įstricos bendruomenė siekia savo heraldikos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau