Berčiūnų pagrindinės mokyklos devintokės kūrybai – aukštas įvertinimas

Berčiūnų pagrindinės mokyklos devintokės kūrybai – aukštas įvertinimas

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžio rajono Berčiūnų pagrindinė mokykla Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui pateikė įspūdingą dovaną, kuri pelnė trečiąją vietą šalies gimnazijų I–IV klasių mokinių integruotame istorijos-technologijų konkurse „Lietuvos Nepriklausomybei – 100“.

Konkursą organizavo Vilniaus Žirmūnų gimnazija ir partneriai: Lietuvos Respublikos Seimas, Lietuvos gimnazijų asociacija, Lietuvos edukologijos universitetas, Lietuvos istorijos mokytojų asociacija, Signatarų namai.

BIC

Konkursas surengtas siekiant skatinti mokinių domėjimąsi savo valstybės istorija, kultūra, ugdyti jų pilietiškumą, tautinę savimonę, pagarbą savo tautai ir valstybės tradicijoms, skleisti mokinių kūrybinius ir raiškos gebėjimus, plėsti kultūrinį akiratį.

Organizatoriai pasiūlė Lietuvos gimnazijų I–IV klasių moksleiviams iš įvairių medžiagų (molio, lino, medžio, popieriaus, audinio, metalo ir kt.) kurti originalius istorinius suvenyrus, skirtus Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, atspindinčius Lietuvos istorinį 1914–1920 m. laikotarpį, ir parašyti rašinį šia tema.

Darbai vertinti dviejose– I–II ir III–IV gimnazijos klasių – grupėse.

Berčiūnų pagrindinės mokyklos 9 klasės mokinė Gabrielė Radišauskaitė kartu su istorijos mokytoju Sauliumi Kurnicku iš medžio išdrožė skulptūrą „Laisvės angelas“ ir, padedama lietuvių kalbos mokytojos Audronės Turulienės, parašė rašinį „Lietuvos Nepriklausomybės kovos (1914–1920 m.) Lietuvoje ir Panevėžio krašte“.

G. Radišauskaitės kūryba sulaukė aukšto įvertinimo – jai Vilniaus Žirmūnų gimnazija skyrė III laipsnio diplomą I–II gimnazijos klasių grupėje, Lietuvos edukologijos universitetas suteikė nominaciją „Už novatoriškumą“, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narė Dovilė Šakalienė įteikė Padėkos raštą.

„Nuoširdžiai dėkoju Jums už nuostabų kūrinį, už įkvėpimą, kuriuo pasidalijote su mumis, Seimo nariais. Jūsų kūryba mums padeda augti dvasiškai, tapti geresniais“, – rašoma Seimo narės Padėkoje.

Geriausių darbų autorių apdovanojimo ceremonija vyko praėjusį penktadienį, kovo 2 d., Seimo II rūmuose, Spaudos konferencijų salėje. Sveikinimo žodį tarė organizatorių ir partnerių atstovai.

Pažymėta, kad moksleivių darbai atskleidžia jų kūrybiškumą, originalumą, panaudojant įvairias technikas bei medžiagas, šiuolaikines technologijas, parodo, kaip jie supranta Lietuvos valstybingumo atkūrimo XX a. pr. problemas.

Moksleivių konkurso darbų paroda eksponuojama Europos informacijos biure Seimo III rūmuose. Ji veiks iki kovo 12 d. Įėjimas laisvas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.