Bendrystės šventė – Mykolinės

Bendrystės šventė – Mykolinės

Audronė PALIOLIENĖ ("Tėvynė") / Organizatorių nuotr.

Mykolinės – ne tik didžiausias bulviakasio patalkis Ramygaloje, bet ir įspūdžių kupina, nuotaikinga ir spalvinga šventė, gardžiai kvepianti bulviniais blynais. Ji visuomet prasideda šv. Mykolo Arkangelo atlaidais bažnyčioje, kurių kulminacijos be sakralinės muzikos koncerto jau nebeįsivaizduojame.

Šiemet klausėmės multiinstrumentalisto ir kompozitoriaus Sauliaus Petreikio instrumentinės muzikos, kurią atliko pats autorius, jo brolis Donatas Petreikis ir vargonininkas Rimvydas Mitkus. Jų muzika, savitai jungianti populiariosios ir klasikinės muzikos, folkloro ir džiazo bruožus. sukuria šiltą, jaukią atmosferą ir yra skirta plačiam klausytojų ratui. Tai tarsi ta sakrali vieta, iš kurios išauga mitinio Pasaulio medžio kamienas. It medžio šakose giedantys paukščiai skamba ir pinasi įvairių tautų muzikos instrumentų balsai.

BIC

Iš bažnyčios plaukiančią žmonių jūrą iškart už vartų esančioje Laisvės aikštėje pasitiko smagi liaudiška muzika, kurią atliko Ramygalos kultūros centro kapela „Ramgala“, vad. Virginijus Kazlauskas. Smagaus maršo ritmu, su rudens lapais pasipuošusių vaikučių palyda, raudonu kilimu atkeliavo linksma ir šmaikšti atlikėja Donalda Meiželytė. Sulaukėme ir politikų: su sveikinimais ir saldžiom dovanom atvyko LR Seimo narys Petras Nevulis ir Guodos Burokienės padėjėja Vaida Pečeliūnaitė.

Tęsdami tradiciją, kasmet į šią šventę atvykusius svečius „įdarbiname“, šiemet jiems neteko nei bulvių skusti, nei blynų kepti, mes jų paprašėm pašokt „pagal mūsų dūdą“. Na ir sukosi „Malūnėliai“, o vėliau ir „Kepė močia blynus“.

Po tų smagių šokių prasidėjo blynų ragavimas, smagiosios rungtys, visus „užvedančios“ Donaldos dainos ir Ramygalos gimnazijos šokėjų liaudiški šokiai, vad. Renata Rakašienė. Visi aktyviausi šventės dalyviai buvo apdovanoti kultūros centro keramikos būrelio vaikų bei jų vadovės Stanislavos Šlevaitės sukurtais originaliais šamotiniais kaštonais.

Už įvairiaspalvėmis daržovių kompozicijomis išpuoštą aikštę sakome „Ačiū“ ūkininkams Salvinai ir Alvydui Kievinams, už šventės organizavimą ir tradicijų puoselėjimą dėkojame Ramygalos seniūnijai, bendruomenei, parapijai, gimnazijai, darželiui, kultūros centrui, vietos verslininkams bei visiems rėmėjams ir geros valios žmonėms.

Džiugu, kad mūsų krašte talkų ir patalkių vakarėlių tradicija, vienijanti žmones per bendrą darbą ir pasibuvimą po jo su dainomis ir šokiais, tebėra gaji.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.