Bendrystė Panevėžio rajono šokėjams atnešė sėkmę didžiausiame Lietuvos moksleivių šokių konkurse

Bendrystė Panevėžio rajono šokėjams atnešė sėkmę didžiausiame Lietuvos moksleivių šokių konkurse

JP / Organiatorių nuotr.

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos šokio teatre, Vilniuje, vyko didžiausias Lietuvos moksleivių sceninių liaudies šokių konkursas „Aguonėlė“. Jame tarp geriausių, originaliausias menines programas parengusių Lietuvos vaikų ir moksleivių šokių kolektyvų pasirodė ir Panevėžio rajono atstovai.

Konkurse dėl geriausiųjų vardo varžėsi vaikų šokių studijos ir ansambliai: „Ratilėlis“ iš Kretingos, „Kauškutis“ iš Mažeikių, „Žirginėliai“ ir „Suvartukas“ iš Plungės, „Mikitukas“ iš Varėnos, „Vyželė“ iš Vilkaviškio, „Trepsiukas“ iš Gargždų, „Vijurkas“ iš Klaipėdos, „Diemedėlis“ ir „Šermukšnėlė“ iš Šiaulių, „Grandinėlė“ iš Panevėžio.

Kolektyvus vertino profesionali choreografijos žanro ekspertų komisija, atsižvelgdama į tinkamą ir menišką šokių kompozicijų atlikimą, sceninę kultūrą, programų kūrybiškumą ir originalumą.

BIC

Konkurse dalyvavo ir Panevėžio r. muzikos mokyklos tautinių instrumentų orkestras „Žilvitis“ (vadovai Asta ir Audrius Derviniai), vokalinė grupė (vadovė Jecinta Garbaliauskienė). Panevėžio rajono atstovai kartu su Panevėžio bendruomenių rūmų liaudiškų šokių kolektyvu „Grandinėlė“ (vadovė Zita Rimkuvienė) pelnė garbingą II vietą ansamblių kategorijoje.

Nuo 1976 m. Lietuvos nacionalinio kultūros centro rengiamas konkursinis festivalis „Aguonėlė“ – svarbiausias ir didžiausias vaikų ir moksleivių sceninių liaudies šokių festivalis Lietuvoje. Lietuvos nacionalinio kultūros centro kas trejus metus rengiamą festivalį lydi gražūs ir kilnūs tikslai: puoselėti lietuvių liaudies sceninį šokį, ugdyti šokėjų sceninę kultūrą, atkreipiant dėmesį į vaikų meninį užimtumą skatinti kurtis naujus kolektyvus.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.