6.5 C
Panevėžys
Penktadienis, 23 vasario, 2024

Bendruomenių rūmai skinasi kelią į renovaciją – pradėtas rengti Didžiosios salės techninis projektas

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
2022-uosius Panevėžio bendruomenių rūmai pasitinka viltingai – prasideda kultūros mekos renovacijos projektavimo darbai. Tikimasi, kad labiausiai atgyvenusi Panevėžio kultūros įstaiga didžiosios renovacijos sulauks po gerų metų.

2022-uosius Panevėžio bendruomenių rūmai pasitinka viltingai – prasideda kultūros mekos renovacijos projektavimo darbai. Tikimasi, kad labiausiai atgyvenusi Panevėžio kultūros įstaiga didžiosios renovacijos sulauks po gerų metų.

Pirmoji – didžioji salė

„Šiuo metu yra ruošiamas rūmų dalies remonto techninis projektas, pagal kurį vėliau vyks statybos darbai. Renovacija vyks keliais etapais. Pirmoji prasidės nuo Didžiosios salės, kartu turėtų būti atnaujinti ir visi grimo kambariai, dušinės, tualetai, keičiamos šildymo ir vėdinimo sistemos“ – naujienų portalui JP teigė Panevėžio bendruomenių rūmų direktorės pavaduotojas bendriesiems reikalams, už renovaciją atsakingas Algimantas Skvereckas.

Rengs aukšto lygio koncertus

Anot A. Skverecko, pirmojo renovacijos etapo metu, bene didžiausias dėmesys bus skiriamas scenos technologijoms – garso bei apšvietimo sistemos atnaujinimui.

A. Skvereckas.

„Žymiai pagerės ir stipriai išaugs pačios scenos galimybės. Gerės garso kokybė, apšvietimas. Galėsime priimti bet kokio lygio renginius ar koncertus. Be to, rodant spektaklius nebereikės vargti su pasenusiais mechanizmais, jie bus pakeisti į naujus, šiuolaikiškus“, – vardino A. Skvereckas.

Svarbios detalės išliks

Pavaduotojas pažymėjo, kad renovacijos metu kultūros įstaigoje bus išsaugotas kiekvienas vertingas palikimas. Pavyzdžiui, pagrindinės salės fojė langus puošiantys G. L. Baginskienės ir kitų autorių vitražai.

„Visos svarbios detalės išliks. Tai tik remontas, po kurio žiūrovai turės daug geresnes sąlygas nei iki šiol, – sakė A. Skvereckas ir pridūrė: „Labai laukiam. Esame pasiruošę ir pribrendę remontui. Džiaugiamės, kad miesto savivaldybė vis dėlto pradėjo projekto ruošimą. Jis yra visų darbų pradžia – startas jau duotas“.

Renovacijos metu kultūros įstaigoje bus išsaugotas kiekvienas vertingas palikimas. Pavyzdžiui, pagrindinės salės fojė langus puošiantys G. L. Baginskienės ir kitų autorių vitražai.

Veiklos nenutrauks

Kolegai pritaria ir Panevėžio bendruomenių rūmų direktorė Sandra Myškienė. „Šios renovacijos labai reikėjo. Ilgą laiką gyvenome su mažais remontais, tai vienoje, tai kitoje vietoje kažkiek pasitvarkydavome. Džiaugiamės, kad mažais žingsneliais artėjame prie tos dienos, kada rūmai atsinaujins“, – naujienų portalui JP kalbėjo S. Myškienė.

1986 metais statyti Panevėžio bendruomenių rūmai dar nė karto nebuvo kapitaliai remontuoti. Išskyrus 2019 metais, kai buvo sumontuotas ir apšiltintas pastato stogas. Todėl artėjanti pastato renovacija – pirmoji nuo pastatymo pradžios.

Anot S. Myškienės, būsimos statybos neturėtų trukdyti įstaigos veiklai.

S. Myškienė.

„Renginius kitiems metams esame sudėlioję. Kadangi renovacija vyks etapais, galėsime dirbti kitose erdvėse. Persikelsime į Renginių ar Mažąją  sales“, – planais dalinosi S. Myškienė.

Kada bus pradėti Didžiosios salės realūs renovacijos darbai, įstaigos vadovė prognozuoti nesiryžta, bet viliasi jų sulaukti kitų metų antroje pusėje.

Kada bus pradėti Didžiosios salės realūs renovacijos darbai, prognozuoti nesiryžtama.

Realūs darbai – po metų

Visgi Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna prognozes pateikia kiek kitokias. Jis mano, kad be 2023 metų pradžios, Bendruomenių rūmų didžioji salė rekonstrukcijai uždaryta nebus.

„Projektas bus ruošiamas iki kitų metų rugpjūčio. Turint techninį projektą, bus galima pirkti rangos darbus, bet įprastai metų pabaigoje nebelieka galimybės net į Kultūros ministeriją pateikti investicinių programų paraiškų. Anksčiau nei 2023 metai, manau, realūs rekonstrukcijos darbai neprasidės“, – tvirtino T. Jukna.

Anot administracijos direktoriaus, rūmų dalies remonto techniniam projektui iš savivaldybės biudžeto skirta per 100 tūkstančių eurų. Didžiosios salės, kuri talpina per 600 žiūrovų, techninį projektą rengia bendrovė „Panevėžio miestprojektas“.

T. Jukna.

Norai dideli

„Mūsų kultūros įstaigos išgyveno ilgą laiką be didesnių investicijų. Kai kurias pavyko rekonstruoti gavus Europos Sąjungos finansavimą ir pridėjus savivaldybės biudžeto lėšas. Bendruomenių rūmų renovacijai  šiuo metu miesto biudžete pakankamai lėšų nėra. Kitais metais turėsime projektą, pagal kurį ieškosime galimybių. Gavus finansavimą iš Europos Sąjungos, ir, dalinai prisidėjus savivaldybei – darbai ženkliai paspartėtų“, – komentavo T. Jukna.

Paklaustas, kiek maždaug galėtų kainuoti visi rūmų renovacijos darbai, T. Jukna sako, nenorintis spėlioti, bet įvardino daugiau nei vieną milijoną.

„Bijau prognozuoti kainą, kai neturiu jokių duomenų. Didžiosios salės įranga pakankamai brangi, kiek žinau, planuojama keisti ir sceną. Ten yra daug patalpų, kurias reikia remontuoti. Darbai ir jų kainos dėliojasi vieni po kitų, tad gali prireikti milijono, gal net ir dviejų“, – skaičiavo T. Jukna.

Anot T.  Juknos, bet kokiu atveju Bendruomenių rūmų renovacija būtina ir reikalinga.

„Žmonėms svarbu turėti aukštos pridėtinės vertės kultūros, meno atstovus. Kad ir kokie renginiai bevyktų Bendruomenių rūmuose, jie reikalauja atitinkamų patalpų. Turint išskirtinę arba naujai renovuotą salę, bus kitoks požiūris ir pačių lankytojų, ir tų, kurie atvyksta į Panevėžį rodyti savo programų. Manome, kad tai reikalinga ir būtina, tik visada susiduriame su galimybėmis“, – kalbėjo T. Jukna.

Panevėžio bendruomenių rūmai ir jų istorija buvo aprašyti naujienų portalo JP rubrikoje „Architektūrinis pjūvis“. Istoriją apie Bendruomenių rūmus rasite čia.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„YIT Lietuva“ už 4,5 mln. eurų remontuos kelio Smiltynė–Nida ruožą

confident-noyce

Bus remontuojamas Kauno Marvelės viadukas

confident-noyce

Panevėžio valdininkai išgirdo verslininkus: ketinama remontuoti tragiškos būklės automobilių stovėjimo aikštelę

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau