Bendruomenės pareigūnai rūpinasi parduotuvių ir darbuotojų saugumu

Bendruomenės pareigūnai rūpinasi parduotuvių ir darbuotojų saugumu

0

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Gintarė Šližytė ir Regimanas Tubelis kartu su Kupiškio rajono Alizavos seniūnijose seniūne Raminta Ribokaite lankė Alizavos seniūnijos kaimuose ir miesteliuose esančias parduotuves. Policininkai kalbino parduotuvių pardavėjus, domėjosi parduotuvių turto ir pačių prekybininkų saugumu, aptarė galimybes sustiprinti apsaugą.

Visose lankytose parduotuvėse buvo įrengtos signalizacijos, daugelyje jų – ir vaizdo stebėjimo kameros. Parduotuves saugo apsaugos tarnybos. Pardavėjų saugumui užtikrinti naudojami pavojaus mygtukai, įrengti pardavimo langeliai, o turto apsaugai – durys ir langai su grotomis. Vienos parduotuvės pardavėja teigė, kad darbo vietoje jaučiasi saugi, nes tiek turto, tiek darbuotojos apsauga parduotuvės savininkas pasirūpino.

Nors mažuose kaimuose ir miesteliuose gatvių apšvietimas vakarais vis dar išlieka aktuali problema, nes anksti temstant gyventojai nesijaučia saugūs, kalbintos padavėjos teigė, kad tuo metu į pagalbą, siekiant saugumo, yra pasitelkiami giminaičiai draugai, kaimynai.      Pareigūnai planuoja nuolat lankyti Kupiškio rajono prekybos centrus, maitinimo įstaigas, kaimų, miestelių parduotuves. Planuojama teikti papildomas turto, darbuotojų, klientų apsaugos rekomendacijas parduotuvių savininkams ir kartu bendradarbiauti saugumo klausimais.

BIC

Pareigūnai primena, kad savo saugumu besirūpinantys gyventojai visada gali susisiekti su jų vietovę prižiūrinčiais pareigūnais ir pasidalinti kilusiais įtarimais. Apie stovinčius ar atvažiuojančius įtartinus automobilius, stebinčius aplinką, lūkuriuojančius įtartinus asmenis ir įtarimą keliančias situacijas policija ragina pranešti telefonu 112. Siekdama stiprinti saugumą, ypač daugiabučių namų bendrijas, sodų bendrijas, bendruomenes policija kviečia įstoti į saugių kaimynysčių grupių veiklą.

Dėl naujų narių priėmimo į saugių kaimynysčių grupių judėjimą Kupiškio mieste ir rajone siūloma kreiptis į Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnę Gintarę Šližytę (tel. 8 618 63 354, el. paštu gintare.slizyte@policija.lt) arba į savo teritorijos apylinkės inspektorių.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.