Bendruomenės pareigūnai – į pagalbą senoliams

Bendruomenės pareigūnai – į pagalbą senoliams

0

Kupiškio rajono Alizavos seniūnijos seniūnė Raminta Ribokaitė aktyviai bendradarbiauja su Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato pareigūnais. Seniūnė nuolat rūpinasi gyventojų gerove ir drauge su pareigūnais stengiasi puoselėti saugios aplinkos kūrimą.

Praėjusių metų rudenį gražia seniūnės iniciatyva – pasitelkus policijos pareigūnus, buvo aplankyti atokių sodybų gyventojai, vieniši senoliai. Šiais metais seniūnė taip pat pakvietė bendruomenės pareigūnus Gintarę Šližytę ir Regimantą Tubelį vykti kartu pas pernai lankytus gyventojus. Jau kelerius metus iš eilės lankomi gyventojai džiaugėsi pareigūnų ir seniūnės vizitu. Jie domėjosi saugumu, galimybėmis gyventi žiemą atokiose gyvenvietėse, vienkiemiuose, teiravosi, ar reikalinga pagalba.

Pareigūnai patikrino, ar gyventojai turi telefoninį ryšį, ar jis veikia, ar senoliai moka paskambinti bendruoju pagalbos telefonu. Buvo ir tokių, kurie sunkiai atsiminė trumpąjį pagalbos telefoną. Jiems pareigūnai jį užrašė, padėjo matomoje vietoje, rekomendavo žiemoti vykti pas giminaičius.

BIC

Iš aplankytųjų gyventojų girdėti, kad sukčiavimo situacijos jų nebaugina. Jie žino sukčių istorijas, ir nesileidžia į kalbas. Skatinta skambinti bendruoju pagalbos telefonu ir pranešti apie įtartinas, pavojingas situacijas ar asmenis, pasirodžiusius kieme, namų valdoje, lūkuriuojančius ir stebinčius aplinką, įtartinas transporto priemones. Gyventojams rekomenduota bendrauti nors su artimiausiu kaimynu ir esant poreikiui kreiptis pagalbos.

Aplankyti žmonės teigė, kad į namus griežtai negalima įsileisti nepažįstamų atvykėlių, kurie siūlo įsigyti įvairias prekes, ieško darbo ir išreiškė nuomonę, kad reikia vengti bendrauti su alkoholį vartojančiais asmenimis.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.