Bendruomenę subūrė padėkos šventė

Perekšlių bendruomenės namų salėje vyko tradicinė padėkos ir apdovanojimų šventė. Jos metu Perekšlių bibliotekos bibliotekininkė, gyventojų bendruomenės centro „Šuoja“ vadovė Danutė Kelpšaitė padėkojo ir mažiesiems dailininkams – unikalių atvirukų autoriams, ir ilgamečiams bibliotekos skaitytojams.

Jų pasveikinti atvyko naujasis Smilgių seniūnijos seniūnas Edmundas Toliušis bei seniūno pavaduotoja Tatjana Kondratavičienė. Kūrėjams ir skaitytojams tądien dainas dovanojo ir Smilgių kultūros centro Perekšlių padalinio folkloro ansamblis „Ulyčia“.

Padėkos jauniesiems dailininkams

Kaip „Tėvynei“ pasakojo šio renginio organizatorė Danutė Kelpšaitė, padėkos šventė rengiama jau trečią kartą. Šiemet pasveikinti jaunieji menininkai, kurie lapkritį dalyvavo Panevėžio rajono šeimos tarybos organizuotame konkurse „Mano šeimos kalėdinis atvirukas“. Vaikų darbeliai per didžiąsias metų šventes kabėjo Panevėžio rajono savivaldybėje specialiai jiems skirtoje parodoje.

„Negalėjome nepadėkoti vaikams, kurie kartu su tėveliais gamino įvairaus dydžio kalėdinius atvirukus. Kiekvienas atvirukas skleidė šilumą ir nuoširdumą, o ir vaikų fantazija – beribė. Jie piešė, klijavo spalvoto popieriaus gabaliukus, puošė įvairių spalvų karpytais ornamentais, spalvotomis juostelėmis, štampavo figūrėles, ant atvirukų klijavo kėnio medžio šakeles“, – prisimena D. Kelpšaitė.

Šventės metu bendruomenės vadovė padėkas įteikė vienuolikai vaikų, beveiki visi jie – Smilgių gimnazijos mokiniai. Kūrėjams buvo įteiktos ir Perekšlių bibliotekos įsteigtos dovanos – įvairių mokyklinių prekių krepšeliai. Be to, D. Kelpšaitė džiaugėsi, kad vaikai patys rodo iniciatyvą dalyvauti konkursuose – pasibaigus vienam, jau klausia, kada bus kitas.

Knygas veža į namus

Tradicinėje Perekšlių šventėje neužmiršti ir ilgamečiai bibliotekos bei knygų mylėtojai. Už aktyvų skaitymą padėkos įteiktos dvylikai skaitytojų. Tai vyresni, jau pensinio amžiaus sulaukę skaitytojai, kurie itin domisi ne tik lietuvių ar užsienio grožine literatūra, detektyvais ar nuotykių literatūra, bet ir periodine spauda.

Anot D. Kelpšaitės, ne vienam skaitytojui tenka įveikti tolimą kelią norint pasiekti biblioteką, todėl vakare užrakinusi įstaigos duris, Danutė pati dažnai sėda ant dviračio ir knygas išvežioja tiems, kurie jau nebepajėgia atvykti patys.

„Ypač žiemą senjorams biblioteka sunkiai pasiekiama, jie gyvena po 8–9 kilometrus nuo jos, todėl kiek galiu, pati stengiuosi aplankyti skaitytojus. Žinau, ką žmonės mėgsta ir kokiomis temomis domisi, todėl visai nesunku parinkti jiems tinkamą knygą“, – sako D. Kelpšaitė.

Kai bibliotekoje nebeužtenka knygų, Danutė jas atsiveža iš Panevėžio rajono viešosios bibliotekos fondų, o po mėnesio vėl grąžina į centrą:

„Detektyvų ir nuotykių knygos, esančios mūsų bibliotekoje, jau perskaitytos, dažniausiai jų ir pritrūkstame. Knygas vežu dideliais maišais, o kai pati nebepajėgiu, prašau kitų pagalbos – samdau žmogų ir automobilį.“

Šiuo metu Perekšlių bibliotekoje skaito apie 140 įvairaus amžiaus skaitytojų. D. Kelpšaitė neslepia, kad jai svarbus kiekvienas skaitytojas ir, siekdama juos išlaikyti, bibliotekininkė kas mėnesį iš savo atlyginimo užsako žurnalų.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajono savivaldybė padės įgyvendinti rajono bendruomenių svajones

erikas

Prasidėjo viešas balsavimas už Panevėžio rajono bendruomenių iniciatyvų projektus

erikas

„Mes – bendruomenė“ konkurse – dvi Panevėžio rajono bendruomenės

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau