23 C
Panevėžys
Antradienis, 11 rugpjūčio, 2020

Bendradarbiavimas su pareigūnais – gyventojų saugumo vardan

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos posėdžių salėje vykusiame seniūnų susirinkime aptarti klausimai, kuriuos svarstant pakviesti dalyvauti  įvairių institucijų pareigūnai.

Susirinkimą vedantis Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis pristatė pirmą darbotvarkės klausimą, skirtą apžvelgti  bendradarbiavimo su ugniagesiais veiklas, numatyti jų stiprinimo galimybes, nubrėžti ateities gaires.

Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Arūnas Šniukšta padėkojo Savivaldybės administracijos direktoriui ir seniūnams už bendrą darbą, kuris, pranešėjo žodžiais, davė teigiamų rezultatų ir išreiškė viltį, kad bendradarbiavimas bus tęsiamas.

A. Šniukšta apžvelgė šventiniu laikotarpiu žadamas vykdyti prevencines priemones, ekipažams lankant socialinės rizikos šeimas ir socialinius būstus. Jų sąrašus pateiks Savivaldybės administracija.

Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Vaiginytė pasidžiaugė kartu su Savivaldybės administracija ir seniūnais vykdomomis bendromis priešgaisrinės prevencijos akcijomis ir pažymėjo, kad šioje srityje Panevėžio rajono savivaldybę visada pateikia kaip teigiamą pavyzdį. Pasak pareigūnės, šiemet rajone registruota 20 proc. mažiau gaisrų nei pernai ir gyvenamuosiuose namuose, ir ūkiniuose pastatuose.

V. Vaiginytė pabrėžė, kad socialiniai būstai priešgaisriniu atžvilgiu yra tvarkingi, tačiau privačiuose namuose socialinės rizikos šeimos gyvena kaip ant parako statinės. Aptartos galimybės stiprinti prevenciją tokiuose būstuose, išklausyti seniūnų pasiūlymai.

Pasidžiaugusi, kad Savivaldybėje padidintas dėmesys skiriamas socialinės rizikos šeimų priešgaisrinei prevencijai, pareigūnė siūlė prisiminti ir vienišus senyvo amžiaus žmones. Svarstyta galimybė ir jų būstus aprūpinti autonominiais dūmų detektoriais.

Savivaldybės administracijos direktorius E. Lunskis padėkojo  Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovams už geranorišką bendradarbiavimą.

„Šie metai rajonui gaisrų atžvilgiu buvo ypatingi. Nors bendras gaisrų skaičius sumažėjo, tačiau skausminga tai, kad sudegė penki socialiniai būstai, būta ir žmonių aukų. Todėl turime stiprinti prevencinį darbą“, – pabrėžė direktorius, nurodydamas konkrečias papildomas priemones šioje srityje.

Antruoju darbotvarkės klausimu aptartas bendradarbiavimas su policijos pareigūnais, atliekant prevencinį darbą su socialinės rizikos ir padidintos socialinės rizikos šeimomis. Pabrėžta, kad bendri policijos pareigūnų, seniūnijų atstovų, socialinių darbuotojų ir vaikų teisių specialistų reidai, vykdomi po darbo valandų ir savaitgaliais lankant minėtas šeimas, duoda gerų rezultatų.

Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkė Aelita Janonienė seniūnams pristatė nuo liepos 1-osios policijos sistemoje įvykusius pokyčius, atsakė į seniūnams rūpimus klausimus.

Aptartos seniūnų ir gyventojų bendravimo bei bendradarbiavimo galimybės su rajono teritorinių grupių vyresniaisiais, kurie pakeitė iki šiol buvusius apylinkių inspektorius.

Trečiuoju klausimu išklausytas Panevėžio pataisos namų direktoriaus pavaduotojos Loretos Skrickienės bendradarbiavimo pasiūlymas. L. Skrickienė pristatė Kalėjimų departamento vykdomą projektą „Kalėjimas miestui“, kuriuo nuteistieji skatinami savanoriškai prisidėti prie visuomenei naudingos veiklos.

Seniūnai sakė, kad šis pasiūlymas priimtinas ir bus svarstomas.

Toliau pagal darbotvarkę Savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vedėja Nijolė Gaižiūnienė  pristatė nuo ateinančių metų sausio 1 d. įsigaliosiančias naujas Civilinės būklės aktų registravimo taisykles.

Pagal jas gyventojams nebus išduodami  civilinės būklės aktų (mirties, gimimo, santuokos, skyrybų ir kt.) liudijimai ir paaiškino, kokiais atvejais bus galima gauti įrašus liudijančius išrašus. Pasak vedėjos, jie būtų aktualiausi mirties ir gimimo registravimo atvejais.

N. Gaižiūnienė sakė, kad naujosios taisyklės daugeliu atveju palengvins gyventojams reikalų tvarkymą ir sumažins administracinę naštą.

Seniūnų pasitarime taip pat aptarti organizaciniai bei einamieji klausimai.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio savivaldybėje posėdžiavo ekstremalių situacijų operacijų centro nariai

confident-noyce

Pasienyje su Lenkija ir Latvija bus aktyviau tikrinami atvykstantieji

confident-noyce

Pareigūnai Klaipėdos rajone persekiojo sunkiai apgirtusios moters automobilį

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau