Benamių ir vargingai gyvenančių panevėžiečių kasdienybę irgi pakeitė koronavirusas: maistas dalinamas išsinešti, bet nakvoja visi kartu

Nors karantinas, kuris buvo paskelbtas jau prieš mėnesį, palietė kone visas įstaigas, kai kurios socialinės įstaigos net ir sudėtingu laikotarpiu stengiasi pasirūpinti skurstančiais, rizikos grupei priklausiančiais žmonėms.

Panevėžyje ir toliau, bet ne visas paslaugas, teikia Panevėžio agentūra „SOS“ vaikai, Panevėžio socialinis paslaugų centras.

Laukė apsaugos priemonių

Panevėžio agentūros „SOS“ vaikai direktorė Irma Zabulionytė teigė, kad, prasidėjus karantinui, nusprendė, jog reikia ir toliau rūpintis socialiai pažeidžiamos grupės asmenimis.

„Tokių abejonių maitinti ar ne, neturėjome. Tačiau kelias savaites maitinimą buvome sustabdę – neturėjome apsaugos priemonių. Praėjo laiko, kol gavome jas. Atsirado gerų žmonių, kurie padovanojo apsaugos priemonių, kad galėtume teikti paslaugą. Padovanojo ne tik apsaugos priemones, bet ir dezinfekcinio skysčio, vienkartinių indų maistui. Sukome galvas, kaip saugiai teikti pagalbą, nes daugelis mūsų socialiai remtinų asmenų priklauso rizikos grupei“, – pasakojo I. Zabulionytė su kokiais sunkumais teko susidurti.

I. Zabulionytė.

Biudžetas – ribotas

Pašnekovė sako, jog teko visas veiklas perorientuoti, kad galėtų saugai teikti paslaugas.

„Esame nevyriausybinė organizacija ir įstaigos biudžetas – labai ribotas. Kai tik gavome apsaugos priemonių, iškart atnaujinome veiklą. Juk iki karantino rūpinomės ir maitinome per 70 asmenų, kuriems pagalba buvo būtina. Pandemija dar labiau pagilino situaciją – socialiai remtinų žmonių gyvenimas dar labiau suprastėjo. Šiuo metu daliname maistą ir kas gali ateina jo pasiimti į agentūra, o kas negali – vežame į namus“, – aiškino I. Zabulionytė ir mano, kad agentūros veikla sunkmetyje tapo dar prasmingesnė.

Laukia įvairios paramos

Panevėžio agentūros „SOS“ vaikai vadovė sakė, kad šiltas maistas vienkartiniuose induose tiekiamas du kartus per savaitę.

„Stengiamės tiekti maistą išmoningai ir skaniai. Tačiau veiklą apsunkino, kad šį pavasarį nevyko „Maisto banko“ akcija. Per šias akcijas pasirūpindavome negendančiais maisto produktais pusmečiui. Labai laukėme šios akcijos, bet ir ji buvo atšaukta. Todėl, norėdami paruošti patiekalus, sukamės kaip išmanome. Prašome pagalbos ir ją gavę esame labai dėkingi“, – pasakojo apie problemas I. Zabulionytė ir sakė, kad labai laukia paramos ir maisto produktais, ir pinigais, ir apsauginėmis priemonėmis.

Dėkoja už paramą

Panevėžio agentūros „SOS“ vaikai vadovė dėkoja visiems jau suteikusiems pagalbą.

„Noriu padėkoti Dovilei Šipelienei ir jos mamai Daliai Remeikaitei bei visam viešbučio „Romantic“ kolektyvui už vienkartines dėžutes; Panevėžio Rotary klubui „Arta“, atstovaujamam Ritos Tėvainienės. Jie padovanojo net 20 litrų dezinfekcinio skysčio. Panevėžio tarybos narėms Indianai Grigienei, Jurgai Girdzijauskienei bei TS-LKD Panevėžio miesto bendruomenės nariams, kurie už suaukotus pinigus padovanojo maisto produktų bei vienkartinių indų. Taip pat dėkui Kristinai Zaurei ir Ingai Sargautienei už padovanotas jų siūtas kaukes, Panevėžio Tarybos nariui Rimantui Narkūnui taip pt dėkui už apsaugines kaukes, Panevėžio rajono tarybos narei Modestai Petrauskaitei bei bendrijos „Panevėžio Šeimyna“ moterims Skaistei Puroklytei-Kanaporienei, Neringai Steišiūnienei, Ramintai Lukoševičienei už siūtas kaukes, dovanotas Panevėžio šeimos namams. Už apsaugos kaukes taip pat esame dėkingi ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmams“, – dėkojo parėmusiems I. Zbulionytė.

Veiklos nenutraukė

Tuo tarpu Panevėžio socialinių paslaugų centro direktorė Lina Kazokienė pasakojo, kad socialinių paslaugų teikimas yra kitoks nei buvo iki karantino.

„Nakvynės namuose gyvena tie, kurie gyveno iki karantino paskelbimo – naujų gyventojų nepriimame. Jų iš viso pas mus gyvena 39 asmenis. Tai pakankami sąmoningi žmonės, kurie laikosi karantino taisyklių. Aprūpinome juos medicininėmis kaukėmis, skyrėme dezinfekcinio skysčio, kad galėtų dezinfekuoti savo gyvenamąsias patalpas. Be to, iš Maisto „banko“ gauname sauso maisto davinius“, – pristatė situaciją Socialiniame paslaugų centre L. Kazokienė.

L. Kazokienė.

Priima trumpalaikei nakvynei

L. Kazokienė pabrėžė, kad socialinė įstaiga teikia ir pernakvojimo paslaugą.

„Turime patalpą, kurioje yraa daugiau nei 10 lovų. Todėl, teikdami pernakvojimo paslaugą, stengiamės laikinuosius mūsų gyventojus guldyti į kas antrą lovą. Be to, turime termovizorius ir kone kiekvieną dieną matuojame savo lankytojams temperatūrą. Beje, turime įsirengę ir patalpas, jei prireiks, izoliacijai“, – aiškino L. Kazokienė ir pristatė, kokias paslaugas dar teikia socialinė įstaiga:

„Kadangi Vaikų dienos centras neveikia, paslaugas rizikos grupės šeimoms teikiame nuotoliniu būdu. Be to, teikiame paslaugas senyvo amžiaus žmonėms, neįgaliesiems. Vieniems pristatome maistą į namus, kiti prašo nupirkti produktų. Darbo pakanka – socialinėje įstaigoje darbas nesustojo.“

[quote_box_center] Prašymas

Mielieji, šie metai itin sunkus, visas pasaulis panardintas į nežinomybę ir sunkumus, o išsilaikyti be pagalbos labai sunku, todėl turime būti supratingi ir vieningi.

Kreipiuosi į visus kurie gali bent šiek tiek pagelbėti skurstančioms šeimoms ir prisidėti prie jų lėkštės maisto kurią pagal visas galimybes suteikia Panevėžio agentūra „SOS“ vaikai, #panevežiošeimosnamai.

Prašančiųjų paramos maistu nėra mažiau. Atvirkščiai – jų daugėja, todėl mums bet kokia parama iš šalies labai svarbi ir būtina kasdienybei.

Dėl karantino tvarkos skurstantieji žmonės negali atvykti į valgyklėlę ir gauti šiltos sriubos, o juk tas sriubos indelis būna neretai paros užkandis.

Panevėžio šeimos namams labai trūksta vienkartinių indų, kad galėtų įpilti karštos sriubytės išsinešimui ir žmogus nebūtų paliktas prie konteinerių laukti kol kas išmes produktą kurio galiojimas net nematomas, bet jam tai išgyvenimo kąsnis.

Kasdien po sriubos lėkšte gauna apie 60–70 išalkusiųjų, o neturint vienkartinių indų esame tarsi surakintomis rankomis. Mes negalime užrakinti duris ir užgniaužti širdis, nes niekada negali žinoti, ar tau, ar tavo artimui neteks belstis į tas pačias duris ir prašyti tik šilto maisto išgyvenimui.

Dar labai nudžiugintų ūkininkai kurie galėtų prisidėti savo gėrybėmis: bulvėmis, morkomis, burokais, česnakai, svogūnais ir kitomis daržovėmis.

Paramos gavėjo kodas:  290864530

Pavadinimas: Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius

Sąskaitos numeris: LT044010041200032221

„Auka“ [/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Duona kasdieninė: tamsi, šviesi ar lietuviška?

confident-noyce

Daržovių blyneliai – puikus būdas sunaudoti likučius ir pagaminti vakarienę šeimai

confident-noyce

Lietuvai per metus išmeta apie 70 kg maisto: atskleidė, kaip išmokti taupyti ne tik produktus, bet ir pinigus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau