Bėgdami sieks Lietuvos rekordo

Bėgdami sieks Lietuvos rekordo

Kovo 11-osios begimas. Sausumos pajegu vadas ir sauliukai
Kariai noriai dalyvauja įvairiose pilietinėse akcijose ir iniciatyvose, sporto renginiuose, nemažai bataliono karių dalyvauja maratonuose, laisvalaikiu bėgioja.

Kovo 10-11 d. Panevėžyje vyks nemažai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metinių renginių. Vienas išskirtiniausių – tai Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų bataliono (KM HB) organizuojamas bėgimas, kuris Panevėžio centre vyks net ir per naktį.

Bėgimas – jau tradicija

BIC

KM HB kariai noriai dalyvauja įvairiose pilietinėse akcijose ir iniciatyvose, sporto renginiuose, nemažai bataliono karių dalyvauja maratonuose, laisvalaikiu bėgioja. Todėl nenuostabu, kad Pajuostyje jau kelerius metus iš eilės puoselėjama tradicija – minint kovo 11-ąją organizuojamas bėgimas.

Kaip teigė KM HB Štabo S5 skyriaus kariškių ir civilių bendradarbiavimo specialistė vyr. eil. Vilija Geldotaitė, idėja organizuoti šį Kovo 11-osios minėjimų akcentą – bėgimą – kilo svarstant, kokia svarbi mums visiems yra laisvė. „Laisvę kiekvienas vertiname skirtingai. Vienam ji – tai galimybė netrukdomam keliauti, kitam – rengtis kaip nori.

Mums, kariams, tai pirmiausia yra mūsų Tėvynės nepriklausomybė. Todėl bėgdami nešame Lietuvos vėliavą. Tai ženklas, kad laisvė tikra, gyva, kad mums ji nepaprastai svarbi. Bėgimas yra pati paprasčiausia laisvės išraiška – būdamas laisvas pirmiausia gali netrukdomas judėti“, – teigė vyr. eil. V. Geldotaitė.

Šiais metais, minint išskirtines Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines, nuspręsta, kad ir bėgimas turi būti jau kiek kitoks. „Pamažu atsirado idėja, kad savo bėgimą norime ne tik parodyti ir Panevėžio miesto gyventojams, bet ir pakviesti juos prisidėti, todėl jį nusprendėme perkelt į miesto centrą.

Vėliau svarstėme apie tinkamiausią laiko atkarpą, kurią galėtume bėgti, išsiaiškinę, kad estafetinio bėgimo niekas dar nėra organizavęs 24 valandas, nusprendėme, kad tai puiki proga ir išskirtinai paminėti svarbią datą, ir kartu suorganizuoti tokį renginį, kokio Panevėžyje dar nėra buvę“, – apie bėgimo idėjos atsiradimą pasakojo bataliono karė.

Jeigu bėgimas pavyks taip, kaip numatyta – tai yra, nenutrūkdamas vyks 24 valandas – jis taps nauju Lietuvos rekordu.

Bendradarbiauja nuolat

Pasak D. Šniutės, pirmiausia kilo mintis prisijungti prie originalios akcijos ir prabėgti keletą ratų, vėliau nuspręsta kovo 10 dieną suorganizuoti ir kraujo donorystės akciją.
Pasak D. Šniutės, pirmiausia kilo mintis prisijungti prie originalios akcijos ir prabėgti keletą ratų, vėliau nuspręsta kovo 10 dieną suorganizuoti ir kraujo donorystės akciją.

Prisijungti prie bėgimo jau sutiko ne tik miesto ir rajono mokyklų mokiniai, miesto jėgos struktūrų atstovai, bet ir Nacionalinis kraujo centras (NKC). Ilgametes bendradarbiavimo tradicijas su Karaliaus Mindaugo batalionu puoselėjantis NKC Panevėžio filialas, anot donorų organizatoriaus Donato Šniutės, šio bataliono karius jau seniai vertina kaip puikius draugus.

„Į batalioną ne kartą esame kreipęsi prašydami pagalbos – prieš kelerius metus Laisvės aikštėje pradėję rengti pirmąsias akcijas, sėkmingai dirbti galėjome tik todėl, kad batalionas geranoriškai padėdavo mums ir čia pastatydavo palapines. O ir šiandien galėtume suskaičiuoti bent kelias dešimtis batalione tarnaujančių karių, kurie periodiškai lankosi kraujo centre ir čia neatlygintinai dovanoja kraujo“, – teigė D. Šniutė.

„Pirmiausia kilo mintis prisijungti prie originalios akcijos ir prabėgti keletą ratų, vėliau nusprendėme kovo 10 dieną suorganizuoti ir kraujo donorystės akciją, tikime, kad tai dar viena puiki proga priminti lietuviams, kokia svarbi yra kraujo donorystė“, – pasakojo NKC Panevėžio filialo donorų organizatorius.

Kraujo donorystės akcija kovo 10 d. vyks nuo 11:30 val. iki 16 val. Visi, norintys dovanoti kraujo, bus laukiami Panevėžio miesto savivaldybės I aukšto salėje.

Kovo 11-osios bėgimas atidarymo ceremonija prasidės kovo 10 d., 12 val., baigsis – lygiai po 24 val. – kovo 11 d., 12 val.

kovo-11-baneris

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.