Baudą gali pelnyti ir vėjas

Baudą gali pelnyti ir vėjas

JP redakciją pasiekė skaitytojų, susirūpinusių Lietuvos Respublikos vėliavos pakabinimo tvarka prie LESTO Panevėžio regiono klientų aptarnavimo centro, laiškas ir nuotrauka.

Buvo pastebėta, kad, nors valstybinė vėliava pakabinta laikantis pagrindinių reikalavimų, svarbiausias šalies valstybingumo simbolis kabo netvarkingai įstrigęs tarp dviejų vėliavų stovų.

JP susisiekus su LESTO atstovais, Panevėžio regiono klientų aptarnavimo centro vadovė Gitana Tamošauskienė atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuvos valstybės vėliava prie LESTO Panevėžio klientų aptarnavimo centro iškelta pagal Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymą. Jis numato, jog kai Lietuvos valstybės vėliava iškeliama vertikaliai, heraldinėje dešinėje pusėje turi būti geltona juosta, viduryje – žalia, kairėje – raudona.

BIC

„Skaitytojų pateiktoje nuotraukoje matyti, jog LESTO vėliava įsipainiojo į Lietuvos valstybės vėliavą. Tai įvyko dėl smarkaus vėjo. Atsakingi darbuotojai apie tai buvo informuoti ir operatyviai ėmėsi veiksmų tam, kad abi vėliavos atrodytų tvarkingai. Šiuo metu jos jau sutvarkytos“, – pasakojo G. Tamošauskienė.

JP primena, kad gyventojai ir įmonės yra baudžiami ne tik už vėliavos neiškėlimą atmintinomis datomis, bet ir už netvarkingai atrodančios LR vėliavų iškėlimą.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Rasa Černauskaitė teigė, kad, remiantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 188-1 straipsniu, Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo nustatytos tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą įstaigų, išskyrus valstybės ir savivaldybių įstaigas, įmonių ir organizacijų administracijos vadovams, gyvenamųjų namų savininkams arba asmenims, atsakingiems už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą, nuo dviejų iki aštuonių eurų, o valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams – nuo aštuonių iki septyniolikos eurų.

„Tiek gyventojai, tiek įmonės privalo vadovautis esmine Lietuvos Respublikos vėliavos iškėlimo taisykle – vėliavai negali būti rodoma nepagarba“, svarbiausią principą pabrėžė R. Černauskaitė.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.