Baltosios pirštinės: kartojasi rinkimų komisijų darbo klaidos

Baltosios pirštinės: kartojasi rinkimų komisijų darbo klaidos

JP / Ugniaus MIKALIŪNO nuotr.

Pagrindinę antrojo turo rinkimų dieną „Baltosios pirštinės“ aktyviai dirba nuo apylinkių atidarymo – 7 val. ryto. Apylinkes nuo rinkimų dienos pradžios stebi virš 200 stebėtojų. Iki 11 valandos ryto buvo pranešta apie daugiau nei 30 galimų pažeidimų. 

Apie pusę skundų yra susiję su rinkimų komisijos darbu ir politine agitacija. „Baltųjų pirštinių“ stebėtojai ir rinkėjai praneša apie rinkimų komisijų darbo klaidas: vėluojama atidaryti apylinkes, vėl pastebimos neteisingai užplombuotos balsadėžės, apylinkėse rasta politinės reklamos dalomosios medžiagos.

Fiksuota ir atsainaus rinkimų komisijos narių darbo atvejų, kai rinkėjų nėra prašoma asmens tapatybės dokumentų ir jo tapatybei patvirtinti net nėra užpildoma speciali forma – liudijimas dėl asmens tapatybės. Būta atvejų, kai stebėtojams davus pastabą, komisijos nariai į tai neatsižvelgia ir toliau vykdo darbą pažeisdami taisykles. Atkreipkite į tai dėmesį savo apylinkėje!

BIC

„Baltųjų pirštinių“ duomenimis, šią savaitę daugiausiai pranešimų yra gaunama iš Varėnos-Trakų, Nemenčinės, Panerių, Raseinių-Kėdainių, Telšių apygardų. Į šias vietoves planuojama nukreipti daugiau mobiliųjų ekipažų.

Remiantis „Baltųjų pirštinių“ patirtimi politinė reklama sudaro daugiau nei pusę visų pažeidimų. Partijų ar kandidatų plakatai ir skrajutės, transporto priemonės su politine reklama ar tiesiog gyvai agituojantys žmonės prie apylinkių agitacijos draudimo laikotarpiu – dažniausios situacijos, apie kurias rinkėjai informuoja ir šią dieną.

Apie minėtus atvejus „Baltųjų pirštinių“ atstovai operatyviai informuoja apylinkių ir apygardų komisijų pirmininkus, kad klaidos būtų pašalintos.

Atkreipkite dėmesį į savo apylinkę ir pastebėjus pažeidimus praneškite „Baltosioms pirštinėms“ – internetu baltosiospirstines.lt/pranesk, elektroniniu paštu info@baltosiospirstines.lt ar telefonu 8 (633) 13177.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.