-0.9 C
Panevėžys
Pirmadienis, 28 lapkričio, 2022

„Baltosios knygos“ įgyvendinimas prasideda Tauragėje

Tauragės regiono plėtros tarybos posėdyje uždegta žalia šviesa bandomajai regioninės politikos formavimo ir įgyvendinimo iniciatyvai. Tauragės regionas su Vidaus reikalų ministerijos pagalba pirmasis Lietuvoje imsis įgyvendinti pasirinktą ekonominės specializacijos kryptį.

Prioritetinėmis kryptimis Tauragės regionas pasirinko inovatyvią, į eksportą orientuotą gamybą ir paslaugas, miškininkystę, medienos ir baldų pramonę, sumanią specializaciją, paslaugų centrų kūrimą ir turizmą.

Tikimasi, kad didesnis dėmesys pasirinktoms ekonominio vystymo kryptims padės pritraukti tikslines investicijas, kurti specializuotas darbo vietas, atsižvelgiant į regiono specializaciją rengti kvalifikuotus specialistus vietos mokslo įstaigose.

„Siekiame išsiveržti iš ydingo regioninės politikos rato, kai regionų plėtra vyko tik tiek, kiek tam buvo skiriama Europos Sąjungos paramos. Vyriausybė siekia panaudoti visas turimas tiek finansines, tiek ir reguliacines priemones regionų plėtrai skatinti.

Svarbu labiau įgalinti savivaldybes bei suteikti joms įrankius ir galimybę formuoti bei įgyvendinti savo viziją“, –  sakė vidaus reikalų viceministras Arūnas Gražulis.

Regioninės specializacijos įgyvendinimas leis panaudoti tokias priemones, kurios anksčiau nebuvo planuojamos ir koordinuojamos regionų lygiu – tai švietimo programų peržiūra, parama verslui, teritorijų planavimas, paslaugų konsolidavimas.

Tauragės regionas bandomajai iniciatyvai pasirinktas kaip vienas inovatyviausių ir greičiausiai augančių.

„Džiaugiamės tapę pirmuoju regionu, pradėsiančiu įgyvendinti šią iniciatyvą. Tikimės,  kad tai padės pritraukti investicijas, kurti naujas darbo vietas ir mažinti emigraciją regione“, – sakė Tauragės meras Sigitas Mičiulis.

Iniciatyvos įgyvendinimo metu gauta patirtis bus naudojama nacionalinės regioninės politikos formavimo ir įgyvendinimo tobulinimui.

Kartu su šia bandomąja iniciatyva startuos ir Lietuvos regioninės politikos „Baltosios knygos“ įgyvendinimas. Jos tikslas – darnaus ir tvaraus ekonomikos augimo sąlygų užtikrinimas visoje Lietuvoje, o ne tik didžiuosiuose miestuose. Siekiama, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas galėtų naudotis ekonominio augimo privalumais ir kokybiškomis paslaugomis.

Kitą savaitę Vidaus reikalų ministerija pradės viešąsias konsultacijas su visuomene dėl „Baltosios knygos“ įgyvendinimo priemonių plano.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau