3.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 20 balandžio, 2024

Baltijos kelio bėgime – ir du panevėžiečiai

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
T. Baranauskas.

Rugpjūčio 23 dieną sukanka 31 metai nuo Baltijos kelio, kai daugiau nei du milijonai žmonių maždaug 650 km ilgio gyva grandine sujungė Vilnių ir Taliną.

Tai buvo dar Sovietų Sąjungai priklausiusių Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečių taiki akcija skirta Europą padalijusio ir Baltijos šalių nepriklausomybę panaikinusio Molotovo-Ribentropo pakto 50-mečiui paminėti.

Minint Baltijos kelio 31-ąsias metines, visoje Lietuvoje vyks šiai sukakčiai skirti renginiai. Be to, rugpjūčio 23 dieną lietuviai susikibs rankomis nuo Vilniaus iki Baltarusijos sienos. Tai bus solidarumo akcija su Baltarusijos tautos laisvės siekiais.

Baltijos kelio sukakčiai paminėti tradiciškai vyks estafetinis bėgimas, kuris startuoja rugpjūčio 21 dieną 10 val. iš sostinės Katedros aikštės. Panevėžį bėgikai pasieks tą pačią dieną apie 18 val.

Du bėgikai iš Panevėžio

Estafetinio bėgimo komandoje ir du panevėžiečiai Tadas Baranauskas ir Romas Jasinskas.

Naujienų portalui JP panevėžietis T. Baranauskas pasakojo, kad estafetiniame Baltijos kelio bėgime dalyvauja jau trečią kartą.

„Pirmas kartas buvo 2017 metais. Šiais metais bėgime dalyvauja 30 bėgikai. Iš viso planuoju nubėgti apie 150 km. Bėgsime atkarpomis ir per dieną planuojame nubėgti po 30 ir daugiau kilometrų. Pirmoji nakvynė Pasvalyje. Kitą dieną bėgsime toliau ir rugpjūčio 22 dienos rytą kirsime Lietuvos-Latvijos sieną Saločiuose. Taliną pasieksime sekmadienį – rugpjūčio 23 dienos pavakare. Žinoma, bus trumpas sustojimas ir Panevėžyje. Aukštaitijos sostinę pasieksime apie 18 val.“, – pasakojo T. Baranauskas.

T. Baranauskas.

Norėjo dalyvauti japonai

Atsakingas už Baltijos kelio organizatorius Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos (LBMA) prezidentas Vidmantas Dobrovolskas naujienų portalui JP sakė, kad be bėgikų dar dalyvaus dviratininkai ir neįgalieji vežimėliuose.

„Iš viso Baltijos kelio estafetėje dalyvaus 30 bėgikų. Bus dar dviratininkų ir neįgaliųjų vežimėliuose kartu su lydinčiais asmenimis. Su lietuviais kartu bėgs estas ir keturi latviai. Bėgančiųjų atskiruose etapuose bus ir daugiau, nes prie bėgimo prisijungia palydintieji bėgimą. Šiame bėgime norėjo dalyvauti ir iš Japonijos, bet delegacija negalėjo atvažiuoti. Japonai pažadėjo Baltijos kelio bėgime dalyvauti kitąmet“, – aiškino V. Dobrovolskas ir patvirtino, kad Panevėžyje bėgikai penktadienį prie Savivaldybės bus sutikti apie 18 val.

Dalyvaus akcijoje

Pasak LBMA prezidento, Estijos sostinėje Taline bėgikai dalyvaus akcijoje.

„Sekmadienį, baigę bėgimą, 19 val. dalyvausime solidarumo Baltarusijos tautai akcijoje. Rugpjūčio 23 dienos vakarą, kai lietuviai stos į grandinę nuo Vilniaus iki Baltarusijos, bėgikai susikibs rankomis Taline“, – sakė Baltijos kelio bėgimo organizatorius V. Dobrovolskas.

Sutiks ir Panevėžio rajone

Svetingai sutikti ir pagerbti tarptautinio estafetinio bėgimo „Baltijos kelias“ (Vilnius-Ryga-Talinas) bėgikus – ilgametė Panevėžio rajono savivaldybės tradicija. Ją tęsiant rugpjūčio 21 dieną, penktadienį, sutiktuvių renginys vyks automagistralės Vilnius–Panevėžys 105-ajame kilometre, šalia Šilų miestelio esančioje Ąžuolų giraitėje, Raguvos seniūnijoje. Preliminarus bėgikų sutiktuvių laikas – 15 val. 45 min.

Preliminariais duomenimis, bėgikai, startavę Vilniuje, Katedros aikštėje rugpjūčio 21 d. 10 val., prie Panevėžio rajono ribos pasirodys apie 16 val.

Primename, kad dėl COVID-19 pandemijos atvirose erdvėse turi būti išlaikomas ne mažesnis nei 1 m atstumas, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo (kosėti, čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę).

Istorinis faktas

 

1939 m. rugpjūčio 23 d. Maskvoje Vokietijos užsienio reikalų ministras J. Ribentropas ir TSRS užsienio reikalų liaudies komisaras V. Molotovas pasirašė abiejų šalių nepuolimo paktą, kuris turėjo įtakos Antrojo pasaulinio karo pradžiai.

 

Paktas panaikino ir Baltijos šalių, taip pat ir Lietuvos, nepriklausomybę. Papildomuose slaptuose protokoluose Estija ir Latvija buvo priskirtos TSRS, o Lietuva palikta Vokietijai.

 

Rugsėjo 28 d. J. Stalinas ir A. Hitleris pasirašė antrąjį Vidurio Europos padalijimo aktą, pagal kurį Lietuva atiduota TSRS.

 

Baltijos kelias

 

1989 m. rugpjūčio 23 d., prisimindamas Ribentropo–Molotovo paktą, atėmusį Baltijos šalių nepriklausomybę, Lietuvos Sąjūdis surengė akciją „Baltijos kelias“.

 

Akcijos metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai (apie 2 mln.) susikibdami rankomis sudarė gyvą grandinę per Baltijos valstybes, taip simboliškai atskirdami Baltijos valstybes nuo Sovietų sąjungos, išreikšdami norą būti laisvais.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

LBT etape nugalėjusi panevėžietė D. Banienė pergalę skyrė gimtadienį mininčiam sūnui

confident-noyce

Panevėžiečiai Vasario 16-ąją paminėjo ir šventiniu bėgimu

confident-noyce

Vilniuje įvyko tradicinis bėgimas skirtas Sausio 13-osios aukoms pagerbti

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau