Baltijos kelio 30-metis: kokie šiandien renginiai vyks Panevėžyje

Baltijos kelio 30-metis: kokie šiandien renginiai vyks Panevėžyje

JP / BNS nuotr.

Šiandien sukanka 30 metų, kai 2 milijonų žmonių rankų grandinė sujungė 620 kilometrų nuo Vilniaus iki Talino. Panevėžio miesto savivaldybė kartu su kitomis institucijomis prisideda prie Baltijos kelio 30-mečiui skirtų renginių ir kviečia panevėžiečius, miesto svečius juose aktyviai dalyvauti.

Šiandien nuo Gedimino kalno papėdės Vilniuje pajudėjusi „Jeep Club Lithuania“ automobilių kolona, Panevėžį pasieks apie 10.40 val. Iš Talino pajudėjusi kolona Panevėžį pasieks apie 17.20 val., o 21 val. ji bus sutikta Vilniuje. Prie šių automobilių, važiuojančių nuo Vilniaus ir Talino, numatytuose taškuose prisijungs kiti auto/moto fanai, savivaldybių atstovai bei norintys dalyvauti pavieniai dalyviai. Tikimasi ne tik atkartoti Baltijos kelią, bet ir „Factum“ agentūroje užregistruoti jubiliejinį Baltijos kelio 30-mečiui skirtą rekordą.

10 val. sostinės Katedros aikštėje startavo tradicinis estafetinis bėgimas „Vilnius–Ryga–Talinas“, 18 val. dalyviai planuoja pasiekti Panevėžį.

BIC

13 val. iš Katedros aikštės prieigų pajudės automobilių ir motociklų kolonos „Baltijos kelias – tai mes“, išvykstančios pakartoti istorinę Baltijos kelio trasą iki Latvijos sienos. 15–18 val. organizuojami Lietuvos miestų ir rajonų atstovų susibūrimai prie savo rajonų ir miestų atminimo ženklų Baltijos kelyje (Vilnius–Saločiai). Panevėžyje automobilių ir motociklų kolona planuoja būti 15.20 val. prie prekybos centro „Rožynas“. 18 val. Senvagėje nusidrieks gyvoji grandinė Baltijos kelio 30-mečiui paminėti. Registruotis į šią akciją kviečiame el. paštu kro@pankultura.lt ir telefonu (8 45) 502 758.

Minėjimo renginių kulminacija numatyta šiandien 17 val. Lietuvos ir Latvijos pasienyje prie atminimo ženklo, skirto Baltijos keliui, susitikimas „Baltijos kelias – tai mes“, kuriame dalyvaus Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Latvijos Respublikos Prezidentas Egilis Levitas.

Tradicija tapusi Baltijos keliui ir Juodojo kaspino dienai paminėti G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos ir Panevėžio kraštotyros muziejaus organizuojama konferencija šiais metais rengiama jau dvyliktą kartą, jos tema – „Išgyvenimo taktika: pasitraukti? Priešintis? Prisitaikyti?“.

Iki 12.15 val. vyks konferencijos „Išgyvenimo taktika: Pasitraukti? Priešintis? Prisitaikyti?“ I dalis. Dainų autoriaus ir atlikėjo Vyganto Kazlausko dainų programa, dr. Valdo Rakučio pranešimas „Lenkų kavalerijos veiksmai 1920 metų lapkričio mėnesį Panevėžio apylinkėse“, ekspozicijų apžiūrėjimas (Zaosės vnkm., Čiūrų k., Panevėžio r.).

Iki 18 val. Trumpųjų dokumentinių filmų diena „Vienybė težydi“, skirta Baltijos kelio 30-mečiui (Smėlynės bibliotekoje, Smėlynės g. 49).

13–16 val. Konferencijos „Išgyvenimo taktika: Pasitraukti? Priešintis? Prisitaikyti?“ II dalis. Dr. Algio Mickūno pranešimas „Kelionė ir grįžimas“, Nepriklausomybės Atkūrimo akto signataro, sovietmečio disidento Sauliaus Pečeliūno pranešimas „Priešinimosi anatomija“, literatūros žurnalo „Metai“ vyriausiojo redaktoriaus Antano Šimkaus pranešimas „Juozo Baltušio dienoraščiai: tarp prisitaikymo ir neprisitaikymo“, dr. Valdemaro Klumbio pranešimas „Lietuvos inteligentijos prisitaikymai sovietmečiu“, diskusija. (G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje).

16 val. Dokumentinis filmas „Arčiau žemės anapus upės“ (Lietuva, 2018. Režisieriai: Viktorija Jonkutė, Ernestas Samsonas) (kino centro „Garsas“ mažojoje salėje).

17-20 val. Edukacinė programa „Baltijos kelias – kelias į laisvę“ (Senvagėje). Visi norintys bus kviečiami pasipuošti tautine simbolika: galėsite pasigaminti Lietuvos valstybės vėliavėles, iš meduolio pasigaminti Lietuvos herbą, išsipiešti skruostus Lietuvos vėliavos spalvomis bei savo ranka papuošti ir parašyti linkėjimą Lietuvai.

18 val. Šv. Mišios už nepriklausomą Lietuvos valstybę ir jos žmonių laisvę (visose miesto bažnyčiose).

18 val. Pilietinė akcija – Baltijos kelio gyvoji rankų grandinė Senvagėje.

18-20 val. Edukacinė programa vaikams „Baltijos kelio 30-mečio gėlė“ (Senvagėje).

18-19.15 val. Vytauto Babravičiaus, Arvydo Vilčinsko, liaudiškų šokių kolektyvo „Bukmuiža“ (Latvija) koncertas (Senvagėje).

18.20–18.25 val. Kupiškio aeroklubo pasirodymas „Laisvai Lietuvai“ (virš Senvagės).

21.30 val. prie kino centro „Garsas“ vyks susitikimas su eksperimentinio ir dokumentinio kino kūrėju Jonu Čergeliu. Filmų „Baltijos kelias“ ir „Mano Lietuva“ peržiūra (Bendruomenių rūmų mažojoje salėje).

Veikia tarptautinė virtuali paroda „Už mūsų laisvę“, skirta Baltijos kelio 30-mečiui paminėti (rengėjas Latvijos nacionalinis muziejus, partneriai Lietuvos nacionalinis muziejus, Estijos nacionalinis muziejus ir Panevėžio kraštotyros muziejus). Paroda bus paskelbta ją rengiančių muziejų internetiniuose puslapiuose (Panevėžio kraštotyros muziejaus tinklapyje www.paneveziomuziejus.lt ir kt.).

Iki rugpjūčio 31 d. veikia literatūros paroda „Baltijos keliui – 30“ Viešojoje bibliotekoje (Kniaudiškių g. 34).

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.