27.1 C
Panevėžys
Šeštadienis, 25 birželio, 2022

Baltijos kelio 30-metį Panevėžyje vainikavo gyva žmonių grandinė Senvagėje

Šiandien visą dieną Panevėžyje vyko renginiai skirti Baltijos kelio 30-mečiui. Be to, buvo minima ir Juodojo kaspino diena bei vyko paskutinio šiais metais „Susitikime penktadienį“ renginio koncertai.

Panevėžio rajone – Piniavoje ir Šilų kaime – taip pat įvairiais renginiais ir koncertais paminėtas Baltijos kelias.

Renginiai prasidėjo konferencija

Baltijos kelio 30-mečiui paminėti vyko konferencija Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. Konferencija bibliotekoje vyksta jau 12 kartą.

Tai bendras bibliotekos ir Kraštotyros muziejaus renginys. Konferencija „Išgyvenimo taktika: pasitraukti? Priešintis? Prisitaikyti?“ skirta ne tik Baltijos kelio 30-mečiui, bet ir Juodojo kaspino dienai paminėti.

Konferencijoje pranešimus skaitė dr. Algis Mickūnas, Nepriklausomybės Atkūrimo akto signataras, sovietmečio disidentas Saulius Pečeliūnas, literatūros žurnalo „Metai“ vyriausiasis redaktorius Antanas Šimkus, dr. Valdemaras Klumbis.

Apjuosė Senvagę

Edukacinė programa „Baltijos kelias – kelias į laisvę“ vyko Senvagėje. Šurmuliuojanti panevėžiečių minia po Senvagę vaikščiojo pasipuošusi tautine simbolika. Vieni mosikavo Lietuvos valstybės vėliavėles, kiti bandė iš meduolio pasigaminti Lietuvos herbą, treti neatsilaikė ir išsipiešė skruostus Lietuvos vėliavos spalvomis bei rašė linkėjimus Lietuvai.

Visose Panevėžio bažnyčiose aukotos Šv. Mišios už nepriklausomą Lietuvos valstybę ir jos žmonių laisvę.

Šiandieninio renginio kulminacija – pilietinė akcija – Baltijos kelio gyvoji rankų grandinė Senvagėje. Gyva grandine panevėžiečiai apjuosė vandens telkinį. Juos visus suvienijo Baltijos kelio 30-osios metinės.

Iš aukštai Panevėžio gyvąją grandinę iš aukštai sveikino Kupiškio aeroklubo oreiviai, koncertavo Vytautas Babravičius, Arvydas Vilčinskas, liaudiškų šokių kolektyvas iš Latvijos „Bukmuiža“.

Vakarop prie kino centro „Garsas“ vyko susitikimas su eksperimentinio ir dokumentinio kino kūrėju Jonu Čergeliu, o Bendruomenių rūmų mažojoje salėje – filmų „Baltijos kelias“ ir „Mano Lietuva“.

Sukūrė gyvą paveikslą

Renginiais Baltijos keliui nuo Panevėžio miesto neatsiliko rajono gyventojai. Šiandien Piniavoje iki vėlyvo vakaro šurmuliavo Piniavos bendruomenės kūrybinės laboratorijos.

Unikalus buvo gyvas renginys – dalyvaujantis rankomis susikibę žmonės sukūrė  paveikslą „Trys kartos, trys Baltijos sesės“.

Šventiniame Baltijos kelio 30-mečio minėjimo koncerte koncertavo Panevėžio rajono kultūros įstaigų mėgėjų meno kolektyvai ir svečiai – grupės „Laimingu būti lengva “ ir „Vairas“.

Piniavos renginį vainikavo Baltijos kelio vienybės laužas. Jis ryškiai nušvietė Piniavos gyvenvietės padangę.

Sutiko estafetinio bėgimo dalyvius

Šilų kaime Baltijos kelio renginiai prasidėjo Šv. mišiomis Šv. Jėzaus Vardo bažnyčioje.

Popiet iškilminga Šilų kaimo gyventojų eisena patraukė link automagistralės Vilnius–Panevėžys 105 kilometro Ąžuolų giraitės.

Ąžuolų giraitėje pasitikti 28-ojo tradicinio tarptautinio estafetinio bėgimo „Baltijos kelias“ Vilnius–Talinas dalyviai, vyko šventinis koncertas-minėjimas.

Koncertavo Kauno miesto ir rajono, Panevėžio rajono kultūros įstaigų mėgėjų meno kolektyvai ir svečiai – legendinis „Nerijos“ solistas Vitalijus Pauliukas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžys mini Gedulo ir vilties dieną

confident-noyce

Kaune minimos 50-osios R. Kalantos susideginimo metines

confident-noyce

Vilniuje, Klaipėdoje SSRS pergalės minėjimas – kuklesnis, su priminimu apie karą Ukrainoje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau