Baltijos kelio 30-mečio estafetėje – ir panevėžiečiai bėgikai

Baltijos kelio 30-mečio estafetėje – ir panevėžiečiai bėgikai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Organizatorių, asmeninio albumo nuotr.

T. Baranauskas.

Rugpjūčio 23 dieną sukanka 30 metų nuo Baltijos kelio, kai daugiau nei du milijonai žmonių maždaug 650 km ilgio gyva grandine sujungė Vilnių ir Taliną.

Tai buvo dar Sovietų Sąjungai priklausiusių Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečių taiki akcija buvo skirta Europą padalijusio ir Baltijos šalių nepriklausomybę panaikinusio Molotovo-Ribentropo pakto 50-mečiui paminėti.

BIC

Minint Baltijos kelio 30-metį, visoje Lietuvoje vyks šiai sukakčiai skirti renginiai. Daugiau nei 150 renginių bus organizuojama ne tik sostinėje, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

Rugpjūčio 23-ąją Vilniaus Katedros aikštė taps centrine Baltijos kelio renginių vieta. Iš aikštės 10 val. startuos tradicinis –  jau 28-asis estafetinis bėgimas Vilnius–Ryga–Talinas.

Du bėgikai iš Panevėžio

Estafetinio bėgimo komandoje ir du panevėžiečiai Tadas Baranauskas ir Romas Jasinskas.

Naujienų portalui JP panevėžietis pasakojo, kad prieš porą metų – 2017 metais – jau dalyvavo Baltijos kelio estafetiniame bėgime.

„Tada per tris dienas estafetėje nubėgau 155 km, o šiais metais planuoju nubėgti 45 km daugiau. Iš viso planuoju nubėgti 200 km. Iš Lietuvos dalyvauja 37 bėgikai. Dar bus aštuoni bėgikai iš Latvijos. Bėgsime atkarpomis po 10 km. Po dešimties kilometrų poilsis autobuse. Tačiau, jei nori, gali bėgti ir didesnį atstumą. Iš Vilniaus išbėgsime rugpjūčio 23 d. ir turime pasiekti Pasvalį. Žinoma, bus trumpas sustojimas ir Panevėžyje“, – pasakojo T. Baranauskas.

Dalyvaus ir NATO kariai

Atsakingas už Baltijos kelio organizatorius Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentas Vidmantas Dobrovolskas naujienų portalui JP sakė, kad be bėgikų dar dalyvaus 16 dviratininkų. Akcijoje aktyviai dalyvaus ir Panevėžio klubas „Dviračiai“.

„Be to, estafetėje dalyvaus ir 17 neįgaliųjų kartu su lydinčiais asmenimis. Šiais metais naujiena – Baltijos kelio estafetiniame bėgime dalyvaus NATO kariai. Iš sostinės startuos 75 kariai ir bėgs iki Latvijos. Tuomet estafetę perims 27 Latvijos teritorijoje tarnaujantis 27 kariai, o Estijoje – 20 karių. To nebuvo ankstesnėse estafetėse“, –  pasakojo V. Dobrovolskas ir sakė, kad rugpjūčio 23 dieną bėgikai Panevėžį pasieks apie 18.30 val.

 Istorinis faktas

1939 m. rugpjūčio 23 d. Maskvoje Vokietijos užsienio reikalų ministras J. Ribentropas ir TSRS užsienio reikalų liaudies komisaras V. Molotovas pasirašė abiejų šalių nepuolimo paktą, kuris turėjo įtakos Antrojo pasaulinio karo pradžiai.

Paktas panaikino ir Baltijos šalių, taip pat ir Lietuvos, nepriklausomybę. Papildomuose slaptuose protokoluose Estija ir Latvija buvo priskirtos TSRS, o Lietuva palikta Vokietijai. Rugsėjo 28 d. J. Stalinas ir A. Hitleris pasirašė antrąjį Vidurio Europos padalijimo aktą, pagal kurį Lietuva atiduota TSRS.

Baltijos kelias

1989 m. rugpjūčio 23 d., prisimindamas Ribentropo–Molotovo paktą, atėmusį Baltijos šalių nepriklausomybę, Lietuvos Sąjūdis surengė akciją „Baltijos kelias“.

Akcijos metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai (apie 2 mln.) susikibdami rankomis sudarė gyvą grandinę per Baltijos valstybes, taip simboliškai atskirdami Baltijos valstybes nuo Sovietų sąjungos, išreikšdami norą būti laisvais.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.