23.9 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 30 gegužės, 2024

Balandžio 5-osios „Tėvynėje“: neįprastas Velžio gimnazijos sprendimas ir skeptiškas Panevėžio rajono meras

AutoriusjpFotoživilė večiorkutė
„Anksčiau „Tėvynę“ prenumeruodavom. O dabar ją skaitome internete. Džiugu, kad savaitraštyje atsispindi Panevėžio rajono žmonių gyvenimai, istorijos, bendruomenių veiklos“, - miežiškietės Saulutė Kubilienė ir Milda Titenienė apie savaitraštį „Tėvynė“.

Jau rytoj, penktadienį, balandžio 5 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

25-erių vadoklietė Austėja Vasiliauskaitė stebina kuriamais kostiumais, su kuriais keliauja į „Comic Con Baltics Cosplay“ konkursą. Mergina studijavo multimedijų ir interneto technologijų programą, kurią, kaip sako, pavadintų „viduriuku tarp buvimo menininku ir IT specialistu“. Vis dėlto, baigusi mokslus, ji patraukė visai kitu keliu ir šiuo metu dirba pinigų plovimo ir kitų finansinių nusikaltimų prevencijos srityje. Pažintis su A. Vasiliauskaite – laikraščio „Tėvynė“ rubrikoje „Krašto šviesuoliai“.

Šią savaitę, balandžio 2–5 dienomis, šalies švietimo įstaigose moksleiviams suteikiamos pavasario (Velykų) atostogos, tačiau Velžio gimnazijos mokiniams pamokos vyksta. Mokyklos bendruomenė nusprendė atostogas perkelti į mėnesio pabaigą. Velžio gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis paaiškino, kodėl. „Pastebėjome, kad praėjusiais metais 40 procentų tėvų su vaikais atostogauti išvažiuoja mokslo metų eigoje, kai kelionės yra žymiai pigesnės nei atostogų metu. Pasitarę su tėvais bei gimnazijos taryba nusprendėme pavasario atostogas nukelti į balandžio 29 – gegužės 3 dienas. Visi stebime, kad vaikų atostogų metu ypač pabrangsta skrydžių bilietai, o nukėlus atostogas į vėlesnį laiką vaikai su tėveliais  galės išnaudoti progą ir poilsiauti pigiau, nebereikės praleidinėti ir mokslo metų dienų.“

Seimas priėmė sprendimą legalizuoti naminukės gamybą kaimo turizmo sodybose, tačiau šią žinią sodybų savininkai priima skirtingai. Vieni džiaugiasi pagaliau uždegta žalia šviesa, kiti sako, kad dėl nelogiškų reikalavimų naminukės gaminti nesiims, tretiems toks tautinis paveldas – nerūpi. Bistrampolio dvaro savininkas, klebonas dr. Rimantas Gudelis neslepia seniai laukęs šios žinios. „Labai džiaugiuosi. Geras sprendimas. Žinau, kad ir kitose valstybėse restoranų savininkai gali gaminti ribotą kiekį alkoholio. Pavyzdžiui, Italijoje, Ispanijoje privatus sektorius ruošia vyną“, – kalbėjo R. Gudelis.

Panevėžio kredito unijos eilinis visuotinis narių susirinkimas vyko kovo 27 dieną. Susirinkimo darbotvarkėje – devyni klausimai. Apie visuotinį narių susirinkimą ir darbščiausių Kredito unijos darbuotojų įvertinimą „Tėvynei“ pasakojo Panevėžio kredito unija vadovas Kazimieras Antanynas.

Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Miežiškių bibliotekoje pristatyta 70-mečio fotografo Stasio Skrebio personalinė paroda „Panevėžio rajono mėgėjų teatrų atspindžiai“. Septyniolikoje fotografijų sutalpinta Panevėžio rajono mėgėjų teatrų istorija nuo 1962 metų. Paroda grožėtis bus galima iki balandžio 27 dienos.

Energetinį skurdą patiriantys gyventojai, turintys teisę į socialinę paramą, elektrą galės gauti nemokamai arba itin pigiai, taip tvirtina finansų ministrė Gintarė Skaistė. Anot jos, tai užtikrins šiais metais numatyta valstybės parama energetinėms bendrijoms. Tačiau tokio proceso nauda abejoja Panevėžio rajono meras Antanas Pocius ir sako, kad kol kas elektros nemokamai arba labai pigiai nedalins.

Paįstrio kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestre Gabrielė groja jau šešerius metus, ji sako, kad į pripažinimą žvelgia paprastai. „Nežiūriu į šią nominaciją kaip į didelį nuopelną. Verčiau iš to semtis dar daugiau motyvacijos žengti toliau, siekti svajonių, kurias labai noriu įgyvendinti. Žinoma, dėl geriausios solistės vardo teko padirbėti – specialybės mokytojas Martynas Bražas, sužinojęs, kad grosiu solo, liepė atsinešti natas ir uoliai ruoštis. Repetavau ir kartu su orkestru, ir viena. Visgi džiugu būti įvertintai už nuoširdų ir sunkų darbą“, – šypsojosi orkestrantė.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Gegužės 31-osios „Tėvynėje“: pažintis su bitininku bei tėčiu V. Arbutavičiumi ir vaikų dienos centras Smilgiuose

confident-noyce

Gegužės 24-osios „Tėvynėje“: darbo rinka Panevėžio rajone ir sugrįžtantis festivalis „Tiltai“

confident-noyce

Gegužės 17-osios „Tėvynėje“: išskirtinė paroda Raguvos gimnazijoje ir pirmosios braškės

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau