5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 6 gegužės, 2021

Balandžio 22-osios „Tėvynėje“: 59-asis „Tėvynės“ gimtadienis ir nauja socialinė įstaiga Panevėžio rajone

AutoriusJPFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
„Graži sukaktis – 59 metai. Tai mano vaikystės laikraštis, kurį pradėjau skaityti, kai mokiausi penktoje klasėje. „Tėvynę“ skaitė ir mano tėvai. Labai gerbiu šį laikraštį. Nors dabar esu pensijoje, vis tiek skaitau. „Tėvynės“ laikraštis man asocijuojasi su šviesuliais, kuriuos sutikau ir pažinau per savo gyvenimą. Rašyti žinutes pradėjau dar besimokydamas mokykloje. Paskatino rašyti Stanislovas Kriaučiūnas, o mokiausi iš plunksnos virtuozo amžiną atilsį Jono Sabalio ir kitų“, - ilgametis „Tėvynės“ skaitytojas, gerbėjas, kaimo korespondentas Juozas Klioris apie 59-erius metus švenčiantį vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“.

Penktadienį, balandžio 16 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Kiekvienam žmogui bene svarbiausia šventė – gimtadienis, bet ši šventė svarbi ir leidiniui „Tėvynė“. Savaitraščiui balandžio 27 dieną sukanka 59-eri. Kitais metais jubiliejus – 60 metų. Žodis „Tėvynė“ – daugiareikšmis. Tai ir gimtoji vieta, gimtinė, tėviškė, ir gimtasis kraštas, o spaudoje „Tėvynė“ – Panevėžio rajono laikraštis, einantis nuo 1962 m. balandžio 27 d. Panevėžyje. Ilgametis „Tėvynės“ skaitytojas, gerbėjas, kaimo korespondentas Juozas Klioris laikraščio sukakties proga išsakė daug gražių žodžių apie leidinį ir pasidalijo prisiminimais.

Panevėžio rajone, Biliūnų kaime, netrukus atsidarys socialinių paslaugų centras „Vilties sodas“.  Jaukios ir specialiai pritaikytos erdvės proto negalią turintiems žmonėms įrengtos buvusios Kurganavos pagrindinės mokyklos patalpose. Viešoji įstaiga skirta žmonių su proto negalia užimtumui, socializacijai, globai ir priežiūrai organizuoti. „Panevėžio rajone nebuvo įstaigos, kuri rūpintųsi žmonėmis su proto negalia. Tikiu, kad centro įkūrimas padės spręsti žmonių su negalia užimtumo, socialinės atskirties mažinimo problemas“, – teigė įstaigos direktorius Valdemaras Misevičius. Straipsnis apie naują socialinę įstaigą Panevėžio rajone – laikraštyje „Tėvynė“.

Prieš šešerius metus Lietuvoje įvesti tiesioginiai merų rinkimai prieštarauja Konstitucijai, paskelbė Konstitucinis Teismas (KT). „Pažymėtina, kad teisės požiūriu tiesioginiai mero rinkimai, kai jį rinktų savivaldybės bendruomenė, yra įmanomi tik pakeitus Konstituciją“, – pareiškė teismas. Tuo tarpu Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis stebisi, kodėl tik dabar Konstitucinis Teismas priėmė tokį nutarimą. Daugiau apie tiesioginius merų rinkimus ir KT sprendimą „Tėvynės“ straipsnyje „Meras pasakė, ką galvoja apie KT sprendimą dėl tiesioginių merų rinkimų“.

Nors dėl karantino suvaržymų sulėtėjo gyvenimo tempas ir žmonės mažiau važinėja autobusais, tačiau Panevėžio rajono gyventojai keliauja apsipirkti į Panevėžio miestą. Panevėžio rajono savivaldybė atsisakė kai kurių autobusų reisų rajone ir paliko tiek maršrutų, kad susisiekimas tarp Panevėžio miesto ir rajono nenutrūktų. Tvarkaraščiai taip pakeisti, kad būtų užtikrintas gyventojų nuvykimą į darbą ir parvykimą iš jo. Apie Panevėžio rajono gyventojų problemas – „Tėvynės“ straipsnyje „Panevėžio rajono gyventojai iki vakcinavimo vietų bus pavėžėjami“.

Rubrikoje „Kaimo šviesuoliai“ – pažintis su Panevėžio priemiestyje, Dembavoje, gyvenančia keramikų Genutės ir Eriko Hincų pora. Kartu jau 36 metus ir net 32 iš jų – jie užsiima kūrybine veikla. Vyras į keramikos dirbinių pasaulį įsitraukė pirmasis, o po kelerių metų prisijungė ir žmona. „Kai valgyti nori, tai ir išmoksti įvairiausių dalykų“, – apie pradžią atviravo Erikas. Tiesa, tiek jis, tiek Genutė tuomet turėjo darbus, todėl negalima teigti, kad keramiką jie atrado, kuomet ieškojo pragyvenimo šaltinio. Tačiau toks atrastas hobis pamažu atnešė pelną, o ir meilė kūrybai bei tautodailei sulig kiekvienu dirbiniu didėjo.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Balandžio 30-osios „Tėvynėje“: pažintis su keturius vaikus auginančiais Kalvaičiais ir koronaviruso padėtis

confident-noyce

Balandžio 16-osios „Tėvynėje“: privalomas gyvūnų čipavimas ir pažintis su darbų mokytoju V. Salogubovu

confident-noyce

Balandžio 9-osios „Tėvynėje“: interviu su Panevėžio rajono metų kultūros darbuotoju ir nauji gyventojai Bistrampolio dvaro ūkyje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau