Baigiasi trijų ilgamečių muziejų direktorių kadencijos

Baigiasi trijų ilgamečių muziejų direktorių kadencijos

Jūratė SKĖRYTĖ (BNS) / Muziejaus nuotr.

Trijų svarbių Lietuvos muziejų laukia permainos – baigiasi ilgamečių jų vadovų, jau sulaukusių pensinio amžiaus, kadencijos. Paskelbti naujų vadovų konkursai.

Kultūros ministerija paskelbė ieškanti naujų direktorių Lietuvos nacionaliniam, Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės ir Lietuvos dailės muziejams.

Dabartiniai šių muziejų direktoriai pareigas eina ne vieną dešimtmetį. Ilgiausiai iš jų tose pačiose pareigose dirba Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys. 85 metų dailėtyrininkas pareigas eina nuo 1979 metų. Nacionalinio muziejaus vadovė Birutė Kulnytė ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis muziejams vadovauja nuo 1992 metų.

BIC

Kultūros ministerija BNS informavo, kad 2014 metų kovą įsigaliojusiame Muziejų įstatyme muziejų vadovams įvestos penkerių metų kadencijos. Todėl šių metų kovą jos baigiasi.

Taip pat paskelbtas konkursas vadovauti Valdovų rūmų muziejui Vilniuje. Dabartinis jo vadovas Vydas Dolinskas pareigas eina nuo 2009 metų.

Muziejų įstatyme numatyta, kad to paties nacionalinio muziejaus vadovu tas pats asmuo gali būti skiriamas ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.

Tačiau 2009 metais su V. Dolinsku buvo sudaryta terminuota darbo sutartis, ji baigėsi 2013 metų pabaigoje, po to sutartis pakeista į neterminuotą.

„Atsižvelgiant į tai, tai nebūtų trečia kadencija, todėl V. Dolinskas gali pretenduoti kitai kadencijai“, – BNS nurodė Kultūros ministerija.

Pretendentai vadovauti minėtiems muziejams savo dokumentus Kultūros ministerijai gali pateikti iki vasario 4 dienos.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.