B. Matelis. Valdančiųjų lyderis R. Karbauskis stiprus tik prieš silpnesnius

B. Matelis. Valdančiųjų lyderis R. Karbauskis stiprus tik prieš silpnesnius

Bronislovas MATELIS, Mišrios Seimo narių grupės seniūnas / BNS nuotr.

B. Matelis.

Netikėtai pakilusi kaltinimų Seimo nariui J. Džiugeliui banga taip pat netikėtai ir nuslopo: aplinkos ministras K. Navickas pripažino, kad pokalbio su Seimo nariu nebelaiko neteisėtu spaudimu, o su ministru J. Džiugelis sako trumpai pasikalbėjęs Žmogaus teisių komiteto pirmininko prašymu. Oficialiai.

Sulaukęs ministro įspėjimo, kad šis klausimas gali būti jautrus ir painus, J. Džiugelis tos temos atsisakė, niekam nebeskambino, nieko neprašė ir nuo bet kokių pokalbių nusišalino. Kaip ir dera Seimo nariui. Net pats ministras jau mano, kad nėra dėl ko kreiptis į prokuratūrą.

Su tomis socialinėmis įmonėmis tai iš viso niekas nieko nežino.  Kažkas kažkam į ausį pašnabždėjo, tas garsas pasiekė Valstiečių ir žaliųjų frakcijos lyderį R. Karbauskį, jis ištraukė šią istoriją, kaip ir istoriją su ministro spaudimu, ir panaudojo jas šantažuodamas J. Džiugelį.

BIC

Ką dabar tirs prokurorai? Keistus garsus R. Karbauskio ausyse? Gandus?

Kai buvo rengiamos Socialinių įmonių įstatymo pataisos, su keliais Seimo nariais pats lankiausi keliose tokiose įmonėse. Jų vadovai tikrai nervinosi dėl tų pataisų, kurias teikė J. Džiugelis. Tai kodėl nepašnabždėjus R. Karbauskiui į ausį apie „reketininką“ Seimo narį? Gal pavyks jį sukompromituoti ir tų pataisų nebeliks?

Dabar tų socialinių įmonių vadovai privalės prokurorams pateikti neginčijamų įrodymų, kad J. Džiugelis elgėsi netinkamai. Jeigu tokių įrodymų nebus pateikta, visa kaltė dėl šmeižto kris ant „valstiečių“ lyderio R. Karbauskio, paviešinusio nepatikrintus gandus.

„Valstiečių“ lyderis pastarosiomis dienomis tikrai atrodė stiprus, įtakingas ir negailestingas. Šantažu, grasinimu išmesti iš Seimo ir perduoti prokurorams, R. Karbauskis nugalėjo neva mafijos bosą ir monstrą J. Džiugelį.

Tačiau visa šalis stipruolio ir drąsuolio R. Karbauskio buvo labai pasiilgusi, kai reikėjo valdančiųjų lyderiui pakovoti su M. Basčiu ir A. Skardžiumi. Štai tie vyrai gėdos niekam nepadarė, apkaltos ir R. Karbauskio keršto nenusipelnė. Jie su ministru, kaip J. Džiugelis, nesikalbėjo ir todėl baisių nuodėmių nepadarė.

Taip, tie vyrai kabino kur kas aukščiau – Seimo pirmininką, Lietuvos valstybę, vėjas pinigų vienam jų primalė. Tik tiek. Ir dar sulaukė valdančiųjų bei R. Karbauskio palaikymo!

O ką J. Džiugelis? Dabar jau nieko – kaltinimai subyrėjo, ministras spaudimo nebejaučia, o prisidirbusi „valstiečių“ frakcija nusprendė: ai, jeigu jau pradėjome, tai dėl šventos ramybės kreipkimės į prokuratūra – kas bus, tas bus…

Tas keletą dienų viešai transliuotas R.K arbauskio kerštas – pamoka kitiems, kad Didžiojo Vado kritikuoti negalima, kitokių nuomonių išsakyti irgi nedera. Ir būrai staiga susigūžė… Galėjo juos išgąsdinti ir J. Džiugelio žodžiai, kad jis bejėgis kovoti su turtingu ir įtakingu jų lyderiu. Ir tikrai kartais atrodo, kad dideli pinigai ir kitokia įtaka čia kažkaip veikia.

O ar kas nors iš jų kada nors prisimins, kad tai jų frakcija liežuviais ir piktais kaltinimais visai be reikalo spardė J. Džiugelį? Ar galima gerbti lyderį, kuris drąsus prieš silpnesnį, o prieš turinčius užnugarį gal net kaimyninėje valstybėje, jam pačiam kinkos dreba?

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.